מעבר משפחתי לאוגנדה

tsasporta

New member
מעבר משפחתי לאוגנדה

שלום כולם, אנו מתכוונים לעבור לאוגנדה (בעקבות הצעת עבודה) באוגוסט הקרוב. יש לנו ילדים בגילאים 7 ו5.5 ותאומים בני 5 חודשים. בעבר כבר חיינו 5 שנים בגאנה. אשמח לקבל טיפים, המלצות, הארות/הערות. למשל: האים יש דברים שכדי להביא מהארץ? איזורים מומלצים למגורים (הילדים ילכו לביה"ס האמריקאי), טיפים לבחירת בית. חברה המליצה על הפורום הזה כמקור טוב ונחמד. תודה (ואולי נתראה בקרוב :) ), תמי.

לילית462

New member
ברוכים הבאים לפורום ולאוגנדה

אני גרה באוגנדה, בקמפלה - כבר 4.5 שנים. האם אתם שולחים מכולה ? אם כן יש דברים ששווה לשלוח במכולה. אני לא יודעת איפה תעבדו וזה חשוב, כי בית הספר הבינלאומי - אין כאן ביה"ס אמריקאי נמצא מחוץ לעיר ולפחות חצי שעה נסיעה בהסעה מאיפה שרוב הלבנים / ישראלים גרים. יש בתי ספר בינלאומיים יותר קרובים - אולי קצת פחות יוקרתיים היות והם פחות יקרים, אבל בהחלט לא פחות טובים. הטיפ המוצלח ביותר לבחירת בית, הוא מקום העבודה- מיקומו, ובית הספר כמו גם התקציב. המחירים של שכר דירה בקמפלה יחסית גבוהים ולא פשוט למצוא בית באיזור טוב בתקציב נורמלי. אם הילדים הולכים ל ISU אפשר לשקול מגורים באיזור שקרוב לבית הספר, בשכונה שנקראת לבואה LBOUA (אני מקווה שכך מאייתים את זה) זאת שכונה חדשה יפה ומסודרת שגרים בה המון לבנים. אבל השכונה הזאת היא מחוץ לעיר רחוקה ממרכז הענינים. והיות ואין כאן כל כך הרבה ענינים זה די משמעותי... אם אתם לא סגורים דווקא על ISU (הילדות שלי לא הולכות לשם...) אז כדאי לחפש באיזור של המרכז. קשה לעשות זאת בשלט רחוק... אפשר להשיג כאן כמעט הכל, יש כאן שירותי בריאות טובים למדי וקמפלה היא עיר משגעת עם מזג אוויר מצויין ואנשים סופר נחמדים. את יכולה להיות רגועה לחלוטין, את מגיעה לעיר הכי שווה באפריקה. אין מקום אחר טוב כמו קמפלה. את מוזמנת לשלוח לי מסר אם את רוצה

חן676

New member
הי לילית

בעלי עובד באוגנדה ודי לוחץ על הגירה לשם , אני גם עם שלושה ילדים והגדולה בת 15 אני מאוד חוששת לעקור את הילדים לשם בגלל הגילאיים וגם בעצמי , מה העשה שם ?, מה הילדים יעשו איזה בתי ספר יש , לאן אשלח את הגדולה או אולי בכלל להשאיר אותה בארץ (היא לומדת בקציני ים עכו) לא יודעת מפחדת ליהיות שם בודדה אני לא יודאת כמה משפ מ"החברה" עצמה יש שם . מבחינה של אוכל , לוותר על העבודה שלי בארץ . אם תוכלי ליעץ לי אודה לך חן

לילית462

New member
רגע אתה מכיר אותה ?

יפה לגלות שהשכנים נמצאים גם כאן. אתה מוכן לומר לאישתך להתקשר אלי? אני כבר שבוע מנסה להתקשר אליה והמספר שיש לי כנראה לא נכון. דורית

למעלה