מי אמר שאין אלוהים?

assafni

New member
אני דווקה חשבתי שהתמונה מיותרת

סתם חתכו את היצור הזה בשביל הכתבה?
יש הרבה מאד יצורים ימיים עם שלד חיצוני קשה למה היה צריך לבתר אותו ככה.

assafni

New member
מה ההבדל בין זה לסתם עוד קונכיה?

יש הרבה מינים של צדפות ורכיכות שנראים כמו סלע חיצונית, גם לצרכי הסוואה.

Sophalin

New member
אז זהו

שזה לא ממש נראה כמו צדף וגם לא ממש נראה כמו רכיכה.
אני לא אומר שהוא לא, אני רק אומר שזה לא נראה ככה
זה נראה כאילו יש לו מערכות פנימיות יותר מורכבות.

חוץ מזה לפי התיאור - הוא לא רק נראה כסלע אלא גם... מתנהג ככה!

deathcaster

New member
בורות בלתי מנוצחת אילן? אתה?!

סתם סתם, אני יודע שהיית ציני

היצור הזה איננו היחיד שמתנהג כמו אבן או נראה כמו אבן (או חפץ דומם אחר), ישנם עוד יצורים (בעיקר ימיים) שמתנהגים ונראים כמו עצמים דוממים: אנטנר, אבנון, מקלון וכד'

Sophalin

New member
לא לא נכון!

אבנון ומקלון לא מתנהגים כמו עצמים דוממים - הם רק נראים ככה
אבל מהתיאור של היצור הזה - מדובר ממש ב"אבן חיה" הוא לא זז בכלל מהמקום, אפילו לא כמו צמח!, נדמה שמערכת העיכול שלו פשוט מקבלת מה שמגיע מהסביבה.
אם הוא לא יקבל מספיק הוא כנראה ימות פשוט בגלל שאין לו דרך להשיג את המזון.
מעניין אם יש לו מערכת עצבים...

deathcaster

New member
תגובה

יש עוד יצורים שהם דוממים לחלוטין (לפחות חיצונית), אין צורך להתלהב יתר על המידה (אבל עמיקם צודק, מי שמאמין לא מפחד... לא קשור בכלל .. אבל שיהיה
)

Sophalin

New member
אוקיי,

אתה יכול לתת דוגמא נוספת ליצורים כאלה? אני לא מכיר והיצור הזה נראה לי מופלא :)
אני מניח שיש יצורים נוספים דומים לו אבל זה לא הופך אותו לפחות מופלא בגלל זה.

deathcaster

New member
מה זה "מופלא"?

שוב מזכיר טיעונים בריאתניים שנובעים מ"בורות בלתי מנוצחת"

זה מופלא בגלל שזה חדש לך.

כל הפרטים כמעט מהמשפחה הזו הם נייחים לחלוטין למיטב ידיעתי:
http://en.wikipedia.org/wiki/Ascidiacea

כאן מתוארת התכונה הזואולוגית של נייחות שהיא די נפוצה בטבע:
http://en.wikipedia.org/wiki/Sessility_(zoology)

וכבר הזכרתי את האנטנר (ובעברית "חכאי") (http://en.wikipedia.org/wiki/Anglerfish), יצור "מופלא" לא פחות לדעתי, יכול להיות סטטי לתקופה ארוכה מאוד ובכלל כל דבר במשפחת החכאים קיצוני בצורה שתיראה למי שלא מכיר אותה כמופלאה.... החל ממחזור החיים של הזכרים, הרבייה, מנגנון הטרף וכו'

Sophalin

New member
תגובה

אז אולי כל המשפחה מופלאה

מופלא זה אומר שזה נראה לי מדהים. היצור הזה מפליא אותי. הוא נראה לי מיוחד ומרהיב.
אני לא מבין את הקשר לבריאתנות? אני לא יכול להתפעל מתופעות הטבע?

