מי יסכים להיות שפן הניסיון והאם הממשלה תיכפה עלינו להיות שפני ניסיון?

Santangelo

New member
למה לא נראה לך שהממשלה לא תכפה? אחרת, איך המצב הכלכלי יסתדר אם אנשים לא ירצו להתחסן? מעבר לזה, כמו שיש אישפוזים בכפיה בבתי חולים לחולי נפש על אנשים שמסכנים את סביבתם, אפשר בהחלט להורות על חיסון בכפיה, אלא אם כן התמלאו תנאים מסויימים שעליהם האדם עונה (לדוגמה היה לו עבר של אלרגיה לחיסון מתועד בתיק הרפואי).

נערך לאחרונה ב:

ai27

Well-known member
למה לא נראה לך שהממשלה לא תכפה? אחרת, איך המצב הכלכלי יסתדר אם אנשים לא ירצו להתחסן? מעבר לזה, כמו שיש אישפוזים בכפיה בבתי חולים לחולי נפש על אנשים שמסכנים את סביבתם, אפשר בהחלט להורות על חיסון בכפיה, אלא אם כן התמלאו תנאים מסויימים שעליהם האדם עונה (לדוגמה היה לו עבר של אלרגיה לחיסון מתועד בתיק הרפואי).
הסיבה פשוטה: אתה צריך להציג צורך בכפיה
מבחינה תיאורטית :
עיקר הנזק הרפואי נגרם לקשישים וחולים כרוניים, שהאינטרס להתחסן הוא שלהם, ואת מירב התועלת הם יקבלו.
קשה מאוד להאמין שאצלם תראה סרבנות בהיקף ניכר.

במעגל השני - עצם זה שרוב העובדים (רפואיים וסיעוד) הבאים במגע יומיומי עם קשישים וחולים כרוניים יתחסנו - יפחית תמותה שלהם לרמות זניחות.
ואם תוסיף דרישה דומה לעובדים בתחומי התעופה והתיירות, או לתיירים עצמם - כיסית את מוקדי הסיכון מ2 הכיוונים.
התיירות והתעופה יוכלו לחזור (והם הרי - התחומים שהכי נפגעים מהמגיפה)
במקרים אלו, זו אכן יכולה להיות דרישה תעסוקתית.

אבל באוכלוסיה הכללית - עצם קיומו של חיסון מפחית את קצב ההדבקה, כשהמטרה היא לרדת לפחות מנדבק אחד לכל חולה.
בשלב הראשון החיסון יעצים את דיכוי המגיפה (שנוצר ע"י ריחוק ומסיכות) ובהמשך ימנע צורך בהם.

במישור הפרקטי:
לוקח זמן לייצר חיסונים ותרופות, וכל מדינות העולם ירצו אותם ראשונים.
ככל הנראה מערכת הבריאות תתעדף את חלוקתם לפי סיכון באופן שתיארתי,
ורק לאחר מכן תאפשר חיסון לכולם.
עד שיהיו מספיק חיסונים כדי לחסן באמת את כולם (בעצם - בכל העולם המערבי) - ככל הנראה המגיפה תגיע לרמות נמוכות,
ולא תהיה תועלת בחיסון כפוי.

Santangelo

New member
אני מסכים עם מה שכתבת, יש סדרי עדיפויות שעושים את זה גם בחיסונים לשפעת, קודם לקשישים, צעירים עם מחלות רקע וגם עובדי מערכת הבריאות.
החידוש יהיה עדיפות (ואפילו חובת חיסון רגולטורית אולי) לעובדי תיירות ואזרחים או תיירים שמבקשים להיכנס לארץ או לצאת ממנה. נוסיף את זה גם לעובדי מערכת החינוך וכל התלמידים (מתברר שקבוצת ההדבקה העיקרית היא בגילאי 10-19).

ai27

Well-known member
אני מסכים עם מה שכתבת, יש סדרי עדיפויות שעושים את זה גם בחיסונים לשפעת, קודם לקשישים, צעירים עם מחלות רקע וגם עובדי מערכת הבריאות.
החידוש יהיה עדיפות (ואפילו חובת חיסון רגולטורית אולי) לעובדי תיירות ואזרחים או תיירים שמבקשים להיכנס לארץ או לצאת ממנה. נוסיף את זה גם לעובדי מערכת החינוך וכל התלמידים (מתברר שקבוצת ההדבקה העיקרית היא בגילאי 10-19).
אני מסכים חלקית לגבי החינוך:
אם תסתכל על שוודיה למשל: הם נקטו במדיניות "בלי בידוד", והמגיפה רק הלכה והתגברה,
ואז, בדיוק כשיצאו לחופשת הקיץ - פתאום הכיוון התחלף, והתחלואה דועכת מאז.
משמע,
הסנקציה היחידה שעבדה בשוודיה - היא לא "סגר", ולא ריחוק, לא "הקפדה", ולא קנסות,
אלא השארת הילדים מחוץ לבתי הספר.

