מפלגת שרון- ביטוי למציאות משתנה

A m i n a d a v

New member
מפלגת שרון- ביטוי למציאות משתנה

אחד האידיאלים של הדמוקרטיה, ואולי האידיאל החשוב ביותר שלה, הוא שהממשל ייצג את העם שבחר אותו ואת הלכי הרוח שבו. בשלוש השנים האחרונות נוצר מצב בלתי אפשרי, שבו אנשים שהצביעו "ליכוד", ימנים, יוצגו ע"י ר"מ שהוביל מהלך המנוגד לתפיסת הימין. בעוד שקהל בוחריו היה, ברובו, "הימין המסורתי", הרי ששרון וההנהגה היו שייכים ל"ימין המרכזי"- ימין שתומך בפשרות טריטוריאליות והקמת מדינה פלשתינית מחד גיסא, ושנשאר תקיף יותר בנושאי הבטחון מאידך גיסא. בדמוקרטיה חיה, פני הממשל מתאימים את עצמם למגמות הרווחות בעם, ובמהלך השנים האחרונות גדל באופן משמעותי קהל "הימין המרכזי", בצירוף אנשי שמאל. לכן, הקמת מפלגת ימין- מרכז היא צעד מתבקש בדמוקרטיה פעילה, וכאמור- ביטוי למציאות משתנה. על אף שהמפלגה הזו תצרף אליה, ככל הנראה, גם אנשי שמאל, אני משייך אותה לימין- מרכז, מאחר והוא זה שהקים את המפלגה, הוא זה שמרכיב את רובה והוא זה שייתן את הטון בהתנהלות המפלגה לאחר הבחירות (כך אני מאמין). במצב שכזה, הליכוד, ללא שרון, יוכל לחדד את מסריו הימניים, שהרי כל נאמני שרון ותומכי דרכו (או רובם)- כבר לא יהיו בליכוד. חידוד המסרים הימניים יתבקש, ע"מ למשוך את "מאוכזבי שרון" ושאר "הימין המסורתי".

SupermanZW

Well-known member
מפלגת שרון - מפלגה מיותרת

מפלגת שרון תהיה מפלגה של יוצא ליכוד עם מצע זהה לשל מפלגת העבודה אשר לא תקיים דבר ממה שתבטיח לבוחריה (ממש כמו הליכוד והעבודה), הליכוד כבר מזמן אינו ימני ואת כל האידיאולוגיה שהיתה לו זרק מזמן לפח, אך הוא ממשיך למכור לוקשים לבוחרים הפוטנציאלים. מה שקשה לי להבין הוא איך מפלגה ללא אידיאולוגיה הצליחה להשיג כל כך הרבה מנדטים.

למעלה