מעשה חסד? או טיפשות?

שמלת תחרה1

Well-known member
אופטומטריסט בירושלים, ששמע על לקוח שנפטר זמן קצר לאחר שרכש ממנו משקפיים ב־3,500 שקל, החזיר למשפחתו את כל הכסף.

Harrington

Well-known member
מנהל
היו הוצאות בהכנת המשקפיים
ואת זה החלטת כי אתה האופטומטריסט המדובר או בן דוד שלו והתקשרת להתעדכן?
בדיקת ראייה, מסגרת, עדשות, עבודה
בדיקת ראיה בישראל לא כרוכה בתשלום.
את המסגרת הוא מקבל חזרה. כנ"ל את העדשות. זמן עבודה אכן, הושקע ולא יוחזר. בדיוק בגלל זה מדובר במעשה חסד.

Harrington

Well-known member
מנהל
ממש לא, בדיקת ראיה בישראל לא כרורה בתשלום אם"ם אתה רוכש משקפיים, אחרת תצטרך לשלם על הבדיקה!
כל אחד והמקום בו הוא נבדק כנראה. אישית עוד לא יצא לי לשלם על בדיקת ראיה וזאת ללא כל קשר אם רכשתי במקום משקפיים אם לאו. בכל מקרה אם נחזור לענייננו, גם בדיקת ראיה אינה יכולה להיחשב כהוצאות מצד האופטומטריסט. הוא לא השקיע שקל בבדיקה שהוא מבצע ללקוח. כמובן שיש כאן זמן עבודה, אלא שלכך הייתה התייחסות נפרדת שם למעלה, גם של סופרמן וגם שלי.

Harrington

Well-known member
מנהל
היתכן שבעל החנות לא היו הוצאות? מישהו הרי שילם על העדשות ומסגרת.
אבל שניהם חזרו אליו! את העדשות בדרך כלל אפשר להחזיר (לא הלקוח הפרטי, אבל האופטומטריסט) ואת המסגרת הוא יכול למכור שוב. אפילו כ'כמעט חדש' (קרי אולי כחדש לחלוטין ואם לא אז בהנחה קטנה שאינה משמעותית מבחינתו).
התוצאה היא 0 הוצאות, זולת אכן זמן עבודה כפי שנכתב למעלה. זמן עבודה זאת לא באמת הוצאה, אלא היעדר הכנסה. אבל 'תרומתה' לעניין היא היא מעשה החסד שכאן.

raya

Well-known member
אבל שניהם חזרו אליו! את העדשות בדרך כלל אפשר להחזיר (לא הלקוח הפרטי, אבל האופטומטריסט) ואת המסגרת הוא יכול למכור שוב. אפילו כ'כמעט חדש' (קרי אולי כחדש לחלוטין ואם לא אז בהנחה קטנה שאינה משמעותית מבחינתו).
התוצאה היא 0 הוצאות, זולת אכן זמן עבודה כפי שנכתב למעלה. זמן עבודה זאת לא באמת הוצאה, אלא היעדר הכנסה. אבל 'תרומתה' לעניין היא היא מעשה החסד שכאן.
למי הוא יחזיר את העדשות?
המירשם לעדשות שהוכנו לא בהכרח יתאימו למישהו אחר.

Harrington

Well-known member
מנהל
למי הוא יחזיר את העדשות?
המירשם לעדשות שהוכנו לא בהכרח יתאימו למישהו אחר.
חנויות אופטיקה יכולות, ככלל, להחזיר את העדשות לספק. כמובן שמדובר בעדשות שהוכנו במיוחד עבור לקוח מסוים. זה הרי המצב הנתון במקרים שאנחנו מדברים עליהם.
מה אותם ספקים עושים עם זה, אין לי מושג.
כמובן שתיאורטית גם אפשר לצפות מצב בו אותן עדשות כן יתאימו ללקוח נוסף. אם לא היום אז מחר ואם לא מחר אז מחרתיים.

דיברגנט חדש

Well-known member
אופטומטריסט בירושלים, ששמע על לקוח שנפטר זמן קצר לאחר שרכש ממנו משקפיים ב־3,500 שקל, החזיר למשפחתו את כל הכסף.
טיפשות, כי אם היה רוצה לעשות מעשה חסד, היה צריך לעשות אותו כשהנפטר היה בחיים.
ברגע שהוא נפטר, הוא כבר לא זקוק לכסף ורק תהיה פחות ירושה למשפחתו.

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
כנראה שהירושלמים הם אנשים מזן אחר.
אני מוריד את הכובע בפני האיש.
למרות ש3500 שקל עבור משקפיים נשמע לי קצת מחיר מופקע, לא כן?
מחיר רגיל נע בין 300 ל גג 900

למעלה