מכתב למערכת

thewatcher1

New member
מכתב למערכת

אני בן 31, רווק, בן להורים גרושים בכור בן למשפחה בת 3 אחים בנים עקב מצב כלכלי נמוך אני בגילי עדיין מוצא את עצמי גר עם אבי בבית קטן בשכונה לא נחשבת באזור מרכז הארץ עוד גר איתנו אחי החייל מערכת היחסים שלי עם אבי לא הייתה משהו בשנים האחרנות, תמיד כעסתי עליו שהוא לא הצליח לפרנס אותנו בכבוד, תמיד היתה הרגשה של מחסור בבית ותמיד הוא הרגיש שהמזל לא הגיע אליו בתחום הכספי אני שלא מאמין במזל תמיד הרגשתי שהוא לא התאמץ מספיק. בתקופה האחרונה בגלל שאחי נמצא הרבה זמן בבסיס יוצא שאני נשאר עם אבי יותר זמן, אנחנו לא ממש מבלים יחד אבל אני רואה אותו בצורה אינטימית יותר מבעבר. העובדה שאני בגילי יודע כמה קשה להרוויח את הפרנסה וגם לחסוך אותה וגם הרצון לחיות לבזבז ולהתקדם גורמים לי להסתכל על הדברים אחרת. אבי הוא בן 58 ובזמן האחרון אני מרגיש צער עצום על כל השנים שזילזלתי בו ולא הערכתי אותו. אני חושש מהיום שבו אאלץ להפרד ממנו בלי שאצליח להעביר לו את התחושה של פיוס מחילה ואהבה כל כך גדולה שיש לי לאיש הזה שהקדיש את חייו לנו ילדיו בגילו הוא נאבק עם קשיי עבודה שלא נגמרים, עבודות זמניות בתשלום מינימום, עבודות פיזיות בשעות לא הגיוניות. ואני פשוט לא מצליח לשחרר את המשפחה מהצורך הקיומי הזה של כסף. איך מתמודדים עם התחושות הקשות האלו?, מה אומרים לאדם כמו אבי ? איך מעבירים לו את התחושה הזו של הסליחה הגדולה שיש לי בליבי כלפיו ?

ראשית, יפה שאתה מרגיש שאתה צריך

לשנות משהו ביחס שלך לאביך ואין כמו לשבת לשיחה ולהגיד במילים את מה שאתה מרגיש. בנוסף לכך, אתה בן 31, עדיין גר עם אביך, לא מצליח לדבריך לעזור בפרנסת המשפחה, יכול להיות שיש משהו שאתה צריך לקום ולעשות. יש היום כל מיני אפשרויות לאנשים צעירים כמוך לתפוס את עצמם ולהחליט ללמוד לעשות משהו מועיל שיש גם הכנסה בצידו. יש כל מני לשכות הכוונה או ייעוץ מקצועי בהכוונה מקצועית, אני בטוחה שיש אפשרות לצאת מהמצב הזה ולא רק לשבת ולבכות את מר הגורל. אביך עדיין צעיר ואני חושבת שבכוחות משותפים יש באפשרותכם להביא את שניכם למצב יותר טוב. זה רק עניין של החלטה. צריך לקום ולעשות מעשה. בהצלחה.

אתה אמיץ. הגעת לתובנות

אני אשתף אותך מהצד השני. אתה יכול לתקן. בימים אלו אני אמא כואבת מנופצת בתוכי ואף כאב פיזי לא כאב כמו הכאב הפנימי מול ילדי. (לא מפרטת כרגע גורמים ונסיבות) אני כותבת לך ודומעת אני אמא בת 50 לשני בוגרים שכל ימי, ללילותי, שעותי והוויתי מוקדשים רק להם! והנה אתמול הכל התנפץ לי בפנים. קח את עצמך. לך עם אבא לבית קפה או לים. פתח את סגור לבך טקסו עיצה יחד מה מכאן והלאה. החיים הם לא חזרה גנרלית זה האמת ואין סיבה שנחיה כך כולם אומרים לי את זה ואני אומרת לך. הגעת לתובנה ענקית זה הזמן!!!! אזור אומץ בהצלחה עם חיבוק אמהי ממני.

