מסיבות בגן + אמהות יחידנית

אורora

New member
מסיבות בגן + אמהות יחידנית

לקראת מסיבת חנוכה הקרובה בגן רציתי לעלות ( ולשמוע את דעתכן ) נושא שמטריד אותי בכל פעם שיש מסיבה ( או יום הולדת ) בגן. בגן שלנו מוזמנים ההורים ( עכשיו בלי אחים בעבר גם האחים הוזמנו ) לכל מסיבה. ותמיד באים בזוגות אמא ואבא ( כמעט לא קרה שניתקלתי בילד שהיגיע למסיבה רק עם אחד מההורים ). בכל מסיבה אני מהרהרת מחדש האם כדי להזמין את סבתא: השיקולים בעד ברורים. הילדה מרוצה ( מאוד אוהבת את סבתא ) , הסבתא מתמוגגת. אבל יש משהו שמטריד אותי ( אולי זה סתם תסביך שלי ) במסר שאני משדרת ( לילדה לעצמי ולכל העולם ) בהזמנה של סבתא. הלו למסיבה באים הורים. לרוב ( אם לא לכל ) הילדים בגן יש סבא או סבתא והם לא מוזמנים ולא באים. סבא וסבתא אינם חלק אינטגרלי מהחגיגה בגן, רק ההורים לוקחים בה חלק. האם בהזמנת סבתא אני משדרת שאנחנו צריכים "תחליף" לאבא , שאמא לבד זה לא מספיק. שהורה אחד וילד אינם מהווים משפחה מלאה וצריך לנסות למצוא מבוגר נוסף שהינו תחליף להורה השני. ואם מדובר בסבא ולא בסבתא ( אצלינו אין ) האם זה משנה? הפשרה אצלי עד היום היתה לימי הולדת בגן סבתא הוזמנה. למסיבות רגילות ( חנוכה וכו ) רק אני באה. ולקראת מסבת חנוכה שבוע הבא אני שוב מוצאת את עצמי מהרהרת בנושא.

נוRית

New member
שאלה מענינת

לא חשבתי על זה אצלנו - לימי הולדת הסבים כמובן מוזמנים לחגים ומסיבת סוף השנה - אני מבררת אם מוזמנים גם סבים. אם הם מוזמנים ואני יודעת שיהיו עוד סבים אני מזמינה את הוריי, אם סבים לא מוזמנים - אני לא מזמינה אותם כ"תחליף"...

catנוע

New member
האמת? לא חשבתי על להזמין את

הסבא-סבתא. לא בטוחה שהם היו באים, ואני חושבת שאם כבר הייתי מזמינה את שניהם ולא רק את סבתא (אני יודעת שאצלכם המצב שונה). והנקודה שהעלית לגבי האם את משדרת שצריך למצוא 'תחליף' לאין-אבא, היא נקודה מעניינת. לא יודעת איך היא קולטת את זה. אם היו עוד סבים/סבתות במסיבה אז זה משהו אחד, אבל אם זה רק אתן, אז זה באמת יכול לשלוח מסר כזה... ולצורך העניין אני לא חושבת שמשנה אם מדובר בסבא או בסבתא. נשמע לי אינטואיטיבית נכון - ליום הולדת גם סבתא באה, ולשאר המסיבות לא.

אורora

New member
טוב ההבדל

במרחק הוא דרמטי. אמא שלי גרה 2 מטר מאיתנו לכן קל להזמין אותה לגן. להורים שלך יש מרחק גדול ולכן האופציה הרבה פחות ראלית. בכל מקרה שמעתי כבר על לא מעט מקרים ( של משפחות של יחידניות מבחירה ) שלמרות שיש גם סבתא וגם סבא, רק הסבא הוזמן.

