מי אנחנו?

orit49

New member
מי אנחנו?

חשבתי שנעשה איזשהו סבב היכרות ראשוני... מי אתם? באיזה שלב אתם של הלימודים? מה תכניותיכם לעתיד? ועוד פרטים עסיסיים יתקבלו בברכה תמיד. אז אני אתחיל... שמי אורית (ואני לא בת 49 למרות שמי המטעה...), סטודנטית לתואר ראשון בפסיכולוגיה באוניברסיטה הפתוחה ממש רגע לפני הסוף (עוד קורס אחד ועבודה סמינריונית וחצי...). את רוב התואר למדתי בירושלים ולא מזמן חזרתי לגור וללמוד במרכז הארץ. (איזה כייף זה שאפשר לנדוד ברחבי הארץ ואפילו העולם ולהמשיך ללמוד כאילו כלום לא קרה?...) ניבחנתי במתא"ם השנה בתקווה להמשיך הלאה בשנה הבאה לתואר שני בפסיכולוגיה קלינית של הילד. מי שותף לחלום שלי?

דיסוצ

New member
תיאור עצמי מקוצר

אני דיסוצ (שם בדוי
, במקור דיסוציאציה), מסיימת תואר ראשון בפסיכולוגיה (חד חוגי) באוניברסיטה הפתוחה עוד סמסטר (3 קורסים) ו-1.5 עבודות סמינריוניות (לא תיאמתי עם אורית). מחכה בפחד לציון המתא"ם, בתקווה שיאפשר לי להירשם לתואר שני בקלינית (כנראה) בשנה הבאה. אה, ויש לי משהו עם סוגריים (שמים לב?
). אני מאוד מקווה שהפורום הזה יגדל, יתפתח וישגשג. במובן מסוים הוא הבייבי של שירונת3 ושלי
.

מי אני

לירון, בת 24, מתחילה שנה ב' באוני' העברית (דו חוגי עם לימודי מזרח אסיה). היחס שלי ללימודים הוא אמביוולנטי כי מצד אחד מעניינים אותי מאד תיאורטיקנים מסויימים כמו יונג וקורסים מסויימים כמו אבנורמלית, ומצד שני אני חושבת שהדגשים (במיוחד בתואר שהעיברית, לפי מה ששמעתי) הם מחקריים וביולוגיים מידי, והרבה קורסים לא הייתי רוצה ללמוד בכזו העמקה. חסרה לי איזושהיא "נשמה" (אולי אני נאיבית?
). אני לא יודעת אם אנסה להתקבל לתואר שני ובאיזו מגמה. מעניין אותי מאד דווקא תחום הגרפולוגיה (וחבל שאין לו ביטוי באקדמיה). אבל הכל פתוח
אני אשמח להכיר אנשים דרך פה (אולי אפילו אנשים מהשנה שלי)

oritshl2

New member
אפשר להצטרף?

היי כולם! אני אורית, סיימתי השנה תואר במדעי ההתנהגות בבן גוריון, והתחלתי השלמה לתואר שני בעו"ס, גם בבן גוריון. אני מקווה שתסכימו לקבל אותי, למרות שנטשתי את תחום הפסיכולוגיה לטובת עו"ס

shironet3

New member
שיר ../images/Emo9.gif

אני שיר, סיימתי את כל הקורסים לתואר ראשון בפסיכולוגיה וסוציולוגיה באוניברסיטה הפתוחה, ועכשיו נותרו לי רק עו"ס להגיש. אני בת 19, והתגייסתי לא מזמן. כיום אני משרתת ביחידה למדעי החברה בצה"ל (כן, יש דבר כזה), בתור חוקרת פסיכולוגיה צבאית, שזה נהדר בעיני, כי אני רוצה ללמוד פסיכולוגיה חברתית לתואר שני (חוץ מזה, זה גם ממש ממש מעניין!). וגם לי, כמו לדיסוצ, יש רגשות די אימהיים על הפורום הזה
, אז הלוואי שיצליח, כי המטרה שלו- לפחות כמו שאני רואה אותה- היא מאד חשובה.

orit49

New member
איזה הספק מדהים!

