מעריב-מיתוס

• פותח הנושא magy
  • פורסם בתאריך

magy

New member
מעריב-מיתוס

עורכים תחרות סיפורים קצרים לרגל החג הקרב. העזתי גם אני לשלוח שני סיפורים קצרים. בצוות השופטים, יש לפחות שתי סופרות שאני מכירה אישית.. הסיפורים יגיעו למערכת בעילום שם. יהיה זה חוסר יושר, ליידע אחת מהן שגם סיפוריי יגיעו. מצד שני, האמיץ שיכיר שם מישהו ויספר לו, אולי יזכה במקום הראשון. כולנו יודעים שלא הכל כשר בתחרויות. אני אשאר עם יושרי הלא מציאותי.....והאהבלי...... ואראה לכם את הסיפורים.....כאילו הייתם חבר השופטים. ספור ראשון ---------- היא שאלה אותי אם יש לי מסטיק ---------------------------------------- ומיד הוצאתי את הקופסא ששמורה עימי תמיד בתיק. נתתי לה את הקופסא שתיקח כמה שהיא רוצה. "איזה כיף שיש לך מסטיק", אמרה לי. תני גם לו, אמרתי לה, היא נתנה לו. "תראי כמה שאני נדיבה על חשבונך" , הפנתה את ראשה למושב האחורי בו ישבתי, .......זה בסדר.....קחו לכם......עניתי. גם אני נדיבה על חשבונך, חשבתי לי, ועוד איך נדיבה. ואולי לא על חשבונך.. חשבתי לי באפיזודה המגוחכת הזו. אני נותנת לך רק את המסטיק שלי, ואת נותנת לי אותו. מבלי שתדעי. ואם פליני היה יושב לכתוב תסריט, לא היה מעלה בדעתו לכתוב את התסריט הפתטי , מטורף הזה . גם הוא היה חושב שזה אבסורדי מדיי, תלוש. שלושתינו יושבים במכונית, הם מקדימה, אני מאחורה. הם מסיעים אותי למחוז חפצי. אני תומכת בה ברדתה מן המכונית, כי הסתחררה מעט. מבקשת ממנה לתפוס בסיכת בטחון את הבגד הנועז שבו הגעתי. כדי שלא תתפרק לי כל הקונסטרוקציה. וכך שתינו יורדות עם כל הציוד אל המסיבה. הוא הולך מאחורינו, או לפנינו, הפסקתי לשים לב אליו. זה היינו היא ואני, מין אחוות נשים. אני לא מרשה לה לסחוב דברים כבדים. והוא, לא רוצה שאכביד על זרועותיי, משקל יתר. הוא דואג לזרועות האלה. הזרועות המחבקות אותו בימים אחרים. וכך שלושתינו מעבירים חבילות מאחד לשני. וצועדים את "מצעד האיוולת". בתחילת הערב, כשנכנסתי למכונית, היא הזיזה את המושב שלה כדי לפנות לי מקום...שיהיה לי נח. ברגע זה ידעתי שאני לא הוגנת. הוא התעקש לאסוף אותי. מחזה האבסורד. מגיע עם אשתו כדי להקל עליי. ולמה הוא בכלל מגיע למסיבה? כדי לראות אותי, אלא מה? ואם אין לי הסעה, אחרי בירורים שערך, הודיע שהוא מגיע. ההצגה הגדולה כבר היתה בפלאפון, שעה קודם.....כשאני מעמידה פנים שאני לא מזהה את קולו. הפלא פון פתוח במכונית. ואני יודעת שהיא שומעת הכל. אני מציעה שיאספו אותי ממקום מסויים, שכבר בצהריים נקבע על ידי שנינו. וכן, אני יודעת כמה הוא מתרגש. כי כבר צלצל מספר פעמים לפני שיצאו לדרך. וכעת תורי להראות אדישה. כמו אישה זרה...אישה שלא מכירה אותו. שהוא בסך הכל עושה לה טובה בטרמפ. ושם, במסיבה, על ידה, הוא מלטף את כתפי החשופה.. תוך כדי אמירה כלשהיא, וקורץ לי כשלא רואים. היא מוציאה מתיקה ספר כלשהוא, ומוסרת לו, לתת לי. היא שמעה שרציתי לקרוא בו. ואני שואלת מי כתב את המחזה הזה? כמעט שנה אנחנו בקשר רומנטי, אובססיבי, מסובך ובלתי אפשרי. אני לא אני, לאורך כל המסיבה. והוא מודיע שגם יחזיר אותי הביתה. והיוזמה הזו, חדשה לי. כל הדרך הסברתי לו איך מגיעים אליי הביתה כאילו אינו יודע. כאילו לא היה בביתי......כאילו לא היינו יחד בטירוף שם בבית שלי. ושתינו מנהלות שיחות נפש בנושאי מין חופשי, אנשים פנויים, ועזרי מניעה ומחלות. ומסכימות שיש בעיה קשה עם קשרים מזדמנים ובכלל. ואני לא יכולה שלא לחשוב שאני מרמה אותה. לא רחוק מהבית, אני מזמינה אותם לביקור..... לא מאמינה שהמילים יוצאות מפי. עד היום הצלחתי לא להתחבר איתה, בכל הכח, לא רציתי לחבב אותה לא רציתי שתזכור אותי . לא הוא,........ זו אני ..... שמרמה אותה. והרי לא יעלה על הדעת שאגיד לה......"אני עם בעלך" פיקחי עיניים, לא יכולה להגיד לה.. ואיך שאני לא יכולה לרמות, ואיך שהוא לא יכול.........רק אלוהים יודע... ואנחנו. ושנינו מרמים אותה ברכות, בחביבות, בצביעות. היא יכלה להיות חברתי בנסיבות אחרות. יכולתי להיות במקומה, להיות היא, .....להיות נבגדת. ואני, שרגילה להיות הפיה הטובה. הפעם, יושבת בצד המפלצות הרעות. המכשפות חורשות הזדון והפשע. מה קורה לי? איך הוא מתמרן את שתינו? ועם זה, לא מצליח לתמרן את עצמו ....? לא לצאת משם ולא להשאר. הו....הסרט של החיים, המציאות שעולה כל דימיון. אפילו מחזאי מטורף לא היה הוזה מחזה כזה. יושבת לפניי אישה חולה, שאני מתפללת לשלומה ולבריאותה כי אז, אז..........אמר שיוכל להפרד ממנה. אבל אני מתפללת לשלומה באמת. ללא כל קשר לתוצאות עתידיות בינו לביני. אני רוצה שהיא באמת תחלים בשבילה, בשביל משפחתה. ואני שואלת עליה ועל מכאוביה. בכל שיחה איתו. והוא משתף אותי בכל. בכל מהלך וכל פעולה. אסור לי לפגוש אותה יותר. ואולי אסור לי לפגוש אותו . דיי, חייבת לשים סוף פסוק לפארסה הזו. אני לא יכולה להשתתף במחזה מקאברי כמו זה. הפעם, אני לוקחת כדור שלם, כדי שארדם. סיפור שני רוצים אותו???????????? תגידו........ שלא אכתוב לעצמי

