מצב של חוסר זוגיות

מצב של חוסר זוגיות

שלום לכם, הומלצתי על הפורום הזה לאחר שהצגתי את סיפורי בפורום אחר. אני בן 22, נמצא 7 חודשים לאחר שירות צבאי, כיום עובד ולומד. בהיותי תלמיד בית ספר וחייל בצה"ל הייתי בעל יכולות גבוהות מאוד ותפקודים שזכו לתשבוחות, כל זאת כשאני מסתיר מהעולם משיכה מסוימת לגברים, שעד היום אני לא יכול לדעת אם היא משיכה מינית או מנטלית. בעבר הייתה הפרדה ברורה בין הייאוש משונותי לבין ההצלחות שלי בעיני הסביבה: הצלחתי להצליח גם אם עמוק בפנים אני עצוב ומיואש ממצב של חוסר זוגיות. החל מגיל 20 הכל השתנה, הצורך בזוגיות הלך וגבר ונכון להיום פוגע ב"מצוינות" שלי אליה אני עדיין שואף (מתבטא בקשיי ריכוז, ירידת מוטיבציה, המון מחשבות שמתרוצצות וקשיים לישון בלילה). לא מתאים לי ללכת על זוגיות עכשיו מאלף ואחת סיבות, אני רוצה להמשיך לעבוד וללמוד מבלי שהצורך הביולוגי יפריע לי. האם יש לכם המלצות? ואם לא... מידע בנושא ההשפעה של מצב זוגי או אי זוגי על תפקודי המוח? אני מודה לכם מאוד...

עדינה77

New member
פרפקציוניזם

שלום, מתוך דבריך אני שומעת המון לחץ עצמי. אתה כל פעם מגדיר לעצמך רף מסויים שאתה "חייב" לעמוד בו ומפנה את כל הכוחות שלך למטרה הזו. אני לא שומעת חיבור אמיתי ל" מי אני?" מה טוב לי? אלא רק "מה נראה טוב". עד עכשיו הרגשת שמה שנראה טוב זו הצלחה בתחומים שונים ועכשיו החלטת שמה שנראה טוב זו זוגיות. אני רוצה להציע לך מספר דברים: 1) קח פסק זמן כשאתה לבד עם עצמך ותנסה להכיר את עצמך. מה עושה לך טוב? מה אתה באמת רוצה בחיים ועוד שאלות מהותיות 2) תנסה להתמודד עם הצורך שלך בפרקציוניזם. מה יקרה אם לא תהיה מושלם? במה זה יפגע בך? האם אתה מוכן לוותר על משהו כדי לקחת את החיים יותר בכיף וברוגע? 3) מה באמת היחס שלך לזוגיות? לא בלחץ כרגע. האם ראית מודלים שזוגיות טובה? (לא בסרטים, אלא במציאות) 4) התופעות השכליות שאתה מתאר כנראה שנובעות מהלחץ הנוראי שאתה מכניס את עצמך לתוכו. אני מאמינה שכאשר תגיע לשלמות עם הרגשות שלך והבנה אמיתית של הצרכים שלך - תרגיש הