מי שמאמין לא מפחד

זמרה

New member
מי שמאמין לא מפחד

באיזו מדינה הכי מאמינים באל, ואיפה ישראל?... לפי המחקר, ישראל היא אחת המדינות המאמינות ביותר בעולם המערבי והנוצרי-יהודי:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4219181,00.html

בעל הסולם (הרב יהודה אשלג) כותב במאמר "השלום", כי בכל הנוגע לגילוי החוק העליון, אסור לנו להסתפק בחלקי ידיעות, בניחושים ובהשערות ספקולטיביות, אלא כל המטרה היא להשיג בשכל וברגש את מציאות החוק העליון - הטבע (או בגימטריה אלוקים).

היחס של המקובלים למושג "האמונה" הקבלית הינו הרגשה ממשית של תכונת הבורא. המקובלים מתארים זאת כחוויה ריאלית לחלוטין.

שנזכה להיות "מאמינים" באמת

לפי הפירוש העמוק והאמיתי של המושג.

"האמונה צריך להיות שירגיש כל היום שהוא עומד בפני המלך, שאז בודאי יש לו אהבה ויראה בשלימות.
וכל זמן שלא הגיע לבחינת אמונה כזו, לא צריך לנוח ולשקוט"
(כתבי בעל הסולם, מאמרי שמעתי, מאמר ריא. "כעומד בפני מלך")

Rinat 789

New member
יש בזה משהו...מי שמאמין לא מפחד

ובכל זאת...זו סוג של אמונה עיוורת

אמי למשל, מאמינה, וזו דרכה ואני מכבדת אותה

לומר שזה מה שעזר לה בעת צרה???
לא....

Golgolita

New member
לא ממש ברור..

"חוויה ריאלית" לא סותרת את המושג"אמונה" ??..

סמדר 620

New member
השאלה איך אתה "מצייר" לעצמך

את ההשגחה העליונה לרוב אנו נוטים לחשוב על אמונה במנותק מהזולת מהחברה.
ונראה כי האדם יכול לעשות כחפצו לפגוע, לבזות להשפיל ולהמשיך לעבוד את אלוהיו כצדיק הדור.
התופעה הזאת הולכת ומתחזקת כאילו אמונה והליכה בדרכי האמונה אינם קשורים ליחס האדם לסובב אותו
וחבל.

אפרת1811

New member
לא מבינה .........

אז איך נגיע למצב שבו כל "המאמינים" למיניהם יאמינו אמונה אמתית ?
כי הרי לפי הדברים גם היום אנחנו "במצב טוב" לאומת העולם. אבל בפועל....

מודי17

New member
אני לא חושבת שיש קשר

אדם יכול לצייר לעצמו כל מיני דברים ולחשוב ולהרגיש שהוא מאמין בהם. או להגדיר לעצמו את הפירוש של "אמונה" בצורה מסוימת ולקבוע שהוא לא מאמין...
בכל מקרה, כשאדם רוצה לעבור ממצב של "אמונה" במשהו למצב של "ידיעה" ברורה ומפורשת, אם הוא לא משקר לעצמו, הוא יגלה שזה בלתי אפשרי בעולם שלנו. שכל ניסיון להסביר לעצמו תופעה מכל סוג שהוא, מבוסס על כל מיני הנחות יסוד ואמונות ..ותלויה בהמון גורמים סוביקטיבים לגמרי
והאמונה הכי בסיסית היא שיש איזושהי חוקיות בעולם. מעין מערכת "חוקים" שקובעת את יחסי הכוחות , מסבירה את המצבים השונים, את דרך השתלשלותם והתפתחותם. הרי על האמונה הבסיסית הזו מבוססת כל ההיסטוריה שלנו- ניסיון להבין הן באמצעות דתות והן באמצעות מדע ועוד, את אותה חוקיות..
והפלא הגדול של חכמת הקבלה- שהיא מציעה תשובה בדיוק לזה..
חכמה שזמינה כיום לכל מי שמעונין, לבוא , לטעום ולבדוק על עצמו..

ומה הקשר לאמונה?
בניגוד לאמונה העממית , הגורסת למשל שאם קרה לי משהו רע, אפתור את הנושא בלהגיד לעצמי ש"הכל משמיים ולטובה", הקבלה משתמשת במושג ה"אמונה מעל הדעת"- מתוך כך שאני למשל מאמינה שהכל לטובה, עלי לגלות בשכלי את המטרה /ההסבר . באופן זה האמונה לא מבטלת את ההגיון , אלא משמשת ככלי להתפתחות והתרחבות התפיסה .

למעלה