Sophalin

New member
ממממ אולי

אני מניח שיש מיני יצורים חיים וצמחים שמהם אתפעל פחות אבל בגדול יש מבחר די גדול בקרב המופלאים... :)

פסגת אבולוציה - כי מאחורי כל מין מליוני שנות ברירה טבעית ועל כן , המין הקיים בכל זמן נתון, הוא פסגת האבולוציה והוא הכי מותאם לסביבתו ( לנישה שלו) . (כמובן שאין התאמה מושלמת לסביבה משתנה, אלא התאמה שיש בה גם גמישות פנוטיפית המאפשרת לרוב הפרטים לשרוד ולהתרבות). וזה כולל גם חד תאיים, "פושטיים" לא מרשימים אפילו תחת המיקרוסקופ, קל וחומר בעלי חיים וצמחים גדולים יותר. כן ואפילו סתם תיקנים ושאר מזיקים שרובנו מתעבים.

Sophalin

New member
זה עדיין לא אומר

שכולם מופלאים
זה כמו שתיקח קלדיוסקופ - אם תשים מאחורה כמה קווים שיצרו צורות של ריבוע מתכנס בשחור ולבן זה יהיה הרבה פחות מרשים מאשר אם תוסיף עוד צורות וצבעים...

אז נכון, יש כאלה שיתפעלו מכל דבר (למשל "אומנות" מודרנית), אני בורר את היפים יותר...

היופי הוא נחלת האדם בלבד אם משהו הוא מופלא הרי הוא בעיני המתבונן. ליופי, להערכת הטוב ( או הרע) כלומר הערכה שיפוטית, אין דבר וחצי דבר עם האבולוציה (בעניין הזה) בעיני מיקרוביולוג החיידקים הם יצורים מופלאים לא פחות מנניח בני אדם, ובעיני חובבי חרקים , החרקים ( כמחלקה) היא אחת המופלאות בעולם, ובעיני חובבי כלבים הכלב הוא החיה המופלאה ביותר. וכולם בעצם צודקים! כל מין ומיו הוא מופלא בפני עצמו. אפילו יצורים הנתעבים בעיני רוב האנשים כמו תיקנים, תולעים ואחרים.

Sophalin

New member
אז אתה סותר את עצמך

אתה אומר שכולם מופלאים
אני אמרתי שלדעתי זה לא נכון.
שם לב להבדל ביננו?

אבולוציה וצניעות לנוכח תהליכי האבלוציה ויצירת מינים מגוונים ביותר, לדעתי, האדם מוטב שיהיה צנוע. האדם אינו "נזר הבריאה" כפי שהוא חושב את עצמו (והמרחיבים כוללים גם את חיות המחמד שלהם בתואר זה......) . כל היצורים הם "נזר הבריאה" (כמטפורה כמובן) . כל חינכתי את תלמידי בשיעורי אבולציה ובכלל.
כמובן שלא ביופי עסיקנן , אלא בהתאמה לסביבה. מאחר שאנו אנשים, אנחנו מתפעלים מההתאמה שבין המינים לסביבתם ומעצם היכולת של המינים לשרוד ולהתרבות במשך מיליוני שנים.
אין שום סתירה בדברי, ואם יש- אז מה?

Sophalin

New member
הסתירה היא

שבעוד שאני מביע דעה (כי יופי הוא דבר אובייקטיבי) אתה קובע עובדה...

עמיקם10

New member
המחקר של מוצא אדם-עדיין בחיתוליו.

בנושא של מסורת. [לפי הידוע לי]-מלבד ציורים ומספר שלדים של אדם מתקופה של 8000 שנה בערך- אין לו תקדים. ואז עוברים למליון שנים ואילך..
אין מסורת או ידע ממסורת אצל אף אחד מי היו אבותינו או אבותיו.
משהו כתוב..? יש כתב יתדות. יש כתב חרטומים- 5000-4000 שנה..ומה קודם.? סימנים, פסלים.? מי הפריע להם לפסל הר רושמור בסין,בהודו באפריקה. הכל מתבסס על מה שחסר.ולא על מה שישנו.
נ.ב.
זה כמו בקיבוצים שפעם חילקו מה שאין וכעת מחלקים מה שיש וזו כמובן .סתם.בדיחה שלא קשורה לפורום.ליום ראשון.

למעלה