מכתב לאנשים המוכנים לעצור רגע..ולהרהר

avishlomi22

New member
מכתב לאנשים המוכנים לעצור רגע..ולהרהר

אחים יקרים! כל מי שאינו עוצם עיניו מראות ואוזניו משמוע, יודע וחש את תוקפם של הימים הקשים העוברים על העולם כולו ועל עם ישראל בפרט. דברי הכתוב "מחוץ תשכל חרב ומחדרים אימה" מתקיימים בנו יום ולילה. אנשים נעשים חולים מידי יום, אנשים מתים ומשפחות רבות נהרסות. ילדים רכים נשארים יתומים, נשים צעירות אלמנות, אבות ואימהות קוברים את ילדיהם, וקשיי הפרנסה מתעצמים מיום ליום. אין בית אשר אין שם מת, העצבות, הקדרות, הצער והיגון מכסים כל פינה, והאדם עם כל חכמתו והשתכללות הטכנולוגיה עומד חסר אונים מול המאורעות הקשים שאי אפשר לעוצרם או לצפותם. ואנו כל כך קטנים וחסרי ישע שואלים ומבקשים עצה איך וכיצד ננצל מהתופת הנוראה הזאת. עד כה ניסינו אין ספור אפשרויות, סמכנו על כוחנו, חכמתנו ובינתנו, על אנשים חזקים ועל אומות מעטירות, לעתים הלכנו למחוללי נסים וצופי עתידות, אבל משבוע לשבוע הצרות והייסורים רק עולים ומתגברים, וכל עוצמת האדם באשר הוא דומה בהשפעתה לכוסות רוח בפני המת. כולנו בסירה אחת, דואגים, כואבים, מפעם לפעם מתעודדים ואז שוב קורסים תחת עול החיים. אז מה לעשות? כיצד ננצל מייסורים קשים? מה נעשה שלא נקרוס מעול הפרנסה? התשובה היחידה שקיימת, היא זאת שניתנה על ידי מי שצפה את הימים הללו, על ידי מי שהזהיר מפניהם - על ידי בורא עולם. הניסיון הגדול שלנו בדור זה היא האמונה, לא לחינם רבים שומעים "דת" ומתחלחלים, נכון, זוהי התקופה שעליה נאמר "חכמת חכמים תסרח", על הימים הללו מובא שהדבקים באמונה ולומדי התורה יהיו מאוסים בעיני העולם, כן, אותם קומץ איכותי, אלו המתגברים על תאוותיהם, הנלחמים מלחמה יומיומית על מנת להישאר איתנים באמונתם, ומוסרים נפשם על קידוש השם, אותם מיוחדים "יזכו" ליחס כה עלוב. אבל בידי הקומץ הזה התשובה. עלינו לזכור כי בדור הזה התשובה היא קלה יותר מדורות אחרים אך גם קשה מאוד. דרכי התשובה קלים יותר, האדם צריך להתוודות על חטאיו, להתחרט על העבר ולקבל על העתיד, לפרוש מהעבירות שעשה ולהתחזק לאט לאט בתורה ויראת ה' וחייו ייראו אחרת. אבל זה קשה מאוד, כי הדור הוא דור לא פשוט בכלל, כל תאוות עולם הזה נכנסים לפנים מפתח של אדם, הם בחדריו, ועל שולחנו, הוא כבר לא נמצא בתיבת נוח כי חורים רבים נפערו בתיבה זו. אבל דווקא משום כך, גדולה התשובה בימים אלו. הזכות העצומה שישנה לבעל התשובה היא זכותם של מאורי הדורות, ובמקום שבעלי תשובה עומדים אפילו צדיקים גמורים אינם יכולים לעמוד, זה לא פשוט בכלל אבל זאת זכות ענקית מאין כמותה. הדור הזה הוא דור שעובר על מצוות עשה ולא תעשה, על כריתות ומיתות בית דין על עריות ועל כל ענייני זימה, הניסיונות הם קשים, ועזיבת החטא היא עצמה כרוכה בייסורים נוראיים. אכן, אותם ייסורי נפש של הבא לעזוב את חטאו הם תמורתם של ייסורי החטא של האדם. כי ידוע שישנם עבירות שרק לאחר שיקבל אדם עליו ייסורים יתכפר לו (כמובן לאחר שעשה תשובה והשלימה ביום הכיפורים), אבל יכולים אנחנו לחסוך את אותם ייסורים על ידי הייסורים הקשים של עזיבת החטא. עזיבת החטא, תפילה, לימוד תורה, וגמילות חסדים הם הערובה היחידה שלנו להצלת גופינו בעולם הזה ונשמתנו לעולם הבא. אחים יקרים אל תתייאשו, קבלו על עצמכם להיות צדיקים, רק ככה תטיבו את דרכיכם ואת חייכם.

doVarod

New member
אני לא חוטא בכלל...

בכלל, לדעתי אנשים חשוכים כמוך שחושבים שאורח חיים שונה מהאורח חיים שהם בחרו לעצמם (או יותר עצוב נתנו לאנשים אחרים לבחור בשבילם) היא הדרך היחידה לחיות וכל השאר הם או אוייבים או מסכנים טועה ומסכן בעצמו. לי טוב עם מי שאני ואנשים עצובים כמוך שנכנסים לפורומים שלנו בגלל רצון עז למצוא אנשים כמותם ובגלל מסכנותם נשארים בודדים במערכה מחליטים לצאת נגדה... חבל שאתם לא מנסים לקבל את האחר ואולי בכך הייתם "מצילים את הספינה הטובעת"....

לא יקבלו כאן את דבריך.‏ ‏

אני מכיר כאן את הפורום אמנם זו פעם ראשונה שאני כותב כאן לאחר חצי שנה,‏ כאן זה לא הציבור הנכון ולא חכם ללכת לדיזינגופ ולצעוק עליהם שיתפללו 3‏ תפילות וניחו תפילין.‏ אתה מוזמן להעתיק הודעה זו אלינו לפורום "הומואים דתיים" כן דווקא שם אולי יקבלו ויבינו את דבריך,‏ ודוקא אנחנו שם צריכים חיזוק.‏ מקווה שהבנת את דברי.‏ בהצלחה.‏ ‏

angelboy22

New member
אם אתה רואה את עצמך כחוטא סבבה

אין לך מה לבוא להגיד לאנשים שהם חוטאים כי אתה ממש לא יודע מה עובר על כל אחד ואחד פה שתהיה לך שבת שלום

ז י ק ו

New member
מממ

אני צדיק בדרכי שלי... שמישהו יקום אם הוא חושב שאני לא צדיק ?! טוב.. כולם לשבת ומהר !!!!

Hoova2x

New member
כל הומופוב - הומו

ההיסטוריה תמיד מוכיחה, שכל אלו שזועקים חמאס הכי חזק בנוגע להומואים - הם הומואים בעצמם (הרב מוטי אלון, למשל, וסנטורים למיניהם בארה"ב). כל מי שטורח טרחה כ"כ גדולה לתקן את דרכיהם של אחרים, "חוטא" באותן דרכים בעצמו (בין אם במציאות ובין אם במחשבותיו בלבד). תכלס, נמאס לשמוע שכל מי שאינו תואם לתפישת עולמכם, אחראי לכל האסונות שיש בעולם. קח את דברי הצביעות הדו-פרצופיים שלך לפורום אחר.

למעלה