מפסק תאורה כפול מתחת לטיח.

u m h

Member
באחד מהמתגים יש מגע רופף שגורם לנורה להבהב.
כשפרקתי את המפסק גיליתי שבמקום תיל אחד בכניסה יש שניים. לכל אחד בורג משלו. אני משער שהנקודה השניה משמשת חיבור פזה למעגל נוסף, מאחר שמחוברים בכניסה 2 תילים.

האם ניתן לקנות מפסק כפול כזה ( המפסק המותקן כרגע בן כ- 20 שנה ) ואם כן איך קוראים למפסק כזה ?
במפסקים של היום יש רק בורג כניסה אחד או חור קפיצי אחד ואני לא רוצה להעמיס על חור אחד שני תילים.

רשר

Well-known member
מנהל
באחד מהמתגים יש מגע רופף שגורם לנורה להבהב.
כשפרקתי את המפסק גיליתי שבמקום תיל אחד בכניסה יש שניים. לכל אחד בורג משלו. אני משער שהנקודה השניה משמשת חיבור פזה למעגל נוסף, מאחר שמחוברים בכניסה 2 תילים.

האם ניתן לקנות מפסק כפול כזה ( המפסק המותקן כרגע בן כ- 20 שנה ) ואם כן איך קוראים למפסק כזה ?
במפסקים של היום יש רק בורג כניסה אחד או חור קפיצי אחד ואני לא רוצה להעמיס על חור אחד שני תילים.
אם יש ידית אחת ו 3 ברגים ו 3 חוטים זה "מפסק חילוף"
אם יש 2 ברגים ושני חוטים זה "מפסק יחיד"
אם יש 2 ידיות ו 3 ברגים עם 3 חוטים זה "מפסק כפול"
יש בכל טמבוריה וחנות חשמל

u m h

Member
אז זהו שאצלי יש 2 ידיות ו-4 חוטים.
זה דגם ללא ברגים אלא חורים שמכילים בתוכם מגעים קפיציים כפי שתארתי לעיל, לכן רציתי לדעת איך נקרא דגם כזה.
אגב, אם האריזה שקופה ניתן לראות מבחוץ אם יש אפשרות לחיבור 4 חוטים, אבל יש בוודאי גם חנויות שמוכרות רק דגמים באריזות אטומות.

כפי שכתבתי לעיל, ברור ששני חוטים מיועדים להזנת שתי נורות, שני החוטים האחרים משמשים כנקודות חמות, אחת לנורות ואחת למעגל אחר, כנראה שקע.

רשר

Well-known member
מנהל
כנראה מפסק כפול רגיל רק עם 2 מעגלים נפרדים או שאחד מהם הנו חילוף,
לניתוח מדויק יותר צריך צילום של המפסק

u m h

Member
צודק.
כדי לצלם אצטרך לפרק שוב באור יום. כרגע המפסק בפעולה.
בכל מקרה אנסה מחר לקנות כזה מפסק ואם לא אמצא ותהיה בעייה אשלח צילום.

שוב תודות.

למעלה