ממממ

ממממ

יש לי שאתה איך לומר .. קצת מביכה.. יש לי באזור הישבן שנים על גבי שנים.. מעין פצעים כאלה.. שלא לומר (חצ'קונים) עור מגורה.. השאלה היא איך נפתרים מזה.. ניסיתי טלק.. וקרמים שונים וכלום לא עוזר אני. אני ממש אשמח לכל הצעה/תרופת ספתא או כל תרופה אחרת... תודה:)

שינוי תזונתי

הי פרגית קלה, פצעונים שומניים (כך זה משתמע מהתיאור שלך) נובעים בדרך כלל ממזון לקוי, המכיל שומנים ורעלים שונים, שהגוף מנסה להיפתר מהם דרך העור, כי עמוס לו מדיי במערכת העיכול. אני ממליצה לך בחום, לפנות לתזונאית טבעית או נטורופטית (גם ממין זכר אפשרי: תזונאי או נטורופט), על מנת שיתאימו לך תזונה מתאימה, שתנקה את הדם מהרעלים והשומנים, וע"י כך יתנקו להם גם הפצעונים. בשלב ראשון יהיה נכון אולי לעבור איזשהו סוג של ניקוי גוף קל, זו אמנם לא התקופה המתאימה, האביב מתאים לניקוי גוף יותר מאשר החורף, אך ניקוי קל יכול להיערך גם בתקופה זו אם הוא כולל הרבה מרקים ונוזלים. בתור התחלה, ההמלצה הזמנית שלי, עד למפגש עם תזונאי/ת שירכיבו לך תפריט המתאים ספציפית לך, בהתאם לאבחון שיערכו לך, הימנעי מג'אנק פוד, ממזונות שומניים, גבינות צהובות למיניהן, ממתקים ומזונות מתועשים, עברי למזון בריא יותר, הרבי בירקות ופירות ושתי הרבה מים ותה צמחים. המלצות לתזונאים ו/או נטורופטים באזור מגורייך, אוכל לנסות לעזור לך למצוא במסר אישי, אם תהיי מעוניינת. בהצלחה והרבה בריאות, תמי- נטורופטית.

:)

היי תמי.. קדם כל המון המון תודות. אבל זה העניין.. אני אוכלת רק דברים בריאים.. ביצה אחת ביום (רק החלבון) לחם קל (לא יותר מ-2 פרוסות) המון ירקות.. אני מכורה לפלפל צהוב ואדום... משתדלת שלא לחטוא יותר מידי בשוקולדים.. שזה אומר שתיים עד שלוש קוביות ליום.. וגם זה לא תמיד יוצא לי לאכול.. גבינות של חמש אחוז.. יוגורטים למינהם של 0 אחוז.. השאלה אם יש תרופות ספתא/משחות/כדורים שעוזרים.. כי בכל מה שקשור לתזונה וחיים בריאים (אני מרבה בספורט) אני משתדלת מאוד. תודה:)

הי פרגית קלה

אז קודם כל בבקשה, ושנית, את אמנם אוכלת יחסית לשאר האוכלוסיה באופן בריא, אך עדיין, תזונאים טבעיים יגידו לך שזה ממש לא התזונה שאליה הם התכוונו... לחם קל- ממש לא בריא!! העדיפי לחם מלא, לא קל, מהסוג הדחוס והעשיר- אל תדאגי לדיאטה, כי תחושת השובע שזה ייתן לך, לא תיאלצי למלא את החור שיוצר לחם קל... ביצה אחת ביום- למה רק חלבון? ביצה שלמה היא מזון נפלא המכיל את כל החלבון לו אנו זקוקים, עם כל חומצות האמינו החיוניות. אם תאכלי את הביצה רכה, או עלומה, או מקושקשת, חצי חיה, זה הכי טוב, כי כך הלציטין שבחלמון נשמר, והוא זה שדואג "לבטל" את השפעת הכולסטרול המזיק- הלציטין- תפקידו לנקות כולסטרול בגוף, והוא חשוב לנו במזון- לכן ביצה שלמה זו אחת המתנות הנפלאות שהטבע נתן לנו- כמובן שעדיף אורגנית... גבינות...כאן יש שיטענו בעד, ויש שיטענו נגד, אני אישית מהממליצים להפחית עג כמה שאפשר את מוצרי החלב המזיקים (המכילים הורמונים, אנטיביוטיקה וחומרים אחרים, מעודדי יצירת סוכרת ומחלות רעות אחרות), אם מוצרי חלב, אז להעדיף חלב עזים, שדומה יותר בהרכבו לחלב האם מחלב הפרה שמכיל חלבון קשה לעיכול. אם כבר בא לך להתפרע מדיי פעם על גבינה, אז דווקא גבינה שמנה עדיפה למרבה הפלא על גבינה רזה, אבל רק מדי פעם. לגבי יוגורט- רק "ביו" המכיל חיידקים פעילים- וגם כאן, אפשר 3 אחוז ולא אפס- הוא פשוט פחות מעובד...וגם כאן- העדיפי יוגורט עזים. שוקולד- אהבת חיי- רק שוקולד מריר עם אחוז מוצקי קקאו גבוה (60% ומעלה...) ככל שהוא יותר גבוה באחוזי הקקאו שלו, כך הוא פחות מזיק, ואפילו מועיל, כי גם הוא מכיל לציטין, אותו חומר המנקה כולסטרול מהגוף שלנו. פירות וירקות רבים- נפלא ונהדר. המשיכי, הרבי בירקות ירוקים, בסלק- מנקה את הדם מרעלים... מה לגבי אורז מלא? דגנים מלאים אחרים?, שילוב של קטניות ודגנים= חלבון מלא, המכיל את כל חומצות האמינו החיוניות. בטטה, דלעת, שורשים (סלרי, פטרוזיליה וכו')- ראוי כי יראו עצמם מבלים על צלחתך, בדרך אל בטנך... ככל שתרבי במזון מקורי הקרוב לצורתו הטבעית, ותפחיתי במזון מתועש, שעבר תהליכים שונים (כגון גבינות, לחם קל וכו'...) כן תיטיבי עם גופך ותנקי אותו מהרעלים השונים. בנוסף לכל האמור וללא סתירה, כי אם בשילוב, שווה גם לבדוק את נושא ההורמונים, בהתאם להמלצתה של טוטס. גם לכך, יש טיפול טבעי- איזון הורמונאלי דרך המזון ולא דרך תרופות. רוב בריאות, תמי

טוטס

New member
פצעים הם בעיה הורמונלית לרוב

כך שהדבר הראשון שיש לעשות, זה לגשת לרופא עור שיאבחן מה מקורם. בלי שתדעי ממה הפצעים נובעים - לעולם לא תוכלי לטפלם כראוי. אם הבעיה היא הורמונלית - הטיפול הוא בהתאם וכאן לא יעזרו, לצערי, תרופות סבתא

למעלה