מי שיקרא לא יתחרט

nehtab

New member
מי שיקרא לא יתחרט

תקראו את ההודעה!! אתם לא תתחרטו!! כדאי מאוד לקרוא!! מעשה ביהודי בשם יעקב. יעקב חוזר לביתו לאחר יום עבודה מפרך ולפתע מרגיש כאבים בגופו. יעקב מחייג לקופת החולים וקובע תור.הגיע זמן התור ויעקב מגיע ונכנס לרופא. הרופא שואל כמה שאלות ואומר ליעקב שעליו לבצע צילומים באזור המעיים. יעקב עושה כדברי הרופא ולאחר מספר ימים מגיע שוב לרופא והצילומים בידו. הרופא מתבונן בצילומים, מתבונן עמוקות, והנה מבט של חרדה עולה מפניו, הוא מניד את ראשו מצד לצד ואז ומישיר מבטו ליעקב: "מה שאני הולך להגיד לך זה לא דבר קל לשמוע, אך אין ברירה, אתה חייב לדעת את האמת. צילומי המעיים שלך מראים שישנו חיידק אלים ביותר הנמצא במעיים שלך. מדובר בחיידק מסוכן מאוד. כדי לנסות לטפל בבעיה אתה תצטרך לעבור ניתוח די מורכב שאומנם סיכויי ההצלחה שלו הם לא מאה אחוז אבל נקווה מאוד שבעזרת ה' הכל יהיה בסדר." יעקב מסתכל ברופא, פניו מלאות חרדה ופחד. "מה?! מה זאת אומרת חיידק?! אצלי בגוף?! איך זה יתכן?? אדוני הרופא, האם לפחות לאחר הניתוח אני אחזור לתפקד כרגיל?" "צר לי לומר לך, אך המקרה הזה הוא לא פשוט, גם לאחר הניתוח אתה לא תוכל לחזור לחיים רגילים". יעקב שומע זאת ועיניו מוצפות בדמעות... "אין יאוש בעולם כלל", נזכר יעקב במשפט שאמר ר' נחמן מברסלב. 'אסור לי להתייאש, אני חייב להאמין ולבטוח בה' שבעזרתו יתברך הכל יהיה בסדר, אני אלך לרב, וישועת ה' כהרף עין". מגיע יעקב לרב ומספר לו על דברי הרופא. שומע זאת הרב ולאחר כמה הרהורים פותח את פיו ואומר: "אנחנו צריכים תמיד לזכור שהרופאים הם רק השליחים, שליחים של ריבונו של עולם הטוב. הכל זה משמים. עלינו לבדוק את מעשינו ולעשות חשבון נפש. זה מה שבאמת יפתור את הבעיה. אני רוצה להגיד לך משהו שאם תעשה זאת אני יכול להבטיח לך שאתה תהיה בריא בע"ה. יש ברכה שצריך לומר כל פעם שיוצאים מהשירותים-"ברכת אשר יצר". ברכה נפלאה וחשובה שבה מודים לה' על החסד הגדול שעושה איתנו שאדם יכול להוציא את הפסולת מגופו. אומר החפץ חיים: ברכת אשר יצר בכוונה בכוחה למנוע מחלות רבות. אם תקבל על עצמך להגיד את ברכת אשר יצר כל פעם לאחר שעשית את צרכיך בכוונה גדולה, מובטחני לך שה' ישלח לך רפואה שלמה". לאחר שבוע שלם מלא תפילות ותחינות רבות מעומק הלב, הגיע היום הגדול. יעקב מגיע לבית החולים שם הוא רואה את הרופא המנתח מתקרב לעברו. יעקב פונה לרופא ואומר: "אדוני הרופא, לפני שאתם עושים לי את הניתוח, אני רוצה שקודם כל תעשו לי שוב צילומים כדי לבדוק שבאמת יש עדיין את החיידק". הרופא שומע זאת, מסתכל על