ספרי עוד בבקשה על מהות התפקיד שלך בצבא- נורא מעניין! את עובדת במקרה עם מאבחנות מחקר? או שאני לא בכיוון...

פטל 11

New member
הייתי חייבת לקפוץ כאן...

איי, אחוות מאבחנות המחקר...:) ואחוות ממד"ה... איך כולנו נדבקנו בפסיכולוגיה.

orit49

New member
האמת שאני נדבקתי בפסיכו'

כבר בתיכון. 5 יח"ל פסיכולוגיה וסוציולוגיה...

shironet3

New member
היי ../images/Emo13.gif

כן, אני עובדת עם מאבחנות מחקר- לא בתפקיד שלי אישית, אבל הן בהחלט חלק לא מבוטל ממדור הפסיכולוגיה שלנו
. בתפקיד שלי, אני בעיקר עושה מחקרים (החל מכתיבת השאלון/ראיונות וכו', דרך ירידה לשטח לבחינת הנושא, וכלה בכתיבת המאמר בפורמט אקדמי) על נושאים צבאיים, או מלווה חוקרים אחרים- לרוב מהאקדמיה- כשהם מבצעים בשבילנו מחקרים. בנוסף, אני גם עורכת (יחד עם עוד אנשים) כתב עת שבו מתפרסמים מאמרים בנושאי פסיכולוגיה צבאית, ועושה כל מיני דברים דומים לאלו. בקיצור, זה תחום מאד "אקדמי" בתוך צה"ל, שבו אני מתנסה במחקר ובכתיבת מחקרים, וגם מכירה המון חוקרים אחרים
. לגבי המאבחנות, בתפקיד כזה הן עוזרות, לדוגמא, לקודד את השאלונים או לשקלט את הקלטות.

את מגישה עובדות סוציואליות? ../images/Emo12.gif

אגב, אם עדיין חסרים לך נבדקים אז הקומונה נפתחה מחדש ובאו אנשים חדשים

עכשיו אני...

הי לכולם אז ככה... אני אירית, בוגרת תואר ראשון בפסיכולוגיה מהאו"פ וסטודנטית לתואר שני פסיכולוגיה קלינית, שנה ב' (ואחרונה!) במכללת ת"א. מאחר והתחום זורם חזק בעורקיי, אשמח להיות חלק מפורום מבורך זה (מקווה רק שאמצא את הזמן...) ושוב, ברכות על פתיחתו

orit49

New member
איזה יופי!

אירית, שמעתי הרבה דברים טובים על המכללה (וגם מעט הסתייגויות ממנה...) גילי גולדצוויג מהמכללה (מכירה?) היה המדריך שלי בהתנסות המעשית בשנה האחרונה והוא מנבא לה ולבוגריה עתיד ורוד... אני מאוד אשמח אם תספרי קצת על המכללה. איך ללמוד שם? איך האווירה? המקצועיות? האנשים? המרצים? ובכלל... משמח אותי לשמוע שבוגרת האו"פ לומדת במכללה כי יש שמועות שמקשים מעט יותר על בוגרי האו"פ ולא מאושרים לקבל אותנו שם... את מכירה עוד מבוגרי האו"פ שהתקבלו לקלינית? וגם... (אני יודעת שאני מפציצה בשאלות...) אולי תוכלי לשתף אתנו בנתונים שהתקבלת איתם (ציון מתא"ם וממוצע BA). כמובן שאם את לא מרגישה בנוח עם זה, תרגישי חופשיה להתעלם. תודה, אורית

קצת תשובות.....

