מעבר למוצקים

מעבר למוצקים

הבת שלי, בת 7.5 חודשים, אכלה מטרנה מגיל 0. [לא יכלתי להניק בגלל תרופות שאני לוקחת] מגיל חודשיים בערך היא הראתה סימנים שהיא רוצה אוכל של גדולים: הושיטה ידיים לאוכל שלנו, מצצה את השפתיים כשהיינו אוכלים לידה, וכו'. בגיל 5 חודשים התחלנו לתת לה גרבר פירות. היא אכלה את זה בתאבון וממש התרגלה מהר לכפית, לטעם ולכל ענין האכילה האחרת. אבל- היא לא מוכנה לאכול ירקות מרוסקים או שומדבר אחר [גם לא דייסה שניסינו לתת לה]. הכל עושה לה בחילה ומפעיל אצלה את רפלקס ההקאה. [והיא גם מקיאה, לא סתם בכאילו] מה עושים? אנחנו לא רוצים להמשיך לתת לה רק פירות, אבל היא לא מוכנה לאכול שום דבר אחר...

היי אמא מחתילה

אור בן תשעה חודשים, רק החודש התחלתי לתת לו אוכל בכפית מרוב שהתייאשתי הוא אכל הכל מרוסק לגמרי בבקבוק שלבים, לא הייתה ברירה. לגבי זה שהיא לא אוהבת ירקות, תוודאי שאולי משהו לא טעים לה שם, תוסיפי קטניות, אורז, פתיתים, עדשים, אם היא לא רוצה אז תנסי עוד חודש שוב זה לא נורא, מה התפריט שלה להיום?

lee238

New member
גם התינוק שלי שכיום בן 10 חודשים

לא היה מוכן לאכול מרוסק בגיל 7.5 חודשים החלטתי לנסות לתת לו לאכול לבד, וזה עבד בישלתי מרק ירקות ממש מבושל ושמתי לו על הכסא אוכל (בלי צלחת) והוא אכל לבד מה שנכנס היה ברכה בשבילי ובין לבין ניסיתי לתת לו מרוסק שהיה בצלחת לידי תנסי אולי זה יעזור הם דיי סקרנים בגיל הזה ומכניסים הכל לפה בהצלחה

lee238

New member
שחכתי לציין

שהילד שלי רק בגיל 9 חודשים הוציא שיניים אז ככה שאין ממה לפחד

אם היה לה רפלוקס

זה היה מתבטא בכל אוכל, לא? והיא אוכלת פירות [גרבר קנוי] מאד מאד יפה, וגם מטרנה.

בגרבר קנוי יש הרבה פעמים תוספת

של קורנפלור ש*מעבה* את המזון. אוי התוספת הזו היא שגורמת לה לא לפלוט כי האוכל כבד יותר.

לא מומחית בענייני תזונה

(תצטרף אלינו כזו לאחר החגים), אבל יש תינוקות שמרקמים וטעמים מסויימים לא אהובים עליהם, וכדאי לנסות לתת משהו אחר (לא מרוסק למשל). מכיווןש היא עדיים פצפונה לא הייתי נלחצת כלל, וממשיכה כרגע עם מה שהיא מוכנה לאכול. תמשיכו לנסות כל הזמן דברים חדשים-אולי ריסוק גם מעט יותר, אבל כרגע לא נראה לי שכדאי להלחץ. בכל מקרה אם יש לכם דאגות בנושא, פנו לרופא הילדים או לתזונאית.

למעלה