מלכוד מס רכישה ושבח

1aaa11

New member
מלכוד מס רכישה ושבח

דירה א' - הורי קנו לי דירה בצעירותי בכ500 אלף ש"ח היום היא שווה יותר מכפול ומושכרת.
דירה ב' - היום אני נשוי ורוצה לקנות דירה עם אשתי, כבר ראינו משהו מתאים, זה די מציאה ואנחנו מוכנים לסגור על 1650000
דירה ג' - סבתי נפטרה לפני 3 שנים והורישה לי 1/8 מדירה שנמכרה - עו"ד אמרה לי שב4 שנים הקרובות לא אהנה מפטור ממס שבח
אימי נפטרה, אבי אדם קשיש ואני מנהל את כל ענייניו הכספיים, בבעלותו דירה נוספת בה הוא גר.

הנה הבעייה:
כשאני מחשב את ההוצאות לרכישה דירה ב' , שמתי לב שמס הרכישה גבוה (85000+) משמעותית יחסית למצב בו לא היתה לי את דירה א' (4000)
זאת הוצאה שלא לקחתי בחשבון והיא עלולה לטרפד את הקנייה כי אני לא מתכנן לקחת הלוואה או משכנתא.
אני לא יודע אם אספיק למכור את דירה א' בזמן עד חוזה הקנייה של דירה ב', וגם אם רציתי צפוי לי תשלום מס שבח על דירה א', משום שמחירה עלה עם השנים.
כרגע אין לי פטור ממס שבח בגלל דירה ג'.
חשבתי למכור את דירה א' לאבי כדי להספיק בזמן לקניית דירה ב' ויום מן הימים לרשת אותה בחזרה, אך זה יסבך אותי במס שבח , ואותו במס רכישה מוגדל.

האם יש דרך לצאת מהפלונטר?

אתה רציני?

נופלים עליל נכסים מהשמיים (ירושה ונכס שהורית דאגו לרכוש עבורך) ואתה מתבלבל בגלל 85,000₪?

מה הסיםור, יש לך נכס מניב, יש לך ירושה מהסבתא וביום מן הימים תירש את דירת אביך (יבדל״א) עם ההנחה הסמויה שאתה ואשתך עובדים, לא ברור לי מה העניין לגייס 85,000 ואפילו בהלוואה לכמה שנים בודדות?

למה אתה מתעקש למכור אווזה המטילה ביצי זהב ולרכוש במקום זה שוקת שבורה?

משקיע בב״ש

שאלה

האם התקבולים ממכירת 1/8 מדירה ג' ואחרי תשלום מס שבח, לא מכסים את מס הרכישה של דירה ב'? חבל למכור את דירה א', אולי כדאי לבדוק משכון של דירה א'?

למעלה