מספר הסטודנטים

• פותח הנושא DPSS
  • פורסם בתאריך

DPSS

New member
מספר הסטודנטים

למה יש כל כך מעט סטודנטים הלומדים כלכלה לעומת מספר הסטודנטים הלומדים מנהל עסקים??

מספר סטודנטים בחוג לכלכלה

שלום , מספר המקומות בחוג לכלכלה מוגבל. אין ביכולתנו, מבחינת סגל ההוראה, כיתות וכד', לקלוט מספר סטודנטים מעבר למה שאנו קולטים. תודה ובהצלחה.

DPSS

New member
תגובה

אני קיבלתי את הרושם שהחוג לכלכלה לא מפותח אצלכם כל כך אני אודה לך אם תשנה את דעתי ותוכיח לי למה עדיף לי ללמוד כלכלה ולא מנהל עסקים

DPSS

New member
תוספת

כמו כן הייתי רוצה לדעת למה הקריטריונים לקבלה למנהל עסקים גבוהים בהרבה מהקריטריונים לחוג לכלכלה ולא רק מבחינת הביקוש

תשובה נוספת

הבחירה בין לימודי כלכלה ללימודי מנע"ס היא בחירה אינדבידואלית שתלויה בהעדפותיו של התלמיד, תכנית החוג לכלכלה משלבת לימודי כלכלה הנותנים הבנה ותמונה כללית של המציאות הכלכלית כגון: השפעת הריבית על כלל הפעילות במשק, מדיניות ממשלה בשוק העבודה, (יותר/פחות דמי אבטלה) וכו' לימודים אלו מהוים כ-60% מהתואר.לימודים אלו מקנים ידע תיאורטי מוצק גם לתלמידים שמעוניינים ללמוד מנע"ס לתואר שני. לימודי הניהול שמקנים ידע פרטני יותר הדרוש לעבודה מהוים כ-40% מהתואר. במידה ותלמד מנע"ס המינון של לימודי הניהול יהיה גבוה יותר מהמינון של לימודי כלכלה. להערכתנו השילוב שמציע החוג לכלכלה הוא שילוב מעניין גם אם לעיתים הוא דורש מהתלמיד להשקיע יותר

DPSS

New member
תגובה

תכלס, איזה תואר שווה יותר לדעתך מכל הבחינות אם זה בביקוש עבודה, שכר , תפקיד התחלתי וכל מה שאתה חושב עליו שיכול לפתוח לי את העניים

תגובת ראש החוג

היכן תתחיל או תגמור בסולם העיסוקים והתפקידים תלוי גם בך. מה שאנו יכולים לעשות בשבילך זה לתת לך את הכלים. אף אחד מהחוגים כלכלה או מינהל עסקים בתואר ראשון, לא יכין אותך לתפקיד מסויים ומוגדר. דעתי היא שנקודת ההתחלה שלך לא תהיה שונה כבוגר כלכלה וניהול או כבוגר מינהל עסקים. הנקודה אליה אתה עשוי להגיע גבוהה יותר לדעתי לבוגרי כלכלה.

למעלה