למה בא לי

לבכות? מצעד האיוולת נפתולי החיים משיכה חייתית אין לי מילים יש לי הבנה והספור - יפה כמובן את מספרת מוכשרת

magy

New member
כי אתן מכירות את השני

ופטורות מקריאה למען מי שלא מכיר!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!בבקשההההההההההההה סליחה מבֶּני ברמן ================ בֶּני יקר שלי, ניצלתי אותך היום. קצת. אני בושה במעשי זה. אבל רציתי אותך איתי, וברקע. לקחתי אותך אל חדר השינה שלי. הייתי חייבת לשמוע אותך כשאני איתו. אתה ושירי הימאים שלך, שירי הזימה והחשק.. הישנים והטובים. העמדתי אותך צמוד למיטה. על יד היין, הקפה, הסיגריות. אל תכעס, לא זילזלתי בך, בֶּני יקירי, עשיתי את זה כי אני אוהבת אותך. אני כל כך מצטערת שהלכת לעולם אחר, רחוק. אבל לא הצלחת לקחת איתך את השירים. הם נשארו אצלי. מוקלטים. תבין, הייתי חייבת לשמוע אותך כשאני איתו. לא שהוא לא יודע להשמיע את קולו. לא שהוא לא יודע לדבר....ללחוש, דווקא קולו, הוא אחד הדברים האהובים עליי.... אבל איתך ברקע, זה הלך יותר טוב. המילים , המלודיה, הדבש שבקע מהקלטת, החליק את כל העכבות, המרחק, ההתנגדות והכעסים, שכמעט העיזו לחדור לחדר. סגרתי את הדלת, נעלתי אותה, והכנסתי את שניכם. אני ושניכם. אורגיה. אני והוא במיטה, אתה רק ברקע. אנחנו מתעלסים, ואתה משמיע לנו את מיטב שירייך הישנים. בקולך הצרוד מעט, המדויק , הברור, ...... אמרת במקומי, ואמרת במקומו, את כל הדברים שכבר אמרנו האחד לשניה, חודשים רבים. אבל ממך, זה נשמע אחרת. בֶּני שלי, נדבך ילדותי....כל כך התאמת לאווירה היום... מדי פעם , שכחתי להקשיב לך, והקשבתי לו...כשלחש על אזניי את המילים הנפלאות, מילים שאין אישה, שלא תסכים לשמוע. ואת ידיו ששוטטו לאורך ולרוחב.. במעלה ובמורד.. וכל הדברים הנפלאים, שרק אם מחלקים אותם בשניים, הם הופכים לשלם. ואיזו שלמות זה יצר....השלישיה הזו. הוא ואני, ואתה שם על השידה....מספר עלינו. על פגישות , על פרידות. על אהבה, על געגוע... שמדי פעם קראת לו: "ים" ... "מולדת".. "אישה".. אני רוצה להודות לך בֶּני, שהיית היום איתנו, ביום הקסום שלנו. קרוב אלינו, ובכל זאת , רחוק. אני נשבעת לך,בֶּני, לא השתמשנו בך, לא ממש ניצלנו אותך, רק נעזרנו בך. היית עד שמיעה וראייה. אילו היית בחיים, זה היה מוסיף לך עוד כמה שנים של בריאות. ובכל זאת, היית. נכחת. כעת, כשאשמע אותך שוב, לא אוכל שלא לחשוב על השעות שבילינו איתך. נוח בשלום על משכבך....בֶּני , בֶּני שלי, ואולי הדים מן החדר, בכל זאת הגיעוך עד שם. תודה בֶּני תודה ענקית

