מעוניין להתחיל טיפול אבל מפחד מעניין הרשומה

rdhkvmvk

New member
מעוניין להתחיל טיפול אבל מפחד מעניין הרשומה

אהלן.... אז כבר שנים שאני סובל מדיכאון ועוד כמה דברים ואני חושב שכבר אין לי מנוס מטיפול אצל פסיכולוג.
אבל אני ממש מפחד (וזה מנע ממני ללכת כבר שנים) מעניין של הסודיות והתיעוד.
קופת חולים לא בא בחשבון מבחינתי כי זה הכל במחשב של הקופה והולך איתי....
השאלה שלי זה אם אני הולך לפסיכולוג במרכז כזה או אחר של מטפלים או פשוט בקליניקה פרטית, מה קורה עם המידע שאני מספר למטפל? האם זה נכנס לאיזשהו מקום? האם נגיד אם אני חותם על ויתור סודיות רפואית בעבודה או ביטוח כזה או אחר, זה משהו שיופיע?
מבחינתי הדבר היחיד שירגיע אותי מספיק זה שפרטיי יהיו רשומים באותו מרכז/קליניקה רק בשביל התור ותשלום וכ'ו, והפסיכולוג עצמו ירשום רק על מחברת ושום דבר לא ייכנס לאיזשהו מחשב.
האם זה משהו שיכול לקרות לדעתכם? סובל מדיכאון וחרדות קשות בעיקר מדברים כאלו וזה ממש מטריד אותי....
תודה על עזרה...

DOCTOR W H O

Member
מנהל
היי חבר

לצערי אינני מבינה בזה.
אני יודעת אבל שגם בקופה, המידע הזה חסוי, נטו רק לרופאים שמטפלים בך ולא לאף אחד אחר, לא למקומות עבודה ועוד מלא דברים אחרים, נטו רק לרופאים המטפלים.
אני מציעה שאם יש קליניקה שאתה מעונין להתחיל בה טיפול, פשוט להתיעץ עם הפקידה. היא תהיה איתך הכי כנה ותאמר לך אם כן או לא (אסור להם לשקר בדבר שכזה אחרת הם מסתכנים בתביעה אם המידע היה שיקרי) ולפי זה תחליט.
אם יש בידייך מידע, אשמח אם תשתף אותנו בפורום שגם אנשים נוספים שמתלבטים בסוגיה הזו יוכלו לדעת.
מאחלת לך המון הצלחה.

rdhkvmvk

New member
כבר רופאים מבחינתי זה ממש לא....

רוצה שיישאר הכל ביני לבין המטפל.
תודה לך על העזרה, אתקשר בקרוב לאחד מהמרכזים ואבדוק מה הם אומרים

ירון786

New member
אסור בתכלית האיסור למטפל לחשוף שום פרט עליך

אפילו לא להגיד שאתה מגיע לטיפול אצלו.
אחרת הוא מסתכן באובדן הרשיון שלו לעסוק במקצוע.
כך שאתה יכול להיות רגוע.
תוכל לשוחח איתו או איתה לפני הפגישה הראשונה בקשר לזה
ויבהירו לך את הדברים בצורה ברורה ביותר.
הרבה הצלחה

למעלה