מי זה ומה תכונותיו?

ספיון השעווה? חלבלובי? ציפיתי שאשבור עלה או ענף וייצא חלב. לא יצא. מצד שני העלים קצת דביקים. מקווה שלא הביאו כנימות מהמשתלה..

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
נראה לי פיקוס ארור (פעם היה קדוש). זה לא ספיון וככל שזכור לי, לספיון אין "חלב".

נראה לי פיקוס ארור (פעם היה קדוש). זה לא ספיון וככל שזכור לי, לספיון אין "חלב".
אם אינני טועה - לפיקוס קדוש עלים גדולים - ככף יד. נכון?
פה מדובר בפחות מחמישה ס"מ להערכתי. אני יכולה לראות עכשיו איך זה עלול לבלבל בחלק מהתמונות.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
את צודקת. העלה של הפיקוס הקדוש הוא עלה גדול יותר מהעלה של הספיון, ויש לו גם קצה חד וארוך כמו שלא תמצאי בספיון.
אולי מה שהטעה אותי זה שהעצים נשתלו לאחרונה והעלים הצהיבו בשל המצוקה. אבל כן. מאד יתכן שזה ספיון.

drorim69

Active member
(אף אחד לא שותל פיקוס קדוש היום) צורת העלים דומה לספיון אבל יש מצב שזה אחד האלמוגנים כי העלים מצהיבים בלי שום גיוון וגם יש בשרניות מסויימת לענף..

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
(אף אחד לא שותל פיקוס קדוש היום) צורת העלים דומה לספיון אבל יש מצב שזה אחד האלמוגנים כי העלים מצהיבים בלי שום גיוון וגם יש בשרניות מסויימת לענף..
לא ממש אלמוגן כי לאלמוגן יש עלה מנוצה או לפחות תלתני. כאן העלים בודדים. אז זה לא. דווקא מבנה הגזע כן מזכיר, למעט העובדה שאלמוגן הוא קוצני במידת מה. אז כן יתכן שזה ספיון. ימים יגידו...
ואגב... ראיתי דווקא נטיעות חדשות של פיקוס קדוש. זה מאד הפתיע אותי אבל ראיתי בסביבת איצטדיון סמי עפר בחיפה. מוזר.

כנראה באמת ספיון. העלים היו לי מאד מוכרים אבל מעולם לא התעניינתי בו כי לא היה קרוב אליי..
רק עניין החלב מפתיע אותי - האם ספיון השעוה מוכר לכם כבעל חלב משמעותי?
לגבי הצהבת העלים - הנחתי שזה הקרבה לשלכת. אבל אולי המעבר ממשתלה לגינת שביל צדית ועגומה :rolleyes:

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
כנראה באמת ספיון. העלים היו לי מאד מוכרים אבל מעולם לא התעניינתי בו כי לא היה קרוב אליי..
רק עניין החלב מפתיע אותי - האם ספיון השעוה מוכר לכם כבעל חלב משמעותי?
לגבי הצהבת העלים - הנחתי שזה הקרבה לשלכת. אבל אולי המעבר ממשתלה לגינת שביל צדית ועגומה :rolleyes:
דווקא לספיון אין חלב משמעותי... בכל מקרה, נראה שיש קצת מצוקת העתקה.

למעלה