יעקב במבט של תימהון ואומר: "מה?! מה קרה לך?! ברור שהחיידק עדיין שם, חבל על הזמן היקר, אנחנו צריכים למהר להתחיל בניתוח". "לא! אדוני הרופא, אני ממש מצטער, אני קיבלתי על עצמי לברך את ברכת אשר יצר בכוונה ואני יודע שהכל יכול להשתנות". הרופא מסתכל על יעקב כעל משוגע ואומר: "תשמע אדוני, אם אתה כל כך רוצה, לך לחדר שם ממול, תגיד להם שיכניסו אותך ראשון כדי לעשות צילומים, ותראה שאתה סתם מלא באשליות." יעקב הולך במהירות מלא תיקווה ונכנס לחדר הצילומים. כעבור שעה יעקב יוצא ובידו הצילומים. הוא מגיש אותם ביד רועדת לרופא וכולו מלא ציפייה ותפילה. הרופא לוקח את הצילומים כשדי ברור לו שזה חסר תועלת , ומתחיל להסתכל היטב בצילומים. והנה מבטו של הרופא משתנה, מבט גדול של תימהון מופיע על פניו, ולפתע חיוך עולה על קצות שפתיו, הוא מסתכל על יעקב וצועק: "נס!!! קרה לך נס!!! זה בלתי יאומן!!! החיידק פשוט נעלם! בחיים שלי לא ראיתי דבר כזה!". יעקב רק שמע את המילה נס וכולו זורח מאושר, הוא מחבק את הרופא ודמעות של אושר נקוות מעיניו, ומפיו יוצא משפט : "הודו לה' כי טוב כי לעולם חסדו! ". כל הניתוחים, כל התרופות זה רק אמצעי. מעשי האדם הם אלה שקובעים. בחירה בין טוב לרע, בין חיים למוות. ברכת אשר יצר- ברכה חשובה מאוד שצריך להגיד כל פעם לאחר שאדם עושה את צרכיו בין קטנים ובין גדולים, לאחר שיטול ידיו במים וינגבן. גם מה שנראה לנו ברור מאליו זה בעצם לא ברור מאליו. הכל ניתן לנו בחסדי ה'. לא מגיע לנו כלום. זה שאדם יכול להוציא את הפסולת מהגוף זהו נס עצום, זה לא ברור מאליו, הכל בחסדי ה'. ברכת אשר יצר בכוונה ביכולתה למנוע מחלות רבות וזוהי סגולה לחיים ארוכים ובריאים. (כדאי להדפיס את זה): Nה שכתוב בסוגריים זה רק פירוש הברכה. ברכת אשר יצר בכוונה יש ביכולתה למנוע מחלות רבות. (חפץ חיים) כל פעם שעושה צרכיו בין קטנים ובין גדולים, אחר שיטול ידיו וינגבן, יברך ברכה זו: בָּרוּךְ אַתָּה אֲד-וֹנָי, אֱ-ל-וֹהֵינוּ מֶלֶךְ הָעוֹלָם, אֲשֶׁר יָצַר אֶת הָאָדָם בְּחוֹכְמָה, וּבָרָא בוֹ נְקָבִים נְקָבִים (כמו: האף, האוזן והפה) חֲלוּלִים חֲלוּלִים (כמו: המעיים, הלב והכרס). גָלוּי וְיָדוּעַ לִפְנֵי כִיסֵּא כְבוֹדֶךָ, שֶאִם יִסָּתֵם אַחַד מֵהֶם אוֹ אִם יִפָּתַח אַחַד מֵהֶם, אִי אֶפְשָר לְהִתְקַיֵּם אֲפִילּוּ שָׁעָה אֶחָת. בָּרוּךְ אַתָּה אֲד-וֹנָי, רוֹפֵא כֹל בָּשָׂר (שבלי יציאת הפסולת מהגוף היה האוכל מתעפש במעיו ומת ח"ו) וּמַפְלִיא לַעֲשׂוֹת (שהגוף פולט רק את הפסולת ולא את כל האוכל וזה נס ופלא). באהבת ישראל ננצח, צו השעה- אהבת חינם. חייך אחי, אתה יהודי.

