מלא שאלות בקשר להרפס סימפלקס סוג 2

קוובנגה

New member
מלא שאלות בקשר להרפס סימפלקס סוג 2

מאוד מקווה שהגעתי לפורום הנכון, לחברה שלי יש הרפס סימפלקס סוג 2, אני קצת לחוץ והייתי שמח לקצת מידע ותשובות? במידה ולא חלה התפרצות של הנגיף, האם ניתן לקבוע בוודאות אם אדם נדבק בהרפס סימפלקס סוג 2 הבינותי שניתן להדבק, רק כשהוירוס מתפרץ, משמע פעיל, אקטיבי בגוף. וכל עוד הוא רדום הוא לא יכול להדביק האם נכונה הטענה כשהווירוס מתפרץ ניתן בוודואות לדעת כיוון שיראו נגעים על פני אברי המין במידה ונמצאים בגופי נוגדנים (IGM-6), משמע שנכספתי לויורס? אם נכספתי לוירוס, משמע הוא רדום בתוך גופי? במידה והוא רדום בתוך גופי, האם ניתן לקבוע האם יתפרץ אי פעם? במידה ואכן הוא רדום בתוכי, מבלי יכולת להתפרץ, האם אני נשא עשיתי בדיקה ל IGG-6 ול IGM-6, מה כל בדיקה יכולה לאמר לי האם יש בדיקה שתוכל לאמר בוודאות האם נדבקתי? במידה ואני משתמש בקונדום על בסיס קבוע, האם אינני יכול להדבק במין אוראלי? אם הביצים שלי חשופות, אין הן יכולות להדבק גם בהימצא קונדום. בתודה מראש

תשובה

וירוס סימפלקס 1 ו - 2 מתפרצים במצבים שונים והחולה בהם הוא נשא כרוני, עם התפרצויות אקוטיות לעיתים. הוירוס מועבר רק כשקיים הנגע המפריש. ניתן לבדוק נוגדנים לוירוסים אלו.

למעלה