מעבירה את השאלה לכאן: ספרי לימוד של כיתה א'

פפואה1

New member
מעבירה את השאלה לכאן: ספרי לימוד של כיתה א'

שאלה לי אליכן בנושא ספרי הלימוד של כיתה א': האם בכל הארץ לפי אותה שיטה? אצלנו לומדים חשבון בשיטת סינגפור (האמת? נראה מעולה, הרבה יותר פשוט וידידותי משיטת הבדידים שהיתה שנואה עלי כל כך בילדותי..) קריאה וכתיבה לומדים עם ספרי "מפתח הקסם". דווקא השיטה הזו נראית לי פחות טובה מהשיטה שבה אני למדתי. עושה רושם שהם לומדים מילים, הם ממש צריכים לשנן מילים או משפטים. ממה שזכור לי, שיטת הלימוד בעבר היתה לימוד של הא"ב ואח"כ סימני הניקוד... אני אפילו זוכרת שקראתי פעם ביקורת נחרצת על שיטת הלימוד העכשווית, אבל לא מצליחה למצוא היכן... אשמח אם תשתפו באילו ספרים לומדים (או למדו) אצלכן והאם אני זוכרת נכון לגבי הביקורת על שיטת לימוד הקריאה והכתיבה..

פתאומית

New member
אני רציתי לדעת אם אלה ספרים בשיטת "המילה

כמכלול"? כי זו שיטה א-י-ו-מ-ה באומצה בטפשותרבה מארה"ב (גם שם היא נכשלה כשלון חרוץ).

פתאומית

New member
היה פעם רעיון כזה

שלא ילמדו את הילדים קריאה לפי הצלילים של האותיות, אלא "לצלם מילים". במילה אחת: זוועה.

אז אני חושבת שיש שילוב

יש מילים שהם מלמדים אותם כמילה: של, את, על, כן, לא וכו' אבל כן מלמדים אותיות ועיצורים וניקוד. השיטה דווקא נאה בעיני, אבל ארוכה...

פפואה1

New member
זהו! ככה קראו לזה...

נראה לי שגם מפתח הקסם די נופלת להגדרה של המילה כמכלול, כי הם חוזרים על מילים ולא על עיצורים.

נושי 14

New member
המחנכת תחילת השנה אמרה שהם מלמדים בשיטת

הצלילים (ואצלנו לומדים צפתח הקסם)

Forever Mom

New member
ומפתח הקסם הן חוברות בשיטת

מילה כמכלול או בשיטה בה לומדים לזהות ולהגות מילים?

rnavina

New member
אני לא זוכרת את שם השיטה

אבל יש צירוף פותח כלומר האות הראשונה והניקוד שלה. כרגע הם לומדים פתח/ קמץ. יש להם חוברות מותאמות לחינוך הממלכתי דתי אז לא יעזור לך השם. לחשבון יש להם חוברות וערכת אביזרים. לא בדידים אבל משהו שקצת מזכיר. כפי שכתבה פתאומית בעבר למדו בשיטת השפה כמכלול כלומר לא למדו לקרוא מילה אלא לזהות מלים. זו אכן שיטה גרועה.

פתאומית

New member
איך מתאימים חוברת לממ"ד?

לומדים לספור חלות לשבת?

rnavina

New member
דיברתי על חוברת האוריינות. אכתוב מחר דוגמאות

עולם התוכן הוא מהעולם הדתי.

rnavina

New member
לחשבון-חוברת כתומה עליה כתוב ה.ש.ב.ח.ה

אין לי מושג איזו שיטה זו ומה זו שיטת סינגפור