מעבר נשיות
- כמעיין המתבגר|כלנית

מעבר נשיות../images/Emo171.gif- כמעיין המתבגר|כלנית

מתי לדעתכן נערה הופכת לאישה
האם זה כשהיא מקיימת יחסי מין? האם זה כשהיא מתחילה את תהליך ההתבגרות? האם זה בקבלת מחזור?

שאלה יפה

אני חושבת שאני הפכתי לאישה רק כשנישאתי. עד אז הייתי מונעת מתוך דחפים, אהבה, שאיפות, הייתי נטולת אחריות. מאז שנישאתי אני מונעת יותר מהצורך לחיות, לחקור ולממש את עצמי, להיות אני. אני חושבת שברגע שהפכתי לעצמאית, כשהתנתקתי מהבית, אז הפכתי להיות אישה.

בעצם מהי נשיות??../images/Emo140.gif

קצת קשה להגדיר, נערה מקבלת מחזור- מתבגרת, מתבגרת נישאת- הופכת לאשת איש. יולדת- הופכת אמא..... אני חושבת שאין זמן מוגדר,להפוך להיות אישה. לילה-טוב, באהבה
אריאלה

לא כל אישה היא נשית ../images/Emo70.gif ../images/Emo103.gif

וברור שנשית זה בעיני המתבונן/ת . נשיות אינה דווקא בנתונים פיזיים .

אני לא יודעת אם יש נקודת זמן מוגדרת

בה אנו נהפכות לנשים. מעין שלי בת שבע וחצי, ואת יודעת מה ? אני כבר מגלה בה ניצני נשיות - אם בגוף הפיזי ואם בהתנהגות היומיומית שלה. היא גדלה ומשתנה והופכת אט אט לאישה קטנה... ממש כך.

hayapollak

New member
כנראה שאין

נקודת זמן מוגדרת - יפה אמרת הילה. כנראה שכל ילדה-נערה הופכת אישה בזמן אינדבידואלי לה. מתי? כשהיא ממשת את הנשיות שלה, מינית נפשית, רוחנית, וכל שלב מתפתח ו/או מודגש בזמן אחר ו/או ביחד. יצא לי להכיר נשים שעברו את גיל ה-60,עברו שלבים בהתפתחות פיזית,רגשית,חוו זוגיות,אמהות,והן עדיין מתפתחות ומפתחות יצירתיות, רוחניות - ממש תענוג. בקיצור נראה לי שנשים פורחות וצומחות ורק משתבחות עם חלוף השנים.

Eiley

New member
זו בדיוק השאלה שאני שואלת

את עצמי בתור בחורה כל יום וכל היום חחח מה זה אומר- להתנהג כמו אישה? ומה בעצם יוצר את ההילה הזו סביב חלק מהנשים?איך מקרינים את הנשיות הזו? האם את צריכה לשאוף להיות "כוסית" בשביל להיראות אשה?ועוד...

Eiley

New member
אני גם לא חושבת שיש הגדרה

לדעתי מעבר לאיברי הגוף עצמם יש בכולנו גם נשים וגם גברים ואין הגדרה ל-מה זה בדיוק גבר או אישה, אני מרגישה שהחברה מנסה ליצור דפוסים ברורים של מיגדרים אבל בעצם כל הדפוסים לא ממש מדוייקים. יש הרבה נשים בעלות תכונות גבריות והרבה גברים בעלי תכונות נשיות וזה לא קשור לנטיות מיניות וכו'

אני , הפכתי אישה

לפני שנתיים. אין לי מושג למה. פתאום התחלתי לחוש כאישה ולא כסתם מישהי. נכון מוזר???????? נ.ב. אני אהיה בת ארבעים ואחת בקרוב.

שירה1973

New member
Eiley ומפוזרת

מסכימה מאד עם דברייך Eiley (מקווה שכתבתי את שמך נכון... מתנצלת אם טעיתי). כמוך, גם אני סבורה שהרבה מאד מהתכונות ה"נשיות" מוגדרות כך בגלל החברה ובגלל נורמות שלשמחתי משתנות לאט לאט עם השנים. זה לא שאני לא חושבת שאין הבדלים מהותיים-בסיסיים בין גברים לנשים (אין שום טעם להתכחש אליהם, והאמת שזה חלק מהקסם של המשיכה בין המינים לטעמי) אבל תמיד מפתיע אותי כאשר מייחסים תכונות כמו חום, רגישות, רגשנות, חמלה (ועוד הרבה) דווקא לנשים. אחד הדברים שאני הכי אוהבת בבן הזוג שלי זאת העובדה ששנינו למשל בוכים כמו שני טמבלים בסרטים עצובים...
האמת, לרוב הוא בוכה יותר ממני...
האם זה הופך אותו ל"פחות גברי" ? בעיניי - ההיפך כמובן. מפוזרת, נורא מעניין לקרוא שדווקא לפני שנתיים התחלת להרגיש כמו אישה. אם אפשר לשאול - במה זה בא לידי ביטוי, השינוי הזה ? האם קרה משהו סביב אותה נקודת זמן בחייך שאת יכולה לחשוב עליו, ש-אולי תרם לשינוי הזה ? כמובן שאם לא בא לך לענות כי זה אישי מדי - את ממש לא חייבת. סתם סקרנות אישית...