הלואיי והכל היה פשוט כולכך

תישמע אני לא חדש בעיניינים וקראתי מלא סיפורים של חב"ד וסיפורים שכתובים בעלונים שנימצאים ביום שישי בערב בבית-הכנסת , אבל המציאות שונה נכון שהכל מ-ה' אבל גם דברים רעים קוראים בעזרת ה' ואתה יכל לקרא את ספר איוב אם שכחת , בקיצור החיים זה לא סרט אמריקאי או סיפור של חב"ד החיים קצת יותר מורכבים , והלואיי וזה היה ככה אבל לצערי הרב זה לא .

nehtab

New member
אין רע יורד מהשמים

קודם כל- אשריך שאתה קורא את הסיפורים של חב"ד, זה באמת סיפורים מלאי מסר וחשוב שכל יהודי יקרא סיפורים כאלה. * אתה צודק שלא הכל פשוט אבל קראתי פעם סיפור שאחרי שגם אתה תקרא אותו אז תחשוב שהחיים יותר פשוטים וטובים ממה שחשבת, ואפילו רק טובים ופשוטים- שני יהודים היו בדרכם לרבי שלהם. בדרך הם קראו את המשנה האומרת שאדם חייב לברך על הרעה כשם שהוא מברך על הטובה, לברך מתוך שימחה וחדוות הלב. שני היהודים שקראו זאת התפלאו, איך אפשר לשמוח על משהו רע שקורה לי. כשהגיעו לרבם שאלו אותו את השאלה שהציקה להם. שמע זאת הרב ואמר להם-" בשביל שאלה כזו לכו לתלמיד שלי רבי זושא והוא ידע לענות לכם." הלכו השניים לרבי זושא שהיה יהודי עני, מלא מחלות וצרות לא עלינו, בעל יסורים קשים. הגיעו אליו וראו אותו בבית כנסת יושב עם בגדים קרועים וקורא תהילים בדבקות ובהתלהבות גדולה. שאלו אותו את השאלה ורבי זושא שמע והשיב- "אני לא יודע לענות לכם על השאלה. שאלה כזאת צריך לשאול מישהו שיש לו דברים רעים והוא ידע לענות, אבל לי ברוך ה' תמיד טוב, ה' עושה לי רק דברים טובים, אין לי דברים רעים ותמיד זושא מברך את ה' על הטובה." שמעו השניים ומייד הבינו- הרי ברור שלזושא יש צרות, צרות רבות יש לו, אלא שהוא מבין שזה לא רע, זה מה שטוב בשבילו. אין רע בעולם. אין רע יורד מהשמים. כל מה שה' עושה זה לטובה. ה' אוהב אותנו ורוצה בטובתנו. ה' עושה לנו רק דברים טובים. ה' יודע ה-כ-ל וה' יודע שזה מה שטוב בשבילנו וכמו שאדם שמח לדוגמא שקיבל 100 במיבחן כך עליו לשמוח כשמקבל 40. (לצערי אני עצמי לא תמיד מקיימת את זה וזה לא טוב אבל אני צריכה לעבוד על עצמי ובע"ה אצליח). גם כאשר למישהו יש איזושהי צרה ולא משנה אם קטנה או גדולה- ברגע שנדע שה' איתנו בכל מצב, ואנחנו יכולים להתפלל אליו, לדבר איתו, לבכות לפניו ולבקש ממנו- אז הכל יכול להשתנות. אפילו בזמן שהרשעים בצער שכינה מצטערת. ה' לא רוצה ברעתנו ואנחנו צריכים להצטער ברעת האחרים כמו על רעת עצמנו, אנחנו גוף אחד כאיש אחד. התפילה יכולה לשנות הכל. "ותשובה ותפילה וצדקה מעבירים את רוע הגזירה." באהבת ישראל ננצח, צו השעה- אהבת חינם. חייך אחי, אתה יהודי. באהבת ישראל ננצח, צו השעה- אהבת חינם. חייך אחי, אתה יהודי.

למעלה