מי שפיר

גיי J

New member
מי שפיר

שלום לכולם.
חדשה בפורום :)
אנחנו מאוד מתלבטים לגבי ביצוע מי שפיר. אין סיבה ספציפית שבגינה צריך לעבור את הבדיקה, אך בר חווה ממליץ לכולם ודיבר על כך שיש סכנה ליותר מומים בIVF.
החלטנו לבסוף לבצע את הבדיקה.
חשבנו לעשות את הבדיקה אצל בר חווה, אשמח לשמוע האם יש לו נסיון בביצוע הבדיקה? האם עשיתן אצלו? וכל מידע יתקבל בברכה.
תודה רבה!

hatalya

New member
אני לא עשיתי. למה לעשות כשאין אינדיקציה?

אני ראיתי בזה סיכון מיותר.

גיי J

New member
כבר החלטנו לעשות את הבדיקה

לא פשוט לנו אם זה, אבל זה עדיף על תינוק עם תסמונת כל שהיא....
מכירה שתי נשים שלא הייתה אינדיקציה לבעיה ונולדו ילדים עם תסמונת דאון.
וגם אצל גיסתי, נולדה תינוקת עם תסמונת טרנר.
אני יותר שואלת על בר חווה ומי יכולה להעיד על הנסיון שלו.

דנדן128

New member
האם גם את בהריון מטיפולים??

אני לגמרי מבינה שאם מדובר בהריון סםונטני והכל תקין אז יש מקום לשקול האם לעשות מי שפיר בכלל . אבל מה קורה במקרה שההריון הושג לאחר טיפולים ?? האם יש יותר סיכון למומים וכדומה? אני בדיוק עומדת באותה התלבטות

גיי J

New member
כבר השתגענו... לא יודעים מה לעשות!

ממש פוחדים לאבד הריון יקר, לא שקטים...
שמעתי שיש בדיקת דם שמחליפה את המי שפיר ב99%
אשמח לשמוע ממי שכבר עשה, מה דעתו וגם עלויות
תודה

תלתלית20

New member
יש לי חברה שעשתה את בדיקת הדם

הבנתי שזה עולה המון כסף...כמה אלפי שקלים...ברור שזו הוצאה שעדיפה על חס וחלילה ילד חולה...שלא נדע..
לגבי מי שפיר - לא מכירה את בר חוה והאמת שגם לא מכירה בנות שעשו מי שפיר ללא סיבה אבל גיסות שלי עשו מי שפיר בעקבות בדיקות קודמות שיצאו לא תקינות אך המי שפיר יצאה ב״ה תקינה והילדים נולדו בריאים. אז זה באמת נותן ראש שקט...
בגדול אם יש לכם אפשרות כלכלית לעשות את בדיקת הדם זה נראה לי עדיף פשוט מהבחינה של פחות סיכון..

giraffelle

New member
היום כבר יש החזר על בדיקות הדם לפחות בחלק מהקופות

במסגרת סל הריון של הביטוח המשלים או בנפרד.

גיי J

New member
תודה על התגובות

הבדיקה לא נורא יקרה, לפחות יחסית לפונדקאות ותרומת ביצית. וכללית מחזירה 75% ויש לנו גם ביטוח פרטי.
נראה לי שנלך על הבדיקת דם. לא יכולה לחשוב על הפלה אחרי כל מה שעברנו.
תודה לכן

גם לי יש חברה שעשתה את בדיקת הדם

בהריון הקודם (לא זוכרת איזו בדיקה) ובהריון הנוכחי..הפעם עשתה את הבדיקה המתקדמת יותר, גנומיטי וקיבלה החזר מהקופה ואני חושבת שגם מביטוח רפואי משלים שהיה לה

מי שפיר

הי בננות,

אצלי הריון לאחר ivf ואני בת 36, הריון תאומים.
מאחר ולא עשיתי את הבדיקת דם של השקיפות ואת החלבון עוברי כי בתאומים לא עושים, אני נאלצת לעשות מי שפיר , כי אין לי שום אינדיקציה אבחנתית לגבי הכרומוזומים של העוברים. עשיתי בינתיים רק סקירה 1.
הסטיגמה של המי שפיר היום שונה ממה שהיתה בעבר. היום הרופאים מקצועיים מנוסים יותר.
לגבי הבדיקת דם nipt שכיבכול ''חוסכת'' את המי שפיר, כל הבאז הזה סביבה הוא סתם בולשיט ורצון הרופאים לגבות כסף מיותר. מדובר בבדיקה סטטיסטית בלבד, לכן אני בעד לבצע את הצ'יפ גנטי (למי שעושה מי שפיר) שהיא בדיקת כרומוזומים אבחנתית ונותנת תשובות ודאיות כמעט במאה אחוז, שאגב, גם עליה יש החזר מסל של ה 8000 שח של המשלים בקופ''ח.
שיהיה לכולנו בהצלחהההה

למעלה