מספר שאלות

אלון 2004

New member
מספר שאלות

שלום, 1. האם קיימת הגבלה ממשרד החינוך לאפשר למורים שלמדו במוסדות חינוך חילונים ללמד בבתי ספר דתיים? 2. האם יש אפשרות לעבוד עם חוזים אישיים ולא דרך משרד החינוך? (טבלת השכר לא כל כך מעודדת) 3. מה הדרישות של משרד החינוך ממורים המגישים לבגרות במתמטיקה? האם יש כאלה בכלל!? תודה מראש.

מורני !

New member
כל התשובות בערבון מוגבל

ומהידע האישי והכלל לא מוסמך שלי. 1. לא יודעת. 2. בהחלט. יש חברות פרטיות שמעסיקות מורים בחוזים אישיים, הרצת הנושא בגוגל ייתן לך שמות. 3. תעודת הוראה בוודאות. מעבר לזה יעזור שיש לך גם התמחות לנושא המתמטיקה, אפילו שלא חובה, כי ממני ביקשו ללמד ל-3 יחידות במתמטיקה וההתמחות שלי היא בכלל מדמ"ח. בהצלחה.

harhanegev

New member
בבקשה :

1. האם קיימת הגבלה ממשרד החינוך לאפשר למורים שלמדו במוסדות חינוך חילונים ללמד בבתי ספר דתיים? קודם כל, נתחיל מזה שהגבלות של משרד החינוך לא תמיד מיושמות. לא שמעתי על הגבלה כזאת, ובכל מקרה אם מנהל בית הספר הדתי מסכים, אין שום מניעה שחילוני ילמד בבי"ס דתי. כאדם דתי וכמורה בחינוך הדתי, אני מכיר היטב לא מעט מורים חילוניים המלמדים בחינוך הדתי. בדרך כל זה דורש התחשבות במסגרת החינוכית מבחינת סגנון הלבוש שכולל כמובן כיפה על הראש. 2. האם יש אפשרות לעבוד עם חוזים אישיים ולא דרך משרד החינוך? (טבלת השכר לא כל כך מעודדת) יש מעסיקים שונים שאינם משרד החינוך, אך בדרך כלל הם מעסיקים בתנאים גרועים יותר ממשרד החינוך: יד קלה על הדק הפיטורין, לא תמיד משלמים בחופש הגדול ועבור החגים, הלנות שכר, פקידים שדורשים ממך להגיע לכל מיני מקומות נידחים כדי לחתום על כל מיני טפסים מוזרים, סעיפים מקפחים בחוזה, וכו' וכו'. חוזים אישיים טובים יותר ממשרד החינוך הם דבר נדיר שמעטים מאוד המורים שזוכים לו. לגבי השוואות עם טבלת השכר של משרד החינוך, חשוב מאוד מאוד לדעת שמה שכתוב שם זה לא מה שבאמת מקבלים לבנק. יש תוספות שונות ומשונות למשכורת שאינן כתובות בטבלה, ומשנות באופן משמעותי מאוד את גובה המשכורת, לעיתים אפילו ב 2000-3000 ש"ח לחודש (מידי חודש בחודשו !). זה תלוי בכל מיני פרמטרים. כדי לקבל תמונת מצב אמיתית, כדאי שתעיין בתלושי משכורת אמיתים של מורים אמיתיים, תמצא שם "שכר יסוד" מביש, אבל הרבה הפתעות מעניינות. 3. מה הדרישות של משרד החינוך ממורים המגישים לבגרות במתמטיקה? האם יש כאלה בכלל!? תודה מראש. רשמית, הדרישה היא תעודת הוראה + תואר ראשון במתמטיקה. תכל'ס, במציאות, כל מורה שיש לו תעודת הוראה כל שהיא או תואר ראשון ריאלי כל שהוא ויודע את החומר ויודע איך ללמד אותו, יכול להתקבל לעבודה בכפוף לרמת הביקוש למורים למתמטיקה (בפריפריה המחסור חמור במיוחד, אך גם במרכז הארץ לא בכל מקום יש מספיק מורים).

למעלה