מספרים והאמת של הקיום.

bralon1

Member
לפעמים אני מחפש קשרים בין מספרים לבין מה שקורה בחיים שלי.

לפני כמה שבועות מצאתי קשר מעניין כזה. (כמובן שזו חוויה סובייקטיבית כל אחד והאמונה שלו).
האם למספרים יש אמת נסתרת כלשהיא?

פיתגורס האמין בכך... ואני באמת שקטונתי, מי יודע?!

מספרים מסמלים כמויות. את הסמלים כמו מספרים ומלים המציאו אנשים, אבל המסומל כמו כמות קיים בטבע. יש חוקיות הגיונית במספרים, אבל היא אובייקטיבית לגמרי. אם תשאל שאלה אחרת: האם יש משמעות נסתרת בכמויות בעולם ובטבע? אפשר לענות על זה לפי הכרת המציאות, שגם היא ודאי נוצרה באיזושהי סיבתיות משכנעת שנתנה לה את המשמעות.

מלאכת מחשבת1

Well-known member
מספרים מסמלים כמויות. את הסמלים כמו מספרים ומלים המציאו אנשים, אבל המסומל כמו כמות קיים בטבע. יש חוקיות הגיונית במספרים, אבל היא אובייקטיבית לגמרי. אם תשאל שאלה אחרת: האם יש משמעות נסתרת בכמויות בעולם ובטבע? אפשר לענות על זה לפי הכרת המציאות, שגם היא ודאי נוצרה באיזושהי סיבתיות משכנעת שנתנה לה את המשמעות.
האם המספר 𝜋 הוא כמותי ? (תשובה- לא הוא מתאר יחס).
לגבי מה שכתבת בהמשך, לא מובן לחלוטין.

כן, הוא כמותי בדרכו. הוא מתאר את הכמות שהיא 3.14 וקצת יותר כמות כאוטית אחריה. מספרים מדומים לא מתארים כמות שקיימת במציאות, אבל הם בנויים על בסיס תיאורי כמויות.

אדם המציא סמלים, אבל המסומלים קיימים בטבע. מושגים קיימים במציאות, אדם המציא מלים כדי לתארם. הכמויות קיימות באופן אובייקטיבי בטבע, האדם רק המציא מספרים לתאר אותן כמו שירצה.

נערך לאחרונה ב:
למעלה