בטח שאני מכירה את גילי! הוא לימד אותי 2 קורסים בשנה שעברה. לדעתי הוא גם היה אחד מהמראיינים שלי בראיון הקבלה, אבל אני לא סגורה על זה (אז לא הכרתי את המרצים שם והייתי מאוד לחוצה בראיון עצמו, כך שדיי הדחקתי את החוויה.. למרות שאני חייבת לציין שהם היו מאוד חביבים ולא מאיימים!) מפליא אותי לקרוא שהם "לא מאושרים לקבל אותנו שם" כדברייך. אני לא יודעת אם להיעלב או להיות מוחמאת מזה שכן קיבלו אותי..?! אני דווקא שמעתי שיחה אקראית בספרייה בין 2 מרצות שדיברו על כך שהם מאוד מעריכים את בוגרי האו"פ ושהם מתגלים להיות סטודנטים מאוד טובים.. בכל אופן, אני באופן אישי לא מכירה סטודנטים נוספים מהאו"פ שלומדים בקלינית (אני היחידה במחזור שלי, אבל אולי יש עוד כאלה במחזורים אחרים). וקצת על הלימודים במכללה, לבקשתך. האווירה מאוד נחמדה, מקצועית אך יחד עם זאת מאוד תומכת ומכילה. המרצים ברובם מלמדים גם באוניברסיטאות אחרות (בעיקר ת"א, ככל הידוע לי), כך שאין ממש הבדל באיכות ההוראה/הקורסים. בתחילת הלימודים בשנה שעברה חוויתי מעין "אכזבה". את מסיימת תואר ראשון ומלאת ציפיות מהתואר השני לגבי "עכשיו נגיע לתכלס" (לא מצאתי דרך אחרת לנסח את זה טוב יותר. סורי) וזה לא ממש קרה. אבל שמעתי את אותה התחושה גם מסטודנטים שלומדים במוסדות אחרים, כך שאני לא מאמינה שזה ייחודי למכללה. ובכלל, "הלמידה האמיתית" נעשית, לעניות דעתי, במהלך הפרקטיקום (אותו מתחילים בסמסטר ב´ של שנה א´ ואשר מתפרש על שנה אקדמית מלאה, כלומר, 3 סמסטרים). רק כשאת מקבלת מטופלים בעצמך, את מתחילה לחבר את כל מה שלמדת בתיאוריה. מפחיד בהתחלה, אבל מרתק ומאוד מאוד מלמד ומפרה. כיום אני עומדת בפני סיום הפרקטיקום (עוד כחודשיים) וממש חבל לי לעזוב(אם כי זה יוריד פלאים מהעומס!) לגבי תנאי הקבלה - אני סיימתי את התואר הראשון בממוצע 94, אבל לעומת זאת המתא"ם שלי היה די בינוני (ביחס לדרישות) - 100 (שזה הממוצע, כידוע לכם ובקושי מגרד את סף הקבלה ברוב האוניברסיטאות). חשוב אולי לציין בהקשר זה את הפער הקיים באופן כללי (כמובן שיש יוצאים מן הכלל) בין בוגרי האו"פ לבוגרי תואר ראשון באוניברסיטאות אחרות מבחינת רמת הקריאה של חומר מדעי באנגלית (החלק של הטקסטים). מאחר והציון הוא יחסי, הדבר יכול להיות בעוכרינו. עצתי, להתאמן כל הזמן בקריאת טקסטים באנגלית ולנסות שלא (עד כמה שזה מפתה) להתארגן על תרגומים! בכל מקרה, לדעתי במכללה שמים יותר דגש על ההתנסות בשטח (כך הם גורסים בימי העיון שלהם וגם נוכחתי לגלות את אמיתות ההצהרה במפגש עם חבריי לכיתה. לא כולם בעלי ממוצע תואר / ציון מתא"ם מדהימים, אבל לכולם התנסות ארוכת שנים בתחום, בדרך זו או אחרת). מקווה שעניתי על תהיותייך בתקווה לראות עוד בוגרי או"פ במכללה ובכלל.. בהצלחה לכולם (דרך לא קלה בחרנו לנו) אירית

כוכבים1

New member
היי מבוקשת

את יודעת אולי מתי מתכוונים לפתוח תואר שני בחברתית בפתוחה?

למעלה