מנהרת הרכבת במודיעין!!!

מצב
הנושא נעול.

omer landau

New member
מנהרת הרכבת במודיעין!!!

מנהרת הרכבת במודיעין!!!
למה לא הזמינו אותי לסיור אהה???
למישהו יש תמונות מהאיזור?

שוב כותבים שהרכבת לירושלים תהיה

מנהרת הרכבת במודיעין!!!
דרך מודיעין. הייתי שמח אילו היה זה נכון, אך למיטב ידיעתי בכפר דניאל הקווים מתפצלים. עם זאת שמעתי לפני יותר מחצי שנה מעיתונאית מקומית שיש כוונה לסלול מסילה ממודיעין שתאפשר להתחבר לקו המהיר לירושלים בלי לחזור עד כפר דניאל. באותה תקופה ניתן היה ליסוע בתוואי כביש 431 (שנתיב אחד שלו יעבור מעל תוואי הרכבת) ממודיעין כמעט עד לכביש מס' 1, היום הציבו תמרור אין כניסה פרט לרכב עבודה.

luckydude

Active member
ירושליים דרך מודיעין

דרך מודיעין. הייתי שמח אילו היה זה נכון, אך למיטב ידיעתי בכפר דניאל הקווים מתפצלים. עם זאת שמעתי לפני יותר מחצי שנה מעיתונאית מקומית שיש כוונה לסלול מסילה ממודיעין שתאפשר להתחבר לקו המהיר לירושלים בלי לחזור עד כפר דניאל. באותה תקופה ניתן היה ליסוע בתוואי כביש 431 (שנתיב אחד שלו יעבור מעל תוואי הרכבת) ממודיעין כמעט עד לכביש מס' 1, היום הציבו תמרור אין כניסה פרט לרכב עבודה.
ירושליים דרך מודיעין
כן. קיימת תוכנית כזאת אבל היא דורשת בנייה של רוב הקו ביו"ש ולפי הבעיות "המדיניות" שהרכבת נתקלת בהם רק בתוואי דרך דניאל שבו יש "פלישה" מינימלית ביותר, אפילו זניחה אפשר לומר לשטחים, זה לא נראה שהתוואי שהזכרת, שכמעט רובו עובר בשטחים, ייבנה אי פעם.

התכוונתי למשהו אחר

ירושליים דרך מודיעין
כן. קיימת תוכנית כזאת אבל היא דורשת בנייה של רוב הקו ביו"ש ולפי הבעיות "המדיניות" שהרכבת נתקלת בהם רק בתוואי דרך דניאל שבו יש "פלישה" מינימלית ביותר, אפילו זניחה אפשר לומר לשטחים, זה לא נראה שהתוואי שהזכרת, שכמעט רובו עובר בשטחים, ייבנה אי פעם.
התכוונתי למשהו אחר
לשלוחה מהמסילה בין כפר דניאל למודיעין שתתחבר לקו המהיר המתוכנן היום(שציינת בצדק שכמעט איננו עובר בשטחים) ותאפשר קשר בין מודיעין לירושלים בלי לעבור דרך כפר דניאל. אבל ממש אין לי מידע ממשי.

luckydude

Active member
לא שמעתי על דבר כזה

התכוונתי למשהו אחר
לשלוחה מהמסילה בין כפר דניאל למודיעין שתתחבר לקו המהיר המתוכנן היום(שציינת בצדק שכמעט איננו עובר בשטחים) ותאפשר קשר בין מודיעין לירושלים בלי לעבור דרך כפר דניאל. אבל ממש אין לי מידע ממשי.
לא שמעתי על דבר כזה
בכל אופן לייתר דיוק הפיצול מהקו המהיר למודיעין הוא באיזור מחלף ענבה, דרומית לכפר דניאל ולא בכפר עצמו. וזה גם לא בידיוק פיצול אלא מפגש רכבות ארבע-כיווני (קו מודיעין<->רשל"צ (דרך כביש 431), וקו נתב"ג<->ירושליים)

צומת דניאל בקו החדש לירושלים

התכוונתי למשהו אחר
צומת דניאל בקו החדש לירושלים
לפי התוכניות, יוקם בצומת בשלב כלשהו משולש מסילתי, שיאפשר להפעיל רכבות ישירות בין ירושלים למודיעין, אבל אני לא יודע אם הצלע המזרחית תוקם כבר לפתיחת הקו או בשלב עתידי מאוחר יותר, אולי ביחד עם המשך הקו ממודיעין לרמלה ולראשונים.

Image of me

New member
זמן הנסיעה ממודיעין לי-ם 18 דקות?

מנהרת הרכבת במודיעין!!!
אבל בכלל לא אמורה להיות מסילה ממודיעין לירושלים, אם הקו מתפצל בכפר דניאל.

luckydude

Active member
נכון

אבל בכלל לא אמורה להיות מסילה ממודיעין לירושלים, אם הקו מתפצל בכפר דניאל.
נכון
הקו למודיעין הוא בעצם קו 431 מודיעין-רשל"צ שנמצא בתכנון כבר שנים רבות ושחוץ מזה שהוא חוצה עם הצטלבות לקו י"ם-נתב"ג, הוא בעצם קו נפרד מהקו לירושלים. לדעתי ההודעות של משרד התחבורה הן די מטעות בעניין הזה. בשלב ראשון בונים את קו נתב"ג דניאל וקו דניאל מודיעין וחלק מהפיצול בנים במחלף ענבה. בשלב מאוחר יותר ימשיכו את דניאל מודיעין לראשונים והלאה לדרום ת"א (מסילת איילון דרום) והקו מנתב"ג לדניאל ימשיך לירושליים.

ה דרומי

New member
מי שרוצה לראות איך בונים קו\מסילה

מנהרת הרכבת במודיעין!!!
מי שרוצה לראות איך בונים קו\מסילה
סעו על כביש מספר אחת תסתכלו ימינה ראו את הגשר שנבנה הביטו שמאלה ראות את עבודות העפר פנו ימינה לכיון לוד שימו
לעבודות בין שני הנתיבים. המשיכו לנסוע כאילו דרומה כיוו כללי רמלה זירקו מבט מידי פעם מהכיבש לכיוןהצד השמאלי בין הכביש לשדה ראו מעין שביל בין גדרות תמשיכו עוד דרומה יש צומת לוד ימינה בן שמן שמאלה פנו שמאלה ברמזורים ופנוימינה לדרך עפר {ליד המשתלה} הביטו קדימה וראו את כול העבודות לבנית הקו מנתב"ג למודעין. תו למשהו אחר לנהוג בזמן שאתם מביטים לצדדים.
ותהנו.

מצב
הנושא נעול.
למעלה