מכירים את הממתיקים בשם "מניטול" או "פנילאלנין "?

שרון א77

New member
מכירים את הממתיקים בשם "מניטול" או "פנילאלנין "?

תחליפי -הסוכר בשם: "מניטול" ,או "פנילאלנין " ,משתמשים בהם כתחליף לסוכר במוצרים דיאטתיים וצריך להקפיד לקרוא על המדבקה שהם נמצאים במוצר.
למשל ,בסוכריות עם תחליפי-סוכר אלה- המינון הוא 2 יחידות ליום,
מי שלוקח יותר יסבול מכאב בטן עז ,שלשולים,כאב ראש ,
ואיבוד נוזלים.
הדבר נודע לי בבית המרקחת, כשהרוקח המליץ לי על סוכריות אשר הכילו את תחליפי -סוכר הנ"ל, ואמר שאין לצרוך יותר מ- 2 ביום.
גם בריבות וממרחים דייאטתיים נוספים יש לשים לב לסוגי תחליפי -הסוכר ושהמוצר מכיל, להשתמש בהם במינון נמוך.

אבו זקן

New member
שוב את מפיצה בהלת מיותרת

1. מה הקשר בין פנילאלנין (חומצת אמינו) לבין מניטול (ממתיק מלאכותי)?

2. אני לא יודע מה כמות המניטול שיש בסוכריה אחת, אבל אם חושבת שמשרד הבריאות היה מאשר למכור סוכריות שמי שאוכל יותר משתיים ביום "יסבול מכאב בטן עז ,שלשולים,כאב ראש , ואיבוד נוזלים" הדעה שלך על משרד הבריאות גרועה יותר מהדעה שלי, וקשה להאמין בזה

ה FDA דורש רק שמזונות שצריכה יומית שלהם עלולה לעבור 20 גרם של מניטול (ללא ספק יותר מ-200 סוכריות) ישאו את האזהרה שהם עלולים לגרום לשלשול.

3. אין לי חשק לחפש מידע לגבי פנילאלנין שכאמור לא שייך הנה בכלל.

שרון א77

New member
אבו-זקן היקר,במקום להיבהל כדי שתקרא שוב בבקשה,,

בס ך הכול כתבתי, שהרוקח בבית- מרקחת מזהיר שלא לקחת מינון של יותר מ -2 סוכריות ביום אשר מכילות פנילאלנין,או מוצר אחר עם תכולת חומר זה,כי יש לכך השלכות לכך עם תופעות הלוואי הנ"ל.
גם כאשר קונים מוצרים כמו ריבות דאייט המכילים תחליפי סוכר אלה,יש להתייחס למה שרשום על התווית.
חוץ מזה ,שמחתי שחזרת לפורום לאחר "תקופת -הפגרה", והכול נובע מכך שיש בי רק כוונה טובה לשיתוף בדברים מועילים, אז בבקשה תהיה נחמד ולא לכעוס עליי.

אבו זקן

New member
אין לי ספק שכוונתך טובה

אבל אין לי מה להוסיף על מה שכתבתי קודם.
&nbsp
חורף נעים ובריאות טובה.

שרון א77

New member
תודה|!

גם אני מאחלת לך :
בריאות ושמחה בחורף, באביב ,וגם בקיץ , ובסתיו.

Annabella1

New member
צריך לצרוך מנטול בכמויות גדולות מאד

כדי לסבול מהתופעות הנ"ל, יותר מ 20 גרם ביום, מה שלא נראה כל כך אפשרי למשתמש המצוי.

למעלה