מסתבר שיש בישראל גחליליות

קלייטון.ש

Well-known member
כך מסופר באינטרנט. זו עובדה שמדהימה אותי. מעולם לא ראיתי גחלילית במציאות, גם לא בשנים שעשיתי טיול יומי ביער בצפון גם בשעות הלילה. כנראה לא חיות שם.
חסר רק שיהיה פה סתיו ושלכת אמיתית ועם הגחליליות החיים פה יהיו מושלמים.
לפני שנים ראיתי סרט בשם "קבר הגחליליות" על שני אחים, בן 14 ובת 4, שמנסים לשרוד ביפן של מלחמת העולם השניה. סרט שובר לב, הכי עצוב שראיתי מימי, עם סוף נורא למרות שהוא צפוי. אפילו הקדימון מעלה דמעות.

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל

קלייטון.ש

Well-known member
באזור שלנו תמיד היו גחליליות אם כי בשנים האחרונות לא ראיתי או לא שמתי לב אבל זוכר אותן הייטב מילדותי.

בכל מקרה אני לא יודע אם זה בגלל התמעטותן אבל לאחרונה גם רפא"ל התחילה לייצר גחליליות.
טכנולוגיה מיושנת ולמעשה מפגרת. כבר היום יש רחפנים זעירים ואפשר לשלוח אותם בנחילים, כך שלא צריך חיילים בכלל. אתה שולח נחיל כזה שהוא גם חמוש כך שהרחפנים נושאים גם חומרי נפץ, והם חודרים לכל מקום נדרש ומתפוצצים שם. הרחפנים מדברים ביניהם כך שהנחיל כולו יש לו תבונה והוא חותר כיישות אחת למלא את המשימה.
מה שנוגע לרחפנים וגחליליות, יוטיוב השיב לבקשתי לראות סרטון על נחיל רחפנים עם הסרטון הבא, מה שמוכיח שוב שיוטיוב הוא אחד הדברים היותר חכמים שיש שם בחוץ. (אותי הנחיל שהוא מציג שם די מפחיד. לא נראה שהם צריכים להתפוצץ בשביל להרוג מישהו, וזה רק ענין של מה הם מחליטים לעשות בינם לבין עצמם)

GoldenEyes

Well-known member
כך מסופר באינטרנט. זו עובדה שמדהימה אותי. מעולם לא ראיתי גחלילית במציאות, גם לא בשנים שעשיתי טיול יומי ביער בצפון גם בשעות הלילה. כנראה לא חיות שם.
לפני שנים ראיתי סרט בשם "קבר הגחליליות" על שני אחים, בן 14 ובת 4, שמנסים לשרוד ביפן של מלחמת העולם השניה. סרט שובר לב, הכי עצוב שראיתי מימי, עם סוף נורא למרות שהוא צפוי. אפילו הקדימון מעלה דמעות.

כשגרתי במושב שרונה , זה בצפון , כן ? , בגליל התחתון
היו לי בחצר מלא גחליליות , השביל היה חשוך ולא מואר , והן בהקו בחושך

אבח"י

Well-known member

אני גם לא ראיתי בשום מקום בעולם, רק בסרטים.

Zadig

Well-known member

אולי צריך חושך מוחלט לראות אותן. מניח שאתה יכול להתקשר לאיזה מכון מחקר רלוונטי ולברר אם הוכחדו או לא מהארץ. בטח ישמחו שמישהו מתענין.

נערך לאחרונה ב:

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
אולי צריך חושך מוחלט לראות אותן. מניח שאתה יכול להתקשר לאיזה מכון מחקר רלוונטי ולברר אם הוכחדו או לו מהארץ. בטח ישמחו שמישהו מתענין.
צריך חושך אבל ממש לא מוחלט.

האור שלהן נראה היטב גם ממרחק של כמה מטרים. בעיקר של הבוגרים.

פונדיצ'רי

Active member
אולי צריך חושך מוחלט לראות אותן. מניח שאתה יכול להתקשר לאיזה מכון מחקר רלוונטי ולברר אם הוכחדו או לא מהארץ. בטח ישמחו שמישהו מתענין.
היתה לא מזמן כתבה על גחליליות והן בודאות הולכות ומתמעטות. כמו הקרפדות שראינו בשפע בילדותנו או, להבדיל, כמו נערות עם שיער קצר ויפה שהיו בשנות ה-80 ואינן עוד במרחב הציבורי. יש שמועה על אחת אחרונה ביקנעם עילית.

נערך לאחרונה ב:

סופהו 1

Well-known member
היתה לא מזמן כתבה על גחליליות והן בודאות הולכות ומתמעטות. כמו הקרפדות שראינו בשפע בילדותנו או כמו נערות עם שיער קצר ויפה שהיו בשנות ה-80 ואינן עוד במרחב הציבורי. יש שמועה על אחת אחרונה ביקנעם עילית.

לא בטוחה שתצליחי לראותה, אבל אם חשקה נפשך לשמוע את ציוצי/צפצופי/חריקות הקרפדה (בעצם קרפד), בואי לפארק הירקון בשעת אחה"צ, ערב, לילה.
אגב, גם אני מחכה להסבר על מי השמועה.

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
לא בטוחה שתצליחי לראותה, אבל אם חשקה נפשך לשמוע את ציוצי/צפצופי/חריקות הקרפדה (בעצם קרפד), בואי לפארק הירקון בשעת אחה"צ, ערב, לילה.
נראה לי שנמתין לנו ביחד בחושך.

פונדיצ'רי

Active member
הטקסט, נראה לי, מדבר בעד עצמו.
לא נראה לי שעגנון או קנז נתבקשו להבהרות 😊

קלייטון.ש

Well-known member
היתה לא מזמן כתבה על גחליליות והן בודאות הולכות ומתמעטות. כמו הקרפדות שראינו בשפע בילדותנו או כמו נערות עם שיער קצר ויפה שהיו בשנות ה-80 ואינן עוד במרחב הציבורי. יש שמועה על אחת אחרונה ביקנעם עילית.
אני מעדיף נשים עם שיער ארוך לפחות עד קו החזה. סליחה על השובניזם אבל אני לא מתבייש. ובשמלה. מתחת לברכיים. כמו חלק מהחרדיות שביניהן אני מוצא את הנשים היפות ביותר. במיוחד אלה עם הפיאות הנהדרות. אני לא יודע מה יש להן מתחת וזו לא הבעיה שלי. הן מאד יפות עם הפאות האלה והשמלות.

לא זכור לי שראיתי גחליליות. ואני גדלתי בעמק הירדן.
אבל הזכרון שלי כבר מזמן לא כמו פעם...

יוסי ר1

Active member

בעבר היו כאן המונים. היום נדיר מאוד לראות, למרות שאת הזחלים אני רואה לפעמים, יותר מאשר את הבוגרים (גם להם יש מין לד זוהר כזה, אבל לא מהבהב.)

אבל תופעה הרבה יותר נדירה ומדהימה, הייתה כשהיינו קושרים עגלות לגזע של עצי הזית, כדי שתאכלנה את העשב.
מסתבר שאיזה שילוב של הגללים שלהם עם הקרקע, גרם לחיידקים/בקטריות זוהרות להתפתח.
בלילה היינו הולכים, ואם היינו דורכים שם, או משפשפים נעל בקרקע, היה פורץ זוהר ירקרק, ואחרי כמה רגעים כמעט נעלם.

סופהו 1

Well-known member
גחליליות ראינו במשך שנים בלילות הקיץ באיזור צפת.

אגב, החברה להגנת הטבע מבקשת ממי שראה לדווח.

למעלה