מניות הנדל"ן

מצב
הנושא נעול.

HaifaMan

New member
מניות הנדל"ן

מניות הנדל"ן
שלום לכולם. אני משקיע סכום כסף כלשהו בקרן נאמנות שמתמחה בנדל"ן. מה לדעתכם המגמה של שוק הנדלן בקרוב? לאחר עליה לא רעה מתחילת השבוע מניות הנדל"ן צונחות ומוחקות את כל העליה מהתקופה האחרונה. מה המגמה לדעתכם? האם זהו רק מימוש רווחים והעליות יחזרו או שכדאי לברוח מהענף הזה לבינתיים? תודה

תגובה

מניות הנדל"ן
שלום לכולם. אני משקיע סכום כסף כלשהו בקרן נאמנות שמתמחה בנדל"ן. מה לדעתכם המגמה של שוק הנדלן בקרוב? לאחר עליה לא רעה מתחילת השבוע מניות הנדל"ן צונחות ומוחקות את כל העליה מהתקופה האחרונה. מה המגמה לדעתכם? האם זהו רק מימוש רווחים והעליות יחזרו או שכדאי לברוח מהענף הזה לבינתיים? תודה
תגובה
אני לא יכול לתת לך תשובה מדעית, כל שאוכל לומר הוא שגם אני מנהל תיק מניות די רציני והחלק הארי בתיק הוא במניות נדל"ן, ב-5 שנים האחרונות היה תשואה נאה ואני מקווה שכך גם בעתיד.

HaifaMan

New member
תודה על התגובה

תגובה
אני לא יכול לתת לך תשובה מדעית, כל שאוכל לומר הוא שגם אני מנהל תיק מניות די רציני והחלק הארי בתיק הוא במניות נדל"ן, ב-5 שנים האחרונות היה תשואה נאה ואני מקווה שכך גם בעתיד.
תודה על התגובה
אתה לא מכיר איזשהן סיבות לירידה בענף בקרוב? אם לא אז גם אני חושב שהירידה זמנית והנדלן ימשיך לתת תשואה טובה בעתיד... תודה

ori 2l

New member
שמע קטע

תגובה
שמע קטע
במדינת ישראל, השנה היא 1983. בשנים שלפני מניות הבנקים מרקיעות שחקים. במהלך חודש אוקטובר המניות קרסו במעל 30%. אני לא אומר שזה מה שיקרה עם הנדל"ן.. אבל הטיעונים האלה של "זה עלה הרבה אז זה ימשיך לעלות" מוציאים ממני כמה דברים.

איציק100

New member
מדד הנדל"ן ניכנס לתיקון טכני

שמע קטע
במדינת ישראל, השנה היא 1983. בשנים שלפני מניות הבנקים מרקיעות שחקים. במהלך חודש אוקטובר המניות קרסו במעל 30%. אני לא אומר שזה מה שיקרה עם הנדל"ן.. אבל הטיעונים האלה של "זה עלה הרבה אז זה ימשיך לעלות" מוציאים ממני כמה דברים.
מדד הנדל"ן ניכנס לתיקון טכני
עד כמה זה יהיה עמוק ייתכן עוד כ3-5% מעבר לזה זה לא יהיה טוב בכלל

דעה

שמע קטע
דעה
לאחר הנפילה ת"א 100 ו-25 חזרו לשיאם לעומתם הנדלן רחוק עוד כ-10% מהשיא, השאלה אם זה אפשרות לדיסקאונט או שזה מסמן ערך אמיתי, מה שלמדתי מהרידות האחרונות הם שהאנליסטים לא יודעים כלום, לפי הירידות או העליות כך המצב רוח שלהם והסקירות על מצב השוק בהתאם, לכן כל אחד צריך לקבל החלטות. אני מאמין שלטווח ארוך של עשור המניות, והנדלן בתוכם אם לא העיקרי שבהם.

NS101

New member
אתה מתיימר לחזות דברים לטווח של 10 שנים?

דעה
לאחר הנפילה ת"א 100 ו-25 חזרו לשיאם לעומתם הנדלן רחוק עוד כ-10% מהשיא, השאלה אם זה אפשרות לדיסקאונט או שזה מסמן ערך אמיתי, מה שלמדתי מהרידות האחרונות הם שהאנליסטים לא יודעים כלום, לפי הירידות או העליות כך המצב רוח שלהם והסקירות על מצב השוק בהתאם, לכן כל אחד צריך לקבל החלטות. אני מאמין שלטווח ארוך של עשור המניות, והנדלן בתוכם אם לא העיקרי שבהם.
אתה מתיימר לחזות דברים לטווח של 10 שנים?
אתה מראה רק בורות.

la DVD

New member
נכון

דעה
נכון
באמת אף אחד לא יכול לדעת לאיפה הולך השוק. פשוט בגלל שהעתיד עוד לא קרה. וירידה של 10% לעומת מדדים אחרים לא נקרא דיסקאונט. דיסקאונט זה כאשר אתה מאמין שערך של חברה שווה יותר מהמחיר שבו היא נסחר, וזה כבר תלוי בניתוח של עסקי החברה.

תגובה

נכון
באמת אף אחד לא יכול לדעת לאיפה הולך השוק. פשוט בגלל שהעתיד עוד לא קרה. וירידה של 10% לעומת מדדים אחרים לא נקרא דיסקאונט. דיסקאונט זה כאשר אתה מאמין שערך של חברה שווה יותר מהמחיר שבו היא נסחר, וזה כבר תלוי בניתוח של עסקי החברה.
תגובה
ממחקרים ארוכי טווח שקראתי לא מזמן שנעשו בבורסאות העולם משנת 1900 הראו שככל שהטווח ארוך יותר כך הבורסאות יותר רווחיות על פני כל אפיק אחר. מהסתכלות על המדדים היסטורית סביר שיהיה ירידות ושפל של 2-3 שנים ואחרי זה יהיה עלות, לדעתי לטווח של עשור די בטוח שיהיה רווח טוב בבורסה, בטוח בהשוואה לאפיקים סולידיים. לדוגמא כך את מניית טבע, משנת 1990 ועד היום (17 שנה) היא הכפילה את עצמה פי 70, ואל לנו לשכוח את המשברים שהיו בדרך, המפולת מ-94, המיתון של השנים 2000-2003, ןוכל זאת למרות ששנה שעברה היא ירדה 30% (ובנתיים הספיקה לעלות זאת בחזרה). אני בהחלט חושב שלטווח של 10 שנים הבורסה די בטוחה בפיזור נכון.

אתה בטוח שהבנת את עצמך ?

דעה
אתה בטוח שהבנת את עצמך ?

מצב
הנושא נעול.
למעלה