מכס....

mcGooo

New member
מכס....

על איזה דברים שאני מזמינה אני צריכה לשלם מכס? אמרו לי פעם שכל דבר שיוצא מעל 50$ מחוייב במכס קניתי כמה פעמים חולצות וג'ינסים שהיו מעל 50$ ולא היה לי מכס, לעומת זאת הזמנתי פעם MP4 שעלה 90$ ואותו כן חיבו במכס.. על איזה דברים צריך לשלם מכס? אם אני מזמינה פלאפון\מכונית על שלט(על דלק) שעולה מעל 50$, יש לי על זה מכס? ואם כן כמה אחוז? תודה..

יש מצבים בהם לא דורשים מכס ומע"מ אבל

לא כדאי לסמוך על מזל בקטע הזה...קחי בחשבון שאת צריכה לשלם מכס ומע"מ על כל מוצר מעל 50$ כולל משלוח. את האחוזים עצמם תוכלי למצוא באתר המכס.

mcGooo

New member
אם המוכר רושם 30$ נגיד, במקום 60$

עדיין משלמים? אם המכונית על שלט(על דלק) אמורה לעלות 200$ בערך.. והוא כותב על זה 30$, עדיין אני אשלם?

Treker

New member
במקרה כזה אתה נתון לחסדי עמיל

המכס. גם אם כתוב על החבילה שווי של פחות מ50$ מישהו במכס יכול להחליט לבדוק את החבילה. במקרה כזה, במידה והוא יחשוד שהערך של המוצר עולה על 50$ אתה תתבקש להגיע למכס על מנת לשחרר את החבילה ולהציג חשבונית או קבלה עם סכום הקניה. היום במכס די מודעים לנושא היבוא האישי בכלל ולרכישות בEBAY בפרט והכל ניתן למצוא באינטרנט, כלומר, יכול להיות שתגיע עם חשבונית על 30$ אבל המוכס ימצא את זה באינטרנט ב200$ ויחייב אותך במכס.

pc2004

New member
כל דבר שעולה 50 דולר

גם על בגדים ויש גם מוצרים שחייבים מכס ומעמ והם פחות מ 50 דולר

ACE OF SPADES

New member
תשמעי , את יכולה לחסוך לעצמך הרבה בלאגן

אם את מזמינה את המוצר דרך אחת החברות הבאות: DHL , UPS , FEDEX , TNT אותן חברות גם משמשות כעמלי מכס , כלומר הן גם משלחות את המוצר עד לביתך וגם מטפלות בכל מה שקשור במכס , הן דואגות שהמשלוח יעבור את המכס בלי שתגיעי לשם , ובגלל שהן מנוסות בתחום הן גם יודעות איך להעביר את החבילה עם מינימום בעיות בלי שתהיי מעורבת . במידה ויהיה מכס , השליח שיגיע אליך יציין מה אותו סכום מכס + מעמ , ויבקש ממך לשלם לו אותו , הוא גם יציג בפניך קבלה . זה חוסך הרבה בלאגן ולעיתים גם בכלל לא טורחים לבדוק חלק גדול מאותן חבילות שמגיעות דרך החברות הללו והן עוברות ללא בעיה. אומנם השילוח יצא יותר יקר אבל יכל מאוד להשתלם. את יכולה לבדוק עם המוכר באיזה דרך הוא שולח ולברר אם הוא מוכן לשלוח דרך אחת החברות הללו.

למעלה