מספר שאלות בבקשה!

מספר שאלות בבקשה!

על מה שיטה זו מבוססת,פסיכולוגיה לסוגיה השונים, או מבט מעמיק אישי אל ץוף ופנימיות האדם (שזה אותו דבר כמעט,אם כי שונה עדיין). דבר נוסף אם תוכלי לתת מעט יותר בבליוגרפיה על ביירון קייט ושיטתה. תודה!

zviaran

New member
פאראפסיכולוג יקר, אם תיכנס

לקישורים שטל הכניסה וכמו כן תקיש בגוגל "ביירון קייטי" תמצא כל חומר שאתה מבקש.

ביירון קייטי + העבודה ../images/Emo140.gif

פאראפסיכולוג יקר בחרתי לצרף לכאן קישור של ראיון עם ביירון קייטי http://www.nrg.co.il/online/15/ART1/439/997.html ומאמינה שיתן לך מידע לשאלותיך. לגבי 'העבודה' בכל פעם ששמעתי אנשים שואלים את קייטי מה זו 'העבודה' התשובה שלה היתה - 'העבודה' היא 4 השאלות (והיפוכים למחשבה) 'העבודה' נולדה מתוך החוויה האישית של קייטי בה התעוררה לדבריה אל המציאות אל חיים שמעבר למחשבות שגורמות סבל. 'העבודה' הינה הכלי שעוזר לנו להשתחרר ממחשבות אלו. אני מזמינה אותך לבחור מחשבה שמביאה מתח או סבל כלשהו אל חייך ולהתנסות באופן ישיר בתרגול 'העבודה' אני מאמינה שהתנסות וחוויה אישית שוות אינסוף מילים של אחרים אשמח לשמוע ממך המשך לילה נפלא טל

ראשית תודה על החומר.

מספר שאלות בקשר לארבע השאלות מבלי להכנס לפרטי שיטת העבודה. ברשותך: הבה ננתח את השאלה הראשונה,האם זו אמת. צדדי השאלה הם:המחשבה אמיתית או,שקרית\דמיונית. אם החלטתי אחרי שהיא אמיתית מדוע צריך להגיע לשאלה השניה, הרי אם לא היה ברור לי שהיא אמיתית לא היתי עובר את השאלה הראשונה. 2. מה הכוונה אמיתית? שאינה דמיונית? אקח לדוגמא.אני מאוד מתוסכל ממערכת יחסים גרועה בהווה ומחשבה אחת מנקרת בי ללא הרף,אני מפחד שהיא תסתיים(מערכת היחסים) כתוצאה,איני מסוגל לתפקד כלל וכל סדר יומי משתבש, איך אוכל להכניס לכאן את שיטת ``העבודה`` הרי אין כאן מחשבה אמיתית או לא, אלא פחד מסויים שמתוערר בי לאחר מחשבה הגיונית ,הנובעת מניתוח המצב הקיים, שמערכת היחסים עלולה להסתיים בקרוב, דבר שמאוד לא ארצה שיקרה,ואם נאמר שעלי לחשוב עד כמה המערכת יחסים חשובה לי ``באמת`` ואז ארגע מהפחד,הרי גם לא שייך כאן אמיתי או לא. דבר נוסף מדוע לא מצויין גם יתר הפעולות הצריכות להעשות אם וכאשר עניתי לאחד מהצדדים בארבע השאלות,דוגמא,אני מגיב רע מאוד כשאני חושב שמערכת היחסים באה אל קיצה,אוקי. מה עלי לעשות עכשיו.להוציא את המחשבה מהראש? זה לא שייך,כי זה קורה במציאות.דבר נוסף ואחרון,אני מבין שהשיטה אינה מתייחסת לרגשות כלל,אלא בעיקר לצד השכלי באדם, והרי מרבית הבעיות מגיעות בעיקר מהרגש??? אשמח מאוד אם תתייחסי לשאלותי. תודה מראש וברכת הצלחה לפורום החדש.