לדעתי לא צריך לייחס לזה משקל כזה

גדול. אפשר להזמין את הסבתא לעיתים, אם יוצא, אם נוח, אם כולם רוצים ואם צפוי משהו שיסב לכולם הנאה - ובפעמים אחרות, לדלג. לא נראה לי שזה קריטי במיוחד, אלא אם זה הופך למשהו קבוע (כלומר, בכל אירוע של הגן את מגיעה עם הסבתא כ"מלווה").

galizoe

New member
../images/Emo45.gif כרגיל, מסכימה עם קמיל. השנה

למסיבת חנוכה הגענו עם סבא ו'סבתא' (זוגתו של אבי) כי הם רצו לבוא. היו גם המון ילדים ממשפחות דו-הוריות שהגיעו רק עם אמא (אבא עובד או שנשאר עם האחים... ) לימי הולדת שנים שעברו (השנה בגן עיריה זה יהיה ללא הורים כלל) באתי עם אחי על תקן צלם ארועים. איך שיוצא ומסתדר. לא צריך לעשות יותר מדי ביג-דיל.

כדאי לציין גם שלפעמים מגיעות גם

אמהות בהורות זוגית נורמטיבית לכל דבר ועניין עם אמא שלהן כדי שתסייע להן. סבתות הוא לא מחזה נדיר בגני ילדים והדבר היחידי שכדאי להקפיד עליו, הוא שזה לא יהפוך למנהג קבוע.

בגן של הבנות שלי (פרטי)

סבתות מגיעות בהמוניהן למסיבות - אז אני מטרטרת את סבתא מחיפה - גם כדי שלבנות יהיה מבוגר איתן, כי אני לא יכולה לרקוד עם שתים (בעצם יכולה - מעדיפה שלא. הן שמנמנות
שיהיו בריאות. מטרנה עובדת...) אם אחרים לא היו מביאים והיתה לי רק אחת? לא יודעת - תלוי מה הגננת אומרת.....

דש1דש

New member
השנה - שזה עם הורים ורק הורים

שקלתי להזמין את אבא שלי (מה שקלתי - הזמנתי) והוא לא יכול היה לבוא - וטוב שכך. לא היה חסר לה עוד מבוגר (היא בהחלט הסתפקה בי
) וסבא לא היה באמת נהנה.... ליום הולדת ברור שיבואו סבא וסבתא - אבל כך גם לילדים אחרים - אז ברור שגם לה. וכל זה - לא בגלל מה שמשדרים - אלא פשוט כי זו המשפחה שלכן - אמא-ילדה-ילד. דרך אגב - אתמול למסיבה לא הגיעו כל ההורים - חלק מהילדים היו רק עם הורה אחד - וכידוע אני היחידנית היחידה בגן.... יש מספיק הורים שמדלגים - בעיקר אם זה לא ילד ראשון. הרב הפעמים המסיבות נופלות באותו יום וממילא ההורים צריכים להתחלק - אחד לכאן ושני לשם

הרמוניה

New member
אני הזמנתי את אמא שלי אוטומטית-

גם כי הם שניים (אם מי אני ארקוד? אני אצטרך לבחור?? אימל'ה.....) אצלי זה אחרת כשאני מרגישה בטוחה אין לי בעיה שהיא תבוא כשאני בחרדה-כמו ביום הראשון בגן או כשהיו בפגיה אני צריכה לאשר את היכולת היחידנית שלי.... ואז אני צריכה לבד הרמוניה

