מי יכול על הפרזיט הזה ?

u m h

Member
אני מנסה כבר כמה ימים לחסל אותו אבל הוא לא מראה שום סימני כניעה. התחלתי במינון קטן של ראונדאפ וכל יום אני עולה וכבר הגעתי לריכוז של-30%. אז איך בכל זאת ניתן לעשות לו סוף ?

IMG-0596.JPG

IMG-0595.JPG

נוף-צלול

Active member
לפי התמונה העליונה חשבתי שזו קיסוסית.
לפי התמונה השנייה נדמה לי שטעיתי.
זה לא פרזיט, אלא צמח מטפס "תמים"
ואם טעיתי - סליחה.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
לי זה אכן נראה קיסוסית ועל הענפים היבשים יש שרידי קוצים, ככה שכנראה "זה זה". קשה לחסל קיסוסית בעזרת ראונד-אפ. יש לצמח צמת שורשים רצינית, שמצליחה "לשרוד". אבל גוון העלים בתהליך שינוי והברק נעלם. אז נראה שהחומר עושה את שלו. אין טעם להמשיך ולהגדיל מינונים. אם מרבית העלים קיבלו כבר את מנת התרעלה, הצמח ימות גם א זה ייקח זמן.

u m h

Member
לי זה אכן נראה קיסוסית ועל הענפים היבשים יש שרידי קוצים, ככה שכנראה "זה זה". קשה לחסל קיסוסית בעזרת ראונד-אפ. יש לצמח צמת שורשים רצינית, שמצליחה "לשרוד". אבל גוון העלים בתהליך שינוי והברק נעלם. אז נראה שהחומר עושה את שלו. אין טעם להמשיך ולהגדיל מינונים. אם מרבית העלים קיבלו כבר את מנת התרעלה, הצמח ימות גם א זה ייקח זמן.
תודה. האם אתה ממליץ להפסיק עם הראונדאפ או להמשיך מדי פעם ( וידוי הריגה ... :D ) ?

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
ממליץ לעצור ולחכות חודש, תוך כדי מעקב אחר מה שקורה לצמח. יקרוס ויתייבש? הוא ימות. יחיה? תן עוד מנה לחלקים הירוקים.

u m h

Member
ממליץ לעצור ולחכות חודש, תוך כדי מעקב אחר מה שקורה לצמח. יקרוס ויתייבש? הוא ימות. יחיה? תן עוד מנה לחלקים הירוקים.
אוקיי. קראתי עכשיו על הצמח וברפואה העממית הוא נחשב כמסייע נגד סכרת .... לפעמים יש אמת ברפואה פרטית ... מי יודע ?

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
יש הרבה צמחים שמסייעים למחלות שונות וכשאתה פוגש בהם, אינך רוצה שיגדלו בגינתך.

למעלה