כן, קרה משהו

די דרמטי אם להיות כנה, אבל אין לי מושג ירוק אם הוא , או הגיל [הגזמתי, זה היה לפני שלוש שנים בערך ולא לפני שנתיים] שהחל מראה בי אותותיו, או העובדה שהחלטתי ליישם כל מיני דברים שהזנחתי/הכחשתי/הסתרתי בתוכי וכן הלאה. והעובדה שהחלטתי, קשורה הן למשהו שקרה, והן לגיל....... אז הכל כנראה קרה יחד, ופתאום הבנתי שאני אישה, ואהבתי את זה [עד היום].

Eiley

New member
אני מאוד אוהבת גברים ""נשיים""

אני חייבת לומר שהבנתי רק לאחרונה שהרבה יותר מושכים אותי הבחורים העדינים והרגישים וכו'... רואים את זה מיד בגוף ובחיוך שלהם! בדיוק בגלל שהגדרות החברה תמיד יטרחו לכנות את סוג זה של הגברים "נשיים", וכמובן שישר יהיו בנים וגברים שיכנו אותם הומואים..אני די כועסת! אותי זה מרגיז כל ההגדרות האלה שהן שטותיות לחלוטין. (וזה לא מפני שאני חושבת שיש משהו רע בהומוסקסואלים, כן?) למה אנחנו לא יכולים פשוט לחיות ולהנות בלי לנסות לקטלג? לומר לאנשים מי הם, מה הם, מה מתאים להם? אני מרגישה לאחרונה את החנק החברתי שאנחנו חשופים אליו כל יום ומגיל קטן ביותר. מעניין מה היינו חושבים אם היינו מתחנכים וחשופים לחברה אחרת..

איזון בין זכר לנקבה .

בקלפי הטארוט ישנו סיפור מעשה שתורתו - צמיחה רוחנית. מסע לצמיחה רוחנית שסופו להגיע אל השלמות שבמודעות העצמית. אחד הרעיונות המרכזיים בסיפור המעשה הוא האיזון בין הזכר לנקבה, יין ויאנג. זכר - היגיון בריא וישר נקבה - רגשות, אינטואיציה (כמובן שזה על קצה קצהו של המזלג). למעשה כדי להיות ולחיות כאדם שלם ומושלם בכל אחד מאיתנו יש הצורך להביא לידי ביטוי את התכונות הזכריות והתכונות הנקביות גם יחד.

מתי הופכת אישה?

מרגע לידתה ועד רגע מותה, הופכת יותר ויותר אישה. ככל שאנחנו מתקדמות עמוק יותר אל מסע הגיבורה שלנו אנחנו עוברות עוד שלבים והעמקה אל החיבור ליסוד הנקבי האבסולוטי של העולם שהאישה היא רק אחד המיכלים שלו. הרבה יותר קל לי לקבל את התגובות האומרות שבסביבות גיל ארבעים או ארבעים וקצת מתחילים להרגיש באמת אישה בלי שום צורך להוכיח, להראות, להימדד באיזה קנה מידה, אלא בטחון עמוק ופנימי בנשיות האישית. כי מה מוליך אותנו לשם? הטבע והתקדמות הזמן וחוויות החיים. יש חוויות שמושכות אותנו למטרות מסויימות ומניעות את האישה שבנו ויש מטרות שאנחנו נדחפות אליהן מתוך מצוקה וכאב תהומי. גם שם אנחנו מתקרבות לאישה שבתוכנו. ויש שלבים בלימוד היות אישה שלא ניתן לזרז אותם או לדעת אותם באמת ללא החווייה הממשית. בברכה,

מצטרפת לדעתך הגבירה

די מתאים למה שכתבתי על הבת שלי, ההתבוננות האישית שלי בה מעצימה זאת.

אני חושבת

שאצלינו בארץ זה קורה אחרי הצבא או תוך כדי הצבא לפני כן היא עדיין נרעה,בחורה. ואחרי הצבא זה מסע התבגרות שהופך אותה לאיזה בוגרת מבחינה נפשית ולא רק פיזית

למעלה