מעונין ללמוד הנדסאי תוכנה

hawk222

New member
מעונין ללמוד הנדסאי תוכנה

שלום רב אם נשאלו שאלות אלו בפורום אני מצטער מה שלום כולם? 1 אני מעוניין ללמוד הנדסאי תוכנה ולא מהנדס האם כדאי לי?האם להנדסאי יש ביקוש יותר ממהנדס כי הוא צובר יותר ניסיון? 2 איזה מקום נחשב למקום טוב ללמודה הנדסאי? 3 האם המקצועות שלומדים בהנדסאי כמו מתמטיקה,פיסיקה,ססטיקה קשורים לתחום של תכנות או לא?מה מהמקצועות שלומדים בהנדסאי קשור לתכנות? תודה רבה מצטער על השאלות הרבות אבין אם אתם לא רוצים לענות על השאלות חג שמח ושקט להתראות

EmbeddedGuy

New member
תשובות חלקיות...

1. לדעתי, למהנדס תוכנה יש כרגע יותר ביקוש מאשר להנדסאי, לפחות בתחום של תפקידי פיתוח, בתחום של בדיקות תוכנה וכדומה ייתכן שיש ביקוש גדול יותר להנדסאי כי המשכורת שלו נמוכה יותר בדרך-כלל. מומלץ לעבור על מדור דרושים בעיתון כדי להתרשם מהביקוש. 2. לא יודע איזה מקום מומלץ, אבל אני מכיר מספר הנדסאים שלמדו תוכנה בטכניון (בבי"ס להנדסאים ששם) וכולם עובדים, אז אולי זה מעיד על משהו ואולי לא.. 3. מתוך הניסיון שלי כמתכנת הרבה שנים, אני יכול להגיד לך שאי-אפשר לדעת מראש אם תשתמש במקצועות כמו מתמטיקה ופיזיקה בעבודה שלך, זה די תלוי לאיפה תתגלגל בסופו של דבר. אני למשל למדתי מתמטיקה מורחבת, אבל רוב הניסיון התעסוקתי שלי כמתכנת הוא בתחום שנקרא EMBEDDED (כתיבת תוכנה שפועלת מול חומרה) ולא השתמשתי מעולם במתמטיקה מעבר לרמה תיכונית, כך שדי שכחתי את מה שנלמד.. בקשר ל"מה מהמקצועות שלומדים קשור לתיכנות?.." התשובה היא דומה, תלוי לאן אתה מתגלגל בסופו של דבר. בזמן הלימודים שלי למדתי בין השאר גם תיכנות לבסיסי-נתונים (ACCESS, SQL, Visual Basic וכדומה), הייתי ממש טוב בתחום הזה, אבל באופן מעשי, בסופו של דבר, יצא לי לעבוד מעט מאוד בתחום של DB כי בגלל רקע נוסף באלקטרוניקה (גם מהצבא) הגעתי כאמור לתחום ה-EMBEDDED ושם אין שימוש בבסיסי-נתונים "תעשייתיים". בכל-אופן, כמו שכבר יצא לי להגיד הרבה פעמים בעבר, אתה לא לומד את השיעורים השונים כדי לדעת נושאים חדשים אלא כדי ללמוד מקצוע, כמה שיהיה לך בסיס יותר רחב במקצוע שלך, כך יש סיכוי יותר טוב שתהיה מוצלח בו ולכן לא כדאי לזלזל בשום מקצוע מאלו שנלמדים בהנדסאים, כולם יכולים לעזור לך בעתיד.. (אוף, אני מתחיל להשמע כמו המורים שלי מהתיכון..
)

hawk222

New member
כמה שאלות

הסתכלתי בדרושים דיברתי עם מכללות דיברתני גם עם הנדסאים ומהנדסים אמרו לי שעדיף ללמוד הנדסאי כי אין כמו ניסיון ולימודי הנדסאי יותר פרקטים האם את מסכים עם זה? תודה רבה חג שמח ביי

hawk222

New member
כמה שאלות

תודה רבה על כל העזרה הסתכלתי בעיתון דרושים,דיברתי עם מכללות ,דיברתי עם הנדסאים ומהנדסים הם אמרו שעדיף ללמוד הנדסאי כי בסופו של דבר אפשר להשיג כל תפקיד ,וכהנדסאי ניתן לצבור יותר ניסיון האם אתה מסכים איתי? תודה רבה להתראות

EmbeddedGuy

New member
לקח זמן, אבל חזרתי.. ../images/Emo8.gif

אני ממש לא מסכים עם הטענה שהנדסאי יכול להשיג כל תפקיד, מהניסיון שלי ראיתי שיש תפקידי תיכנות (בעיקר בתחום הפיתוח) שמקבלים אליהם אך ורק מהנדסים, ב-2 המקומות בהם עבדתי ב-5 שנים האחרונות (כמפתח תוכנות Embedded) היו רק מהנדסים (תוכנה וחומרה) ולא היו בכלל הנדסאים, אז יכול להיות שזה לא מדגם מייצג, אבל נראה לי שהנדסאי לא יצליח להתקבל לכל תפקיד, לא בגלל שהוא פחות טוב אלא בגלל שלפעמים "הגדרת התפקיד" דורשת מהנדס..

תעשה תואר ראשון במחשבים

זה משהו בין מהנדס להנדסאי. ידע של הנדסאי אם כמה נקודות זכות שיקלו עליך כאשר תרצה להשלים למהנדס בעתיד. אתה לומד שלוש שנים. כמו שאמרתי משהו באמצע.

למעלה