magy

New member
בינתיים נגמרו לי....

ולמחזר......זה......לא הכי נעים....... אבל אקח בחשבון ובאהדה רבה את בקשתך.......אדומי..........

magy

New member
למישהו, שדיברתי איתו היום בנושא הזה

בדרך ל"זכרון יעקב".........כן, דיברנו בנושא הזה בדיוק. איך אומרים ואיך מראים כשאוהבים....... קרא בעיון, חביבי.............כן, אתה............שם , שרק קורא ולא כותב.......... יומני היקר (סיפור ישן) אהוב שלי אמרת לי לכתוב לך מכתבים ולהכניס אותם למגירה. רק במגירה מקומם, אין לי דרך אחרת לשלוח אותם אלייך. והנה, אני מכניסה אותו לפורום, שזו המגירה שלי. בתקווה, שאולי תראה אותו. אחרי שדשנו היום בהרצאה שנושאה "אבולוציה", ועל התפתחות האדם מאז היה קוף, נסחפנו די מהר לנושא , שהחלטנו לא לחזור עליו. אסור לנו לדבר על "שנינו". הנושא הוא טאבו. אבל כיצד אפשר שלא לחזור על זה שוב ושוב כשבדיוק היום לפני שבוע, היינו ביחד? והשבוע היה כל כך ארוך. ועוד יהיו לו אחים רבים וקרובי משפחה רבים , לשבוע הזה. אז החלטתי באמת לכתוב לך. לא..... זה ממש לא יפחית מהגעגועים. ואני יודעת שלא אחדש לך דבר בכתיבתי. אתה שומע אותי שעות רבות במשך היום. בטח מכיר אותי בעל פה, למרות שכדאי שתזכור את המשפט "אף פעם לא מכירים אותי באמת", אני מפתיעה את עצמי פעמיים ביום. זוכר, כשהיינו ביחד? שוב הפתעתי את עצמי מחדש. כאילו יש בי המון המון נשים, שכל אחת מהן רוצה לבטא את עצמה. פעם בולטת הצועניה ההיא הפראית, ופעם האינטלקטואלית החושבת. ויש עוד כמה. יש את הפתיה שמאמינה להבטחות, ויש את הרציונאלית שלא מאמינה בשום מילה שאינה ניתנת להוכחה, שחור על לבן........ לא נדבר על הנשים שבי. נדבר על משהו שמשותף לכל הנשים שבי. שאלתי אותך אם אינך חושש לשמוע אותי אומרת לך , שאני אוהבת אותך. וענית בפשטות אופיינית, ובטבעיות, שלא......אינך חושש....להיפך. "אז תגידי"...אמרת לי מיד. "כבר אמרתי" - הייתה תשובתי. בעצם שֶאֶלַתי, אמרתי את האמירה.. ואז שאלת, אם אמרתי בעבר לאנשים אהובים, שאני אוהבת אותם. אחרי מחשבה, ונסיון להזכר, עניתי שלא. לא כולם מסוגלים לקבל את ההצהרה. רבים יותר לא היו מסוגלים להתוודות בפניי על אהבתם אליי. רק אחרי שנים הודו שזה קרה להם כלפיי, בעבר. אבל בזמן אמת, אמרו הכל, פרט למשפט הענק הזה. ולי קשה פי אלף , להביא לידיעת איש כלשהו, שאני אוהבת אותו. למה? אוהו..... אני יודעת למה. והנה ההסבר שנתתי לי. כשאני אוהבת, העוצמות הן חסרות מעצורים וחסרות גבולות. זה מביא אותי למצב של איבוד עצמי. איבוד אישיותי. משהו בין התעלות לטרוף . הרצון לפנק ולהעניק הוא ענק, ויש חשש שאני בעצמי טובעת באהבה. איך אפשר לתאר למישהו, עד כמה אני נעשית קטנה ותלויה באהבת הצד השני? איך מסבירים לגבר, שאין דבר קשה מדיי עבורי, כשאני אוהבת? התאור עשוי לקבל מימדים מפחידים. העוצמות מעייפות גם אותי. והן מאיימות בגודלן....