הסברים על 'העבודה' +מערכות יחסים

פאראפסיכולוג
תודה על כל השאלות
אני מצרפת לך קישור הסבר על 'העבודה' +דוגמא להיפוכים http://www.thefreedomtobe.net/work.html ולשאלותיך - בחוויה שלי העבודה היא אכן גישה משנת חיים , השאלות פתחו עבורי הסתכלות שונה על המציאות. העבודה לא עוסקת בשיפוטים של טוב ורע נכון או לא נכון זו לא מהותה של 'העבודה' העבודה מתעסקת בסבל שנוצר מויכוח עם המציאות. מחשבות כגון: לא היתה צריכה להיות רעידת אדמה הוא לא היה צריך למות בעלי לא צריך לבקר אותי הילדים שלי צריכים להקשיב לי מערכת היחסים הזו לא אמורה להסתיים וכך הלאה אינסוף מחשבות שממלאות אותנו ביום יום ומביאות סבל מאחר שלא משנה כמה ננסה לשנות את המציאות בסופו של דבר בתוך הרגע הקיים זו המציאות. והסבל נגמר במקום שמסתיים הויכוח הפנימי. לעיתים גם מחשבות על עתיד כמו על עבר בנקודת זמן הווה גורמות סבל, מאחר ואין לנו שום יכולת לשנות את ההעבר או העתיד בנקודת הזמן הנוכחית. העבר או העתיד הם השלכה של המיינד על הרגע הקיים ולגבי שאלותיך הספציפיות תנסה קודם כל לזהות את כל המחשבות שמביאות לך סבל אתן לך מס' כיוונים 1. האמונה שאתה נמצא במערכת יחסים גרועה זו מחשבה לחקירה בפני עצמה מחשבה לחקירה :"אני נמצא במערכת יחסים גרועה" ועולה לי שאלה -אם מערכת היחסים הזו גרועה כהגדרתך, מה מפחיד בכך שהיא תסתיים? 2. "מערכת היחסים הזו תסתיים" זה משפט לחקירה בפני עצמו במבחן המציאות כרגע בת הזוג שלך איתך גם אם מערכת היחסים לא נעימה לך ובמחשבות שלך אתה מסיים את מערכת היחסים עוד לפני שהסתיימה במציאות זו לדוגמא מחשבה שגורמת סבל. 3. תשלים את המשפט הבא: אם מערכת היחסים הזו תסתיים אז.... (לדוגמא : "אני אשאר לבד") תשלים את כל המחשבות שמלחיצות אותך בהקשר הזה. כי בסופו של עניין מה שמפחיד אותך או גורם לך אי שקט זה לא המחשבה שהקשר יסתיים אלא מה שיקרה אם הוא יסתיים וגם פה העבודה נכנסת לפעולה: נניח שהמחשבה המלחיצה הינה : (אם מערכת היחסים הזו תסתיים )אני אשאר לבד" 1. האם זו אמת? העבודה היא מדיטציה , לפני שאתה עונה תכנס פנימה ותן לתשובה לעלות. תראה מה עולה מעבר למיינד החושב. במידה וענית כן עבור לשאלה 2 במידה וענית לא עבור ישירות לשאלה 3 2. האם אתה יכול לדעת בוודאות שזו אמת (שאם מערכת היחסים הזו תסתיים ) אתה תישאר לבד? ( למשל - האם אתה נביא שחוזה עתידות? האם לפני בת הזוג הנוכחית לא נפרדת מבת זוג ובסופו של עניין מצאת בת זוג חדשה? וכן הלאה. הרעיון של "בוודאות" מלמד אחרי תקופה מסוימת של תרגול העבודה שאין לנו באמת וודאות על כלום הכל זה השלכה של המיינד על עבר ועל העתיד) 3. איך אתה מגיב כשאתה מאמין למחשבה (שאם מערכת היחסים הזו תסתיים ) אתה תישאר לבד? קרי איך אתה מרגיש? איך אתה מתנהל ביום יום שלך כשהמחשבה הזו מסתובבת איתך ואתה מאמין לה?איך אתה מתייחס אל עצמך? איך אתה מתייחס לזוגתך שעדיין נמצאת איתך בקשר כשאתה מאמין למחשבה הזו? מה קורה לך בגוף? מה הרווח שלך להאמין למחשבה הזו איך זה תורם לך? וכן הלאה הדגש בשאלה זו היא איך אתה עצמך מתנהל ומגיב- ובעצם גורם לך סבל בעולם הזה מעצם האמון במחשבה הזו. 4. מי תהיה בלי המחשבה הזו (שאם מערכת היחסים הזו תסתיים ) אתה תישאר לבד ? מי אתה תהיה? איך אתה תתנהג אם תוכל לחיות את הרגע וההווה בלי המחשבה שתישאר לבד? איך היית מתנהג אל בת הזוג שלך? איך היית חי את חייך בלעדי המחשבה? הפוך את המחשבה "אם מערכת היחסים הזו תסתיים אני אשאר לבד "הופך ל: "אם מערכת היחסים הזו תסתיים אני לא אשאר לבד" תמצא 3 דוגמאות איך זה יכול להיות נכון לדוגמא : יש לי חברים , משפחה , היקום מלא אנשים מדהימים, וכן הלאה כבר נפרדתי מבת זוג בעבר אך אני מזמינה אותך לתת דוגמאות יותר מדויקות וספציפיות מתוך חייך ומערכת האמונות שלך. היפוך נוסף אם מערכת היחסים הזו לא תסתיים א אני אשאר לבד תמצא 3 דוגמאות איך זה יכול להיות נכון לדוגמא – להישאר במערכת יחסים שאין בה חיבור / אהבה / תקשורת בריאה זה הכי לבד בעולם. ולגבי שאלתך האחרונה – כל רגש תחילתו במחשבה!
שבת שלום טל

תשובות מעולות ומספקות

אני מאוד מודה לך. ומאחל הצלחה,עם תנופה מרשימה לפורום, ולשיטת העבודה בכלל. שבוע טוב!

פאראפסיכולוג יקר תודה!../images/Emo140.gif

אם יתחשק לך לשתף אני אשמח לדעת איך התשובות עזרו לך האם זה עזר לך לתרגל את העבודה? המך שבוע נפלא טל

למעלה