thewatcher1 הבעיה שלך שאינך יכול למחול על

כבודך, לבוא ולאמר לו "אבא, רק עכשיו אני יכול להבין אותך, אני מצטער על שפגעתי בך כל כך הרבה שנים, הייתי צעיר וחסר נסיון, לא ידעתי כמה החיים קשים וכמה התאכזרו כלפיך. היום אני מעריך כל מה שעשיתה למען המשפחה, השתדלת ככל יכולתך, מהיום אני אשתדל להבין אותך יותר ולעזור בעול המשפחה" דברים בסגנון זה, זה כל מה שצריך לאמר לאבא כדי לתת לו להרגיש טוב. אם תאמר לו גם אתה תשתחרר מרגשי האשם שיש לך שלא נהגת בו כראוי.

הורים לא צריכים הרבה מילדיהם, רק מילה טובה אחת, הם סולחים ושוכחים את העבר.
מהיום תשתדל להיות נחמד מעודד ותומך לאביך.

יום אחד גםאתה תהיה אבא, ולא תרצה שבנך יזלזל בך.
יאללה, ל"עבודה", גש לאביך. תרד קצת מהאגו שלך.

thewatcher1

New member
אני באמת

מחפש את ההזדמנות להגיד לו את זה ומקווה שזה יקרה בקרוב מאוד החלק העצוב הוא שאני יודע שאני לא הולך לעזור לו, אני בעצמי הייתי זקוק לכל עזרה כלכלית שאני יכול לקבל. הדרך היחידה שאני רואה לפני היא לעזור לעצמי ופשוט לעשות כל מאמץ לברוח מהבית של אבי - אין לי רצון לתמוך באבי / אחי לפני שתמכתי בעצמי. מצד אחד יש לי המון אמפטיה כלפיו כאשר אני מרגיש את שותפות הגורל שלו ושלי בנוגע לקשיים הכלכליים והנפשיים. מצד שני אני מתרחק ממנו כי אני מנסה לברוח בכל דרך אפשרית מאותה שותפות גורל שאותה אני לא מוכן לקבל בשום פנים ואופן. אז כנראה שבנדנדה הריגשית שבין שותפות גורל, לבין פעילות יתר לבניית עתיד טוב יותר עבורי, אני אתקל בו במצב שבו שבו השותפות גורל תעלה ואז אני אשפוך את הלב. כי מהכרתי את עצמי אני לא מסוגל להיות גם שותף גורל ואמפטי וגם פעיל ובעל חזון מה עלינו לשנות בדרכינו.

ל-thewatcher1

ממש לא הבנתי איך הדברים קשורים..מה הקשר בין הרצון שלך להודות לאביך על המאמצים שלו כמפרנס לבין זה שאתה צריך לדאוג לעצמך כדי שלא יהיה לך גורל דומה (של מאבק לא נגמר בנושא הפרנסה)? אני לא מבינה איך שני הנושאים קשורים או סותרים אחד את השני. לדעתי, אין שום קשר בין מה שאביך עבר לבין מה שיקרה לך בחיים. גם אם הוא לא היה המודל האידאלי למפרנס..זה לא עובר בגנים. אתה יכול לשנות אם אתה רוצה.

ספר לו

שתף אותו נסה להקל עליו ולעזור לו אם זה בהכנת ארוחות, ניקיון, קניות,שיחות, בילוי משותף. אני מאמינה שתמצא את הדרך ללב שלו.

pf26

New member
נגשים אליו ואומרים לו

זה אולי קצת יביך אותו, אבל אין ספק שזה התשלום הגדול מכל - הערכה של הילדים את מאמצי ההורים.

למעלה