על הזולת. כי כשאני עושה משהו, אני עושה עד הסוף ובגדול. ובאהבה, המחסנים שלי , אין סופיים. אני משתנה במצב ריגשי כזה. אני הופכת ללביאה. אני הופכת לטורפת. למגינה על הטריטוריה. נעשית קנאית , עיוורת, ובעיקר, טוטאלית. כלום לא עומד לנגד עיניי פרט לאיש שאני אוהבת. יתר העולם מתגמד. העצמי שלי הולך לאיבוד בנבכי ההתרגשות הגדולה. בדילמה של עמידה על דעתי ורצוני , מול הרצון להתמסר עד הנימים האחרונים. ומי אוהב סערות כל כך גדולות? מי צריך טורנאדו באמצע יום בהיר? מה רע במשב רוח קל? התלבטתי אם אופיי הוא השלכה של נטיותיי האמנויות..... או להיפך, אמנותי נובעת מן הסערות הגדולות של הנפש? אין לי תשובה. אבל אתה, ביקשת לשמוע שאני אוהבת אותך. ולא הרגשת מאויים. כל כך הרבה זמן אמרת לי בקלילות ורכות שאתה אוהב אותי, עד שהתרגלתי. אני כבר כמעט, לא שומעת כשאתה אומר את זה. זה חלק ממך, חלק ממני. אין שיחה שאינה כוללת את מילות החיבה החוזרות ונשנות. ואתה עושה את זה בחן רב כל כך. ואם נדמה לך שלא הקשבתי להצהרה היום יומית.., אתה מבקש ממני לזכור את המשפט, ולקחת אותו איתי למשך היום למשך הלילה. אבל אני שוכחת, עד ששוב אחרי מספר שעות , אתה מזכיר לי. "ואף פעם , אל תשכחי שאני אוהב אותך" למה זה לא נשמע זול ובנאלי כשאתה אומר אותו? הרי זה המשפט הכי נדוש והכי שקרני בעולם....... הכי פותח דלתות נעולות, הכי מוסכם שאם יאמר, הקשר יהיה כשר. זה לא יהיה סקס לשמו, זה יהיה בשם האהבה. לא מפיך. אתה אומר אותו בטוהר. ביראת כבוד. בכוונה שלמה. כמו תפילה. בלחש. ניתן לחוש בלחישתך , את האהבה עוברת דרך שפופרת הטלפון אל אזני, ומשם אל כל חלקי גופי המצטמררים. זוכר איך פעם תוך כדי שיחה, חשתי בגופי תחושות נועם מוזרות, שלא הכרתי מעודי? ביקשת שאכתוב את סיפורנו. להמחיז אותו. אהוב שלי, אין לי את הכישרון המתאים, למרות שאתה חושב שיש לי. אבל הצלחת להוציא ממני כתיבה . לא ידעתי שאני מסוגלת לכתוב פרוזה. ובכלל, אתה חושב שיש לי את כל מה שאתה מחפש בעולם הזה. אתה מעניק לי כנפיים, במקום הבטחון העצמי, שחסר לי כל כך. אתה מפאר אותי, מגדיל אותי, מגביה אותי. לוקח אותי איתך אל העננים שלך...הוורודים, שאף פעם לא מפסיקים לנוע שם למעלה בשמיים. אתה מצליח מדי פעם לסחוף אותי איתך, לשם. לא נדבר פה היום, על הנחיתוֹת והנפילות, דיברנו דיי בנושא. רק רציתי שתדע. שתראה את מכתבי אלייך. שתבין, למה קשה לי להגיד......"אני אוהבת אותך"!!!!!!

אפי לוג

New member
את מדהימה

בכתיבה שלך. ואת, גם יושבת במקום טוב באמצע בנבחרת ההודעות הנבחרות. ברכות.

magy

New member
כרגע ראיתי........

תודה לך יקירתי........אבל תני לי גם ל"הדהם" קצת גם מהסיפורים שלך! ושמעתי, שיש לך..........אסופה לא קטנה......... את, לחשו לי, סופרת וותיקה, אני בשר טרי ............ יאללללללללללה, שימי שמן..........ושם טוב........שנתבשם.......... איזה בוקובסקי, איזה, אפי לוג......משהו שיקרר בחם הזה........ את הגוף, ויחמם את הלב..........

למעלה