מכינה קדם-צבאית בתל-אביב: הזדמנות ואתגר

amos91

New member
מכינה קדם-צבאית בתל-אביב: הזדמנות ואתגר

מכינה מעורבת (דתיים וחילוניים) שפועלת זו השנה השלישית, בלב לבה של תל-אביב. המכינה סובבת סביב חמישה מוקדים עיקריים אותם אפרט מיד. שווה מאוד לקרוא! למידה: "כאשר אני לומד אינני מחפש אלא ידע הגורם לי להכיר את עצמי, ומלמד אותי איך לנהל את חיי ואת מותי." הפן הלימודי מהווה נדבך מרכזי בתהליך ההתחנכות במכינה. החניכים עוברים סדרת קורסים שונים ומגוונים המועברים ע"י מרצים מנוסים ואיכותיים משלל הקשת הפוליטית והדתית, בעלי דעות שונות ומעניינות. הקורסים מתמקדים בבירור שאלות הזהות היהודית, הציונית והישראלית של החניכים. בד בבד עם קורסים אלה, מועברים אחת לשבוע סמינרים, המועברים ע"י החניכים, אשר עוסקים קונפליקטים העומדים על סדר היום. הסמינרים מהווים אתגר אמיתי לחניכים, מעודדים חשיבה עצמאית-ביקורתית, ומהווים את אחד מהשיאים במסגרת התהליך שעובר כל חניך וחניך במכינה. ידיעת הארץ: "קום והתהלך בארץ כי לך אתננה" אלמנט ידיעת הארץ (הן גיאוגרפית, והן תרבותית) הוא משמעותי עד מאוד במכינה, בראש ובראשונה מתוך אמונה אמיתית שאדם שמעוניין להשפיע ולשנות, עליו, בראש ובראשונה, להכיר את המקומות בהם הוא פועל. במהלך השנה נוטלים החניכים חלק בטיולים בשטח, עם ציוד מלא על הגב, בסיורים בתל-אביב ובאזור, ובמסע חובק ישראל הייחודי למכינתנו. במסגרת מסע זה, בן שלושה שבועות, במהלכו אנו צועדים מן החרמון ועד לעיר תל-אביב, בונה כל זוג חניכים יום אחד מהטיול, ביחידת שטח, וכך מתוודעים החניכים להיבטים השונים שבכל אזור ואזור. הכנה לצה"ל: "האדם הוא פלדה, הטנק מתכת בלבד" המכינה רואה חשיבות רבה בשירות משמעותי ותורם בצבא ההגנה לישראל. לשם כך, מתאמנים חניכי המכינה, דרך קבע, באימוני כושר קרבי בהנחיית מדריכי ספורט צבאיים מקצועיים, ובקורס אגרוף תאילנדי המועבר ע"י מאסטר בעל שם עולמי. בנוסף, מתנסים החניכים בסדרות ניווטים בגליל ובנגב, בחלקם - בניווטי לילה,ובקיום משימות מבצעיות מאתגרות.ככלל, מסייעת המכינה לחניכייה בהגעה לתפקידים משמעותיים בצה"ל: הבנות לתפקידי קצונה,, כאשר הבנים מכוונים ליחידות לוחמות ולסיירות. התנדבות ועשייה חברתית: "וכשאני לעצמי, מה אני?" חניכי המכינה משתתפים בפרוייקט חונכות אישית, במסגרתו מלווים חניך מאוכלוסיית מצוקה במהלך השנה בהדרכה ופיקוח עובד סוציאלי. בנוסף, מפעילים פרוייקט קבוצתי: אימוץ קשישים ערירים, בהם ניצולי שואה, בתל אביב, תוך כדי נסיון להעלאת המודעות לנושא וגיוס בני נוער ומתנדבים נוספים לפרוייקט. חניכי המכינה מפעילים ארגון מתנדבים האמון על פניות מקשישים הזקוקים לסיוע בתחומים שונים ובמתן פתרון לבעיותיהן השונות. יחד עם זאת, חניכי המכינה מקיימים שת"פ פורה עם המשמר האזרחי בתל אביב. קבוצה: "על מזבח היצירה המשותפת נוצרה הנשמה הקיבוצית, נשתלבו הזרועות ושירה פראית התפרצה מפי האחים. למחרת היום כבר היו אחים נאמנים לכל ובכל". המכינה כוללת חיי שותפות בקבוצה יוזמת, צעירה, ומגוונת המנהלת את עצמה תוך נטילת אחריות קבוצתית ואישית, יכולת עבודה בצוותים, והיווי מודל לחברת מופת. במהלך השנה, עוסקים חניכי המכינה מתקיימת שימת דגש משמעותית על הקבוצה והחיים בה, זאת מתוך אמונהשדווקא מתוך הקבוצה יצמח כל פרט ופרט, ויעלה לרמות אישיותיות גבוהות יותר. חבר'ה שמעוניינים לבדוק את המכינה (באמת ששווה), מוזמנים להשאיר כאן פרטים, או לפנות אליי אישית טלפונית או במייל. אשמח לשמוע מכם. עמוס עצמון, 0545892188, [email protected]

למעלה