מלחמת יום כיפור 6.10

נראה לי שהפורום הזה עקב "גילו"יש לו זכרונות מהמלחמה ההיא..תרצו לשתף זיכרון חזק מעצמכם/ן מאותו יום?
אני עשיתי את יום הכיפורים אצל סבי וסבתי ובצהריים רואה ג'יפים צבאיים מגיעים לבתי הכנסת בסביבה..שום אזעקה..למחרת בבוקר סבתי נסעה איתי לבית הוריי ולבית ספר..היה מוזר שיש מלחמה ויש לימודים..

שמים1

New member
נראה לי שהפורום הזה עקב "גילו"יש לו זכרונות מהמלחמה ההיא..תרצו לשתף זיכרון חזק מעצמכם/ן מאותו יום?
אני עשיתי את יום הכיפורים אצל סבי וסבתי ובצהריים רואה ג'יפים צבאיים מגיעים לבתי הכנסת בסביבה..שום אזעקה..למחרת בבוקר סבתי נסעה איתי לבית הוריי ולבית ספר..היה מוזר שיש מלחמה ויש לימודים..
הייתי ילדה בת 13 , אזעקה פילחה את הדממה , זוכרת שאבי הדליק מיד את הרדיו ושמענו שפרצה מלחמה , אחרי כמה ימים נהרג בן של חברים קרובים והחיים כבר לא היו אותו הדבר .

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
אזעקה נשמעה "רק" בשעה 14:00. מוזר! אזעקה ביומכיפור? אז הבנו שאם נפעיל את הרדיו, נדע קצת יותר. ניסינו ואכן היו חדשות והיו שידורים.
מדי פעם נשמעה "הפרעה" בשידור, קול צורמני כזה, שלאחריו נשמעו סיסמאות מוזרות = קריאת חירום לאנשים להתכונן להתייצב ולהתגייס.
ומה שסופר בחדשות היו בשורות רעות, וככל שחלפו הימים רק הורעו. דיין דיבר על חורבן בית שלישי. תקופה רעה. בינתיים לא אדבר על כך, שככל שחלפו הימים המצב השתפר, אבל זה כמובן היה בהמשך ובמחיר כבד מאד.

אזעקה נשמעה "רק" בשעה 14:00. מוזר! אזעקה ביומכיפור? אז הבנו שאם נפעיל את הרדיו, נדע קצת יותר. ניסינו ואכן היו חדשות והיו שידורים.
מדי פעם נשמעה "הפרעה" בשידור, קול צורמני כזה, שלאחריו נשמעו סיסמאות מוזרות = קריאת חירום לאנשים להתכונן להתייצב ולהתגייס.
ומה שסופר בחדשות היו בשורות רעות, וככל שחלפו הימים רק הורעו. דיין דיבר על חורבן בית שלישי. תקופה רעה. בינתיים לא אדבר על כך, שככל שחלפו הימים המצב השתפר, אבל זה כמובן היה בהמשך ובמחיר כבד מאד
מסתבר שהזכרונות עם הזמן נעלמים,לא זכרתי אזעקה.תודה.

אבח"י

Well-known member
אחי נפל במלחמה הזו. הייתי בטירונות. לא ראיתיו קרוב לחצי שנה עד מותו. כך שמעולם לא נפרדתי ממנו, באמת.

למעלה