מס הכנסה ועוד..

מצב
הנושא נעול.

a s s i

New member
מס הכנסה ועוד..

מס הכנסה ועוד..
רציתי לשאול כיצד מחושב מס ההכנסה וכמה אחוזים מן המשכורת הוא מהווה. לפני כשבועיים מלאו לי 18, ולמיטב הבנתי מעכשיו חלים עליי כל החוקים ואם המשכורת שלי גבוהה מסכום מסויים (שאשמח לדעת מהו) אני צריך לשלם מס הכנסה. מה שלא הבנתי זה מאיזה חלק של המשכורת בידיוק מחושב אותו אחוז של מס הכנסה? האם מכלל השכר או רק מהחלק שעובר את הסכום המינימלי? ומהו בידיוק האחוז..? אשמח לקבל גם פרטים לגבי חישובם של מס הבריאות והתשלום לביטוח לאומי שמופחתים ממשכורתי החל מחודש זה... ועוד שאלה אחת.. האם זה נכון ששעות עבודה אחרי השעה 23:00 נחשבות כשעות נוספות והשכר עליהן על-פי החוק הוא 125% ?

r66

New member
טבלאות מס הכנסה וביטוח

מס הכנסה ועוד..
רציתי לשאול כיצד מחושב מס ההכנסה וכמה אחוזים מן המשכורת הוא מהווה. לפני כשבועיים מלאו לי 18, ולמיטב הבנתי מעכשיו חלים עליי כל החוקים ואם המשכורת שלי גבוהה מסכום מסויים (שאשמח לדעת מהו) אני צריך לשלם מס הכנסה. מה שלא הבנתי זה מאיזה חלק של המשכורת בידיוק מחושב אותו אחוז של מס הכנסה? האם מכלל השכר או רק מהחלק שעובר את הסכום המינימלי? ומהו בידיוק האחוז..? אשמח לקבל גם פרטים לגבי חישובם של מס הבריאות והתשלום לביטוח לאומי שמופחתים ממשכורתי החל מחודש זה... ועוד שאלה אחת.. האם זה נכון ששעות עבודה אחרי השעה 23:00 נחשבות כשעות נוספות והשכר עליהן על-פי החוק הוא 125% ?
טבלאות מס הכנסה וביטוח
לאומי כ א ן

שיר ורד

New member
תשובות

מס הכנסה ועוד..
תשובות
מס הכנסה משלמים על כל הכנסתך מהשקל הראשון בהתאם למדרגות המס המופיעות בטבלאות. בנוסף הנך זכאי לפחות ל 2.25 נקודות זיכוי המקטינות את סכום המס שהנך חייב לשלם. אם סכום המס לפני הורדת נקודות הזיכוי נמוך משווי נקודות הזיכוי שלך והכנסתך מעבודה בלבד, אתה לא משלם בפועל מס הכנסה (לזה קוראים בתקשורת סף המס והוא משתנה בהתאם לנקודות הזיכוי האישיות של כל אזרח). מס הכנסה מחושב על פני שנת מס שלמה, לכן אם התחלת לעבוד במהלך השנה, תשלם פחות מס על אותה משכורת חודשית. גם מתחת לגיל 18 חייבים בתשלום מס הכנסה (אם מגיעים לסף המס). הגיל משפיע רק לגבי רוחי הון (כולל ריבית שכר דירה וכדומה). עד גיל 18 רוחי הון שצברת נחשבים להכנסות של הוריך, מעל גיל 18 הם מחושבים על פי ההכנסות שלך. (ועכשיו נראה את פקידי השומה מתמודדים עם רוחי הון של אותה שנה המתחלקים בין ההורה לבין הילד שהגיע לגיל 18). ביטוח לאומי ומס בריאות משלמים בהתאם לגיל , על פי 2 מדרגות האחת לשכר הנמוך מחצי השכר הממוצע והשניה (גבוהה יותר) על יתרת השכר. לביטוח לאומי ומס בריאות ישנו סכום מינימאלי שכל אזרח מעל גיל 18 (למעט אשה נשואה ומקבלי קצבאות מסוימים) חייב לשלם. סכום זה אתה צריך לשלם גם אם אינך עובד, או להשלים סכום זה, אם דמי הביטוח הנגבים ממך נמוכים מסכום זה. דמי ביטוח לאומי ומס בריאות מחושבים חודשית ולכן , גם אם בחודש מסוים שלמת הרבה מס ובחודש אחר לא עבדת, עדיין תחויב בתשלום המינימום לחודש בו לא עבדת. שעות נוספות מחושבות לאחר 8 שעות עבודה באותו יום ללא תלות בשעת העבודה. (במשרה של 5 ימים לאחר 9 שעות עבודה). על 2 שעות נוספות ראשונות משלמים 125% ועל כל שעה נוספת מעבר לכך משלמים 150%. בנוסף, קיים חיוב בתשלום מוגדל או פיצוי חופשה להעסקה במועד המנוחה השבועית. עבודה שחלקה בין השעות 23:00 ל 6:00 נחשבת עבודת לילה ואסור שתעלה על 6 שעות.

Amirmel

New member
עבודת לילה

מס הכנסה ועוד..
עבודת לילה
אינה נחשבת אוטומטית כשעות נוספות. אם שתי שעות עבודה הן בין 22:00 ל-6:00 אז הכל שעה החל מהשעה השמינית של יום העבודה היא שעה נוספת ולכן על השעות השמינית והתשיעית מגיע 125% ועל כל שעה נוספת 150%.

מצב
הנושא נעול.
למעלה