מנסה את מזלי שוב.אשמח לתשובה

ללה33

New member
מנסה את מזלי שוב.אשמח לתשובה

שלום וברכה, עבדתי בחברה גדולה במשך 7 שנים. המשכורת היתה מבוססת על שכר בסיס + עמלות בגין מכירות. העמלות שולמו אחת לשלושה חודשים לפי המצוין בחוזה. ותויגו בשכר כ"מענק" ולאחר מכן כ"פרמיה" לקראת סוף השנה שעברה הבוס הודיע לי שאני צריכה לקבל לפי גביה של המוצרים ולא לפי המכירה שלהם. החוזה לא שונה.לא חתמתי על דבר. כאשר אמרתי לו שזה יפגע בי הוא טען שבסופו של דבר אקבל את כל המגיע אלא יהיה רק "דליי" בתקופה הראשונה של הגביה. בגלל המצב הכלכלי בשוק לא רציתי לעורר יותר מדי טריגרים ולכן שתקתי. הרבעון הראשון הגיע לסיומו והסכום לפי הגביה היה זעום ומצחיק. ולכן לא דרשתי אותו וחשבתי לחכות לרבעון השני ואז... פוטרתי. שאלותי: * טרם קיבלתי את הבונוס בגין הרבעון הראשון, לא לפי מכירה ולא לפי גביה. לפי מה אקבל בסופו של דבר? * יש לי תקופת הסתגלות על חשבון החברה של שלושה חודשים, בהם אני עדיין מקבלת שכר אבל לא עובדת בפועל.האם אוכל לדרוש פרמיה בגין התקופה הנ"ל? (הרי יש עדיין יחסי עובד ומעביד) * לגבי פיצויים - רשום בחוזה שחור על גבי לבן, שהבונוסים לא נכללים לצורך פנסיה ופיצויי פיטורים. האם זה קביל? *האם יציינו עבור ביטוח לאומי את הבונוסים ואקבל אותם כמקבלת אבטלה? תודה מראש

מדון

New member
ראשית עמלות או פרמיות כן מחושבות לפיצויים

שנית את לא יכולה לקבל ב3 חודשים של הסתגלות לאור פיטוריך עמלות על מה שאת לא מוכרת זה שאת שתקת ונתת למעביד לשנות את הצורה של תשלום עמלות זה העוכריך כי אבר זמן רב מדי להתנגד ושתיכתך היא כהסכמה (מפסיקת בית הדין לעבודה) ואת לא יכולה אחרי תקופה להתעורר ולא להסכים שימה שנקרה זמן סביר בין שבוע עד שבועיים לגבי האבטלה יש לפנות לאתר תפוז ביטוח לאומי לאורנה יש להתיעץ אם עו"ד לגבי הפיצויים והבונוסים והחוזה עבטודה אם נתן לערער על החוזה הנ"ל חבל שלא בדק לפני שחתמת עליו

למעלה