מפגשי נשים בצור יגאל

YUVALI333

New member
מפגשי נשים בצור יגאל

לפני כשנה החלה יוזמה נהדרת של ערב נשים בצור יגאל בשם "מעצמה" אשר החליפה את פורום נשות עסקים. דובר על מפגש אחת לחודש, עד כמה שידוע לי היו 2 מפגשים בלבד. חבל לי שאין לנו בישוב תוכנית לנשים בלבד אשר כוללת מפגשים, הרצאות, מופעים, טיולים ואפילו סופ"ש. אני רואה את ההתארגנות בישובים דומים ורוצה לקוות שנשתפר לימור שושני

dvora sh

New member
את מעצמת נשים ארגנה בגדול

מנהלת המתנס שלנו טלי שחר.. ובאמת היה ערב מדהים עם הרבה עוצמה.. והופ נפסק אולי אם נבקש זה יתחדש

dvora sh

New member
בסדר...אבל אני חושבת שטלי היא יור מעצמת נשים

ובלי קשר היו הרבה מארגנים , ו.... ולאן כולם נעלמו?

alonaski

New member
חייבת להעיר על זה את דעתי:

אירועים הנושאים את הכותרת "העצמה נשית" ו"סדנאות לנשים" וכד', גורמים לי תחושה אפסס... לא נוחה. אני מרגישה פה מסר חד שמתייחס לנשים כ"מיעוט נדכא" או "אוכלוסיה מיוחדת בעלת צרכים מיוחדים"... שדורשת פעילות יזומה של אפליה מתקנת. ארועים או ארגונים הנושאים את המסר הזה - די צורמים לי. אני מעדיפה להיות מוזמנת לארועים/מופעים/ערבים/סדנאות שפתוחים ומוצעים לקהל הרחב מאחר ואני רואה את עצמי כאדם שווה יכולות ומעמד בדיוק כמו בני המין השני ולא זקוקה לארועי תמיכה, העצמה או עידוד רק בשל היותי "אשה".

אנימו

New member
אלונה- אכן ההתרכזות במין הנשי לצרכי האדרתו

וקידומו גורמת גם לי אי-נוחות. מאידך יש להודות שאוכלוסית הנשים אין לה הזדמנויות שוות במקומות רבים. את הפעילות יש לבצע לא ב"גיטאות" של הנשים אלא מתוך שיתוף של המין השני, פרסום התופעות המדכאות והמפלות ותחירה בלתי נילאת לשיפור בהזדמנויות הנאותות, רק היא תוכל לגרום לשיפור ושיוויון.

alonaski

New member
אני חושבת שחוסר השיוויון בין המינים כשמדובר

בהפליה נשית - הוא עניין נקודתי ולא כללי. הרי יש לנו שרות בממשלה, מנהלות חברות, מנהלות בנקים, טייסות,קצינות בכירות בצה"ל, לוחמות, נהגות אוטובוסים... וכו' וכו'. מי שחשה באפליה במקום עבודתה שתבדוק את עצמה קודם כל ואח"כ - לצידה עומד החוק נגד אפליה והיא יכולה לפנות לגרומים המשפטיים המתאימים שירתמו לעזרתה. יש גם גברים שחשים מופלים במסגרות כאלה ואחרות ובתחום קידום האינטרסים האישיים שלהם - לצד נשים... והם מאוגדים באגודות שלהם בעיניינים האלה. אני חושבת שעידן "קידום האישה" והמלחמה באפליה ובשיוויון האשה הוא נושא ארכאי ומיושן שכבר מיצה את עצמו ולא ממש רלוונטי באקטואליה שלנו, כמו שהמלחמה לתיקון העוול של האפליה כלפי יוצאי עדות המזרח - כבר מזמן לא אקטאולי ולא על סדר היום הציבורי שלנו. מאידך גיסא - איך היית מקבלת את זה אם היו מתנהלים כאן בישוב שלנו סידרה של ערבי מפגש לגברים בלבד במסגרתם הם יותאים יחד לפאב מקומי לשתות בירה ביחד, נפגשים באולם התרבות שלנו לצפיה יחד במשחקי כדורגל/כדורסל... או יוצאים יחד לטיולי ג'יפים...
יש לי תחושה שיוזמה מהסוג הזה היתה מתקבלת בצורה לא ממש נלהבת (ואולי נעלבת...) מצד הנשים התומכות בהעצמה נשית כאן בישוב.

למעלה