מספר שאלות

eliorr28

New member
מספר שאלות

שלום
יש לי מספר שאלות לגבי התשובות שסיפקו בו.
בנוגע למין אוראלי:
1. האם יש סכנת הדבקה בעת גמירה בפה? ברוב התשובות נרשם אין חשש להדבקה. האם זה נכון שיש גם דלקת חניכים פעילה. לעיתים יש דימום גם בעת מתן מין אוראלי , האם במצב כזה גמירה בפה מסוכנת.
2. במצב שתואר למעלה במידה והתרחשה גמירה לפה האם עדיף לבלוע או לירוק.

בנושא של גמירה לפנים:

ברוב התשובות פה נרשם שאין חשש להדבקה. גם בשאלות שבהם נכנס זרע לעין נרשם שאין חשש להדבקה. לעומת זאת יש פה תשובה אחת שבא כן רשום שיש חשש להדבקה (כאשר יש עדשות בעינים, האם זה קשור?) כאשר נכנס זרע לעין. מה נכון? והאם במידה ומתבצעת גמירה לפנים אך העינים עצומות ועדין גמרו באזור העינים האם יש סכנה?

שאלה אחרונה:
מבחינת סכנה- מה יותר מסוכן גמירה לפנים או גמירה לפה?
תודה רבה על המענה!

ATFAdmin

New member
בקצרה

1. סיכוי מחושב ככמות מקרי ההדבקה לחלק לכמות המקרים בהם התרחש מגע כזה. כשאשמע על הדבקה דרך הפה אחשב לך אותו.
&nbsp
2. אין חשיבות, אבל בכל מקרה לא מומלץ להשהות את הנוזל בבית הבליעה (כלומר- אל תגרגר זרע)
&nbsp
עומדים לגמור לך על הפנים? עצום עיניים ונגב אותן היטב מיד לאחר מכן.
&nbsp
זה קריטי במיוחד למרכיבי עדשות מגע. גמרו לך בעין עם עדשת מגע? הוצא אותן, שטוף היטב במים והתייעץ תוך 24 שעות עם רופא לגבי התחלת טיפול מונע. גמרו לך בעין בלי עדשת מגע? שטוף היטב במים ותיאורטית יש חשש להדבקה ב-HIV, אם כי לא ידוע לי על מקרים מסוג זה (ללא עדשות מגע).
&nbsp
אגב, בדימום ישיר לעין כמובן יש חשש משמעותי בהרבה.
&nbsp
בסה"כ, מתוך כל 8,000+ הנשאים בארץ, יצא לי לשמוע על מקרה יחיד של הדבקה באמצעות העין (נשא לא מטופל שגמר בעין עם עדשת מגע שלא הוסרה מיד לאחר מכן) ועל 0 מקרים של הדבקה דרך הפה. מעריך שמעל 7,500 מקרים נבעו מחדירה ללא קונדום, רובן אנאליות.

למעלה