לדעתי, חבל להתעמק במסרים

שאת משדרת או לא. בגדול, אני מאוד מתחברת לתיאור שלך. גם אני נוטה להזמין את סבא/סבתא למסיבות בגן, כשזה מתאים לכולם. לפעמים אחד מהם, לפעמים את שניהם, לפעמים אני מגיעה לבד. איך שיוצא. אני גם מסכימה עם קמיליון, שזה לא צריך להיום משהו קבוע, שבאמת עלול להביא להתייחסות הסביבה אל סבא/סבתא כאל חלק מהמשפחה הגרעינית. אני סבורה שבמשפחות שלנו, יש ערך מוסף משמעותי יותר לסבא וסבתא. כולנו מכירות את התחושה, לפעמים חשש, שאנחנו כל עולמו של הילד שלנו (ולהיפך), במיוחד במשפחות עם ילד אחד, ואם סבא/סבתא ממלאים מקום מרכזי (אבל חלילה לא מרכזי מידי...) בחיים של הילד, אני לא רואה בזה שום בעייה. אני רואה בהשתתפות במסיבות גן גם סוג של מעורבות נוספת של סבא/סבתא בחייו של הילד, וזה לגמרי חיובי בעיניי. והעיקר, שיהיה חג שמח
, ושיהיו לנו הרבה סיבות למסיבות

אורora

New member
ממממ

אני אנסה להסביר שוב. מדובר הרבה פחות במה הסביבה חושבת ( מסרים שלי ) יותר במה שאני מרגישה כאילו דווקא הזמנת הסבתא מהווה איזה הודאה שלי שאמא+ילדה ( ותינוקי ) זה לא מספיק. אבל זה סתם תסביך שלי. אבל שסבתא נימצאת אני מרגישה לא נוח, כאילו אז אני שונה. לעומת זאת שזו רק אני והילדה ( או הילדים ) זה הכי טבעי לי בעולם.

ממממ בחזרה ../images/Emo8.gif

המשפט "הזמנת הסבתא מהווה איזה הודאה שלי שאמא+ילדה ( ותינוקי ) זה לא מספיק" נראה לי מאוד קיצוני. עם זאת, אין סיבה להתעלם מהעובדה, שקיים חוסר מסויים בגידול ילד עם הורה יחיד. מצד שלישי - הרי ברור שמסיבה בגן זה משהו לגמרי חיצוני. הנוכחות של הסבתא במסיבה לא ממלאה את החוסר המסויים שקיים, והימנעות מכוונת מהזמנת הסבתא, מהסיבות שתיארת, בוודאי לא מבטלת את קיומו של החוסר המסויים הזה. לכן אני חוזרת להצעתי הראשונה, לעשות מה שמתאים לכולכם, ולא להתעמק במסרים לעצמך/לילדים/לסבתא/לסביבה. ואני לא יכולה שלא להוסיף, ששלושתכם - את, הילדונת והתינוקי, משפחה נהדרת

אורora

New member
את כמובן צודקת

ולמרות זאת זה מציק לי ( כשהיא מגיעה). אני מרגישה לא נוח. טוב זה מן הסתם באג שלי. ותודה על המחמאות, גם אני חושבת כך

יסמין@

New member
אז אורורה, נתת לעצמך את התשובה

אם לא נוח לך שהיא באה - לשם מה להזמין אותה?

אנה מ

New member
אצלנו הזמנה כזו היא דבר טבעי

אמא שלי וגולי כל כך מעורבות בחיינו ובגידולו של הקטנצ'יק (לטובה כמובן), שהרי זה טבעי שהן תהיינה מוזמנות למסיבה.

שאלה טובה

ההורים שלי גרים די רחוק כך שהשאלה לא עולה ביום יום. לדעתי תעשי רק מה שנוח לך. אם את מרגישה לא נוח עם הזמנת הסבתא פשוט אל תזמיני אותה.

ליביתי

New member
מבלי לקרוא את התגובות האחרות -

אני מזמינה ללא שמץ של היסוס את סבתא לכל המסיבות. לא עסוקה בכלל במשמעויות שהעלית, ות'אמת? לא חשבתי עליהן מעולם (ומבטיחה שלא לחשוב עליהן גם בעתיד, מבלי לפגוע כמובן
). סבתא מאושרת, הילדים עוד יותר, אני מרוצה = מקסימום יתרונות ואפס חסרונות. השנה כבר שדוניהו הזמין בעצמו וביוזמתו את סבתא למסיבת חנוכה. אני בכלל הייתי שם רק כדי לשמש נהג (וצוות הווי ובידור לג'וניור...).

למעלה