אבל,
כשיש לך 20-40 ילדים בכיתה, כמעט לא רלוונטי אם המורה מחוסנת, או שיש מולה מסך.
הרי מספיק ילד אחד חולה בכיתה - ועשרת אנשים ידבקו ממנו.
אפילו אם המורה לא.
אז את מי מעניין אם היא חוסנה או לא?

בתיירות ותעופה זה אחרת: הרי משם כל המגיפה הזו התחילה.
אם כל מי שבא במגע עם תיירים יחוסן - יוכלו לפתוח את התעשייה הזו מחדש, וכל השאר יתרחקו מתיירים.

דיברגנט חדש

Well-known member

ai27

Well-known member
אם ברוסיה יקחו את החיסון ויפסיקו למות מהקורונה,
בשאר העולם יקחו גם, כדי להציל את התושבים.
אני מאמין שגם בארה"ב יהיו מספיק אנשים שיתעלמו מהFDA וידרשו גם הם חיסון.

אולי זה סוף סוף יתניע שינוי בFDA המפגר.

נערך לאחרונה ב:

דיברגנט חדש

Well-known member
אם ברוסיה יקחו את החיסון ויפסיקו למות מהקורונה,
בשאר העולם יקחו גם, כדי להציל את התושבים.
אני מאמין שגם בארה"ב יהיו מספיק אנשים שיתעלמו מהFDA וידרשו גם הם חיסון.

אולי זה סוף סוף יתניע שינוי בFDA המפגר.
איזה כייף שיש טיפשים שרצים ריצת עמוק מתוך חרדתיות ומקריבים את עצמם למדע :)
ה-FDA בא בכדי להגן עליך מנזקי חיסונים ותרופות ואם היו שם נקיים משחיתות, הייתי סומך עליהם.
תהליך פיתוח תרופה לוקח 15 שנים, תהליך פיתוח חיסון לוקח בין 3 ל-5 שנים ואילו תהליך פיתוח חיסון עונתי, לוקח בין שנה ל-3 שנים ואם ממש לחוצים, יכול גם לקחת חצי שנה.
אני לא הייתי מעז להתחסן בחיסון שפותח ואושר בחצי שנה.

דיברגנט חדש

Well-known member
למה אתה לא מנדב את עצמך לניסויים?

דיברגנט חדש

Well-known member
איזה כייף שיש טיפשים שרצים ריצת עמוק מתוך חרדתיות ומקריבים את עצמם למדע :)
ה-FDA בא בכדי להגן עליך מנזקי חיסונים ותרופות ואם היו שם נקיים משחיתות, הייתי סומך עליהם.
תהליך פיתוח תרופה לוקח 15 שנים, תהליך פיתוח חיסון לוקח בין 3 ל-5 שנים ואילו תהליך פיתוח חיסון עונתי, לוקח בין שנה ל-3 שנים ואם ממש לחוצים, יכול גם לקחת חצי שנה.
אני לא הייתי מעז להתחסן בחיסון שפותח ואושר בחצי שנה.
זה לא היה "רגע הספוטניק" של רוסיה, גם אם היא קיוותה לכך. ההודעה אתמול (ג') של הנשיא ולדימיר פוטין על כך שארצו היא הראשונה בעולם להעניק אישור לחיסון לנגיף הקורונה לא עוררה את אותן תחושות של תדהמה ופליאה כאשר ברית המועצות שיגרה לחלל את הלוויין הראשון בהיסטוריה, ב-1957. במקום זאת, ההכרזה של פוטין התקבלה בספקות בנוגע לבטיחות של החיסון שפותח במהירות בזק, וטרם עבר ניסויים מקיפים על אלפי נבחנים.

דיברגנט חדש

Well-known member

רוב הזמן נח

Well-known member
יהיו מתנדבים. יש גם בישראל את האנשים שרוצים לרוץ ולקבל ראשונים את החיסון.

רוב הזמן נח

Well-known member
כל הכבוד לפוטין. רוסיה שוב תציל את העולם.
לא שכפויי הטובה באירופה חלילה יגידו תודה.
הם כנראה ינצלו גם את זה לניסיונות הקולוניאליסטים שלהם לספח נתחים מרוסיה.
החיסון הרוסי יעלה 7 שקל וייצרו אותו מכינים :ROFLMAO:

דיברגנט חדש

Well-known member
יהיו מתנדבים. יש גם בישראל את האנשים שרוצים לרוץ ולקבל ראשונים את החיסון.
אחד המשתתפים חלה, ניסוי בחיסון לקורונה שנמצא בשלב האחרון נעצר
חברת אסטרהזניקה שמפתחת חיסון עם אוניברסיטת אוקספורד הודיעה שעצרה זמנית את בדיקתו על בני אדם, אחרי שנסיין שקיבל אותו פיתח תסמיני מחלה. טרם ברור אם זו תופעת לוואי של החיסון או צירוף מקרים

נערך לאחרונה ב:
למעלה