מי מוותר על קריאת ההגדה?

vinney

Well-known member
למה? רק לך מותר לשאול שאלות?

או שאין לך תשובה?

eitangn

New member
ברור שאין תשובה

הדיון הוא על קיום מסורות בקרב משתתפי הדיון. אם תרומתך היא "וכי מה זה עניינך?" אז על מה נשאר לדבר?

vinney

Well-known member
באמת?

ההתרשמות שלי הייתה שהדיון היה על השייכות הלאומית מול הפגנת אמונות פגאניות בפומבי. אם זכרוני (ומסד הנתונים של תפוז) אינו מטעה אותי, זה התחיל משאלתך: " אם הנך זורק מסורת...ו eitangn ו 16:48 | 19/04/08 אז במה מתבטאת השתייכותך ללאום היהודי?" אז אחרי דין ודברים, אני חוזר לשאלה - וכי מה זה עניינך?

eitangn

New member
תקרא את שכתבת אתה...

"ההתרשמות שלי הייתה שהדיון היה על השייכות הלאומית מול הפגנת אמונות פגאניות בפומבי." בדיוק, למעט הנימה המזלזלת הקוראת למסורת "אמונות פגאניות" ציטוט: "אם זכרוני (ומסד הנתונים של תפוז) אינו מטעה אותי, זה התחיל משאלתך" -- מטעה, מטעה. זה התחיל ב: "מי מוותר על קריאת ההגדה?ו adiavn ו 18:55 | 18/04/08 אחרי שנים של קריאה חוזרת של טקסטים בארמית וציטוטים של רבנים שכוחי אל שונים, בשנים האחרונות אני מקפיד להגיע לארוחה המשפחתית בדיוק בזמן לאוכל, כדי לדלג על אותו מנהג. מה אתכם?" כלומר הדיון הוא על קיום מסורות אצל משתתפי הפורום, הוא שאמרתי. ציטוט: "אז אחרי דין ודברים, אני חוזר לשאלה - וכי מה זה עניינך?" -- כל מילה נוספת מיותרת...

vinney

Well-known member
אבל הגבתי לך, לא לעדי

אתה שאלת אותו, ולא ברור לי למה, על איך הוא רואה את ההשתייכות שלו ללאום היהודי, לאור ההצהרה שלו שהוא לא הולך לקרוא הגדה של פסח בחג. אבל עזוב איתן, זה לא שאתה מסוגל להסביר את עצמך, אתה בעיקר תוקף בלי הבחבנה

n i e m a n d

New member
אתה גם לא חייב לשמור על המצוות כהלכה

אתה יכול סתם לציין את ליל הסדר, למשל ופעם אחת כן לדפוק לעצמך קצת את מערכת העיכול בעזרת פיסות הקרטון הבלתי מזיקות הללו
אפשר לצייין אירועים מעין אלה, רק למען העובדה שהם מהווים חלק מההווי היהודי - בין אם חילוני או דתי הוא.

timeless1

New member
מה הקשר?

למה זה בכלל צריך להיות דיון ציבורי- האם לקיים או לא לקיים את המסורת? מי שרוצה לאכול קלקר במשך שבוע - שיבושם לו. מי שהחליט לחוס על קיבתו - שיבושם לו גם כן. אף אחד לא צריך לקיים כלום על מנת להוכיח למישהו אחר , וירטואלי ככל שיהיה, עד כמה הוא יהודי.

n i e m a n d

New member
את בטוחה שהגבת לאדם הנכון, מפרומית?

ככל הנראה נשגב מבינת מוחי הדגיגוני להבין על מה את מדברת?

timeless1

New member
הגבתי על הכל באופן כללי.

החמסין של היום דפק כמה תאים חשובים היום

adiavn

New member
מי אמר שאני לא מציין?

אני לגמרי בעד הפסח בתור תירוץ למפגש משפחתי. אני גם מצר על כך שבמקום לנהל שיחה נינוחה מעל האוכל אני נאלץ לשמוע טקסטים ארכאיים ולא רלוונטיים נקראים בפעם המי-יודע-כמה.

עדי אני בדיוק כמוך

בעתיד שלא אגור עם הוריי כנראה שגם לא אוכל בפסח. סה"כ אני מאלו שענו לך על השאלה ואפילו עושה את אותם מהלכים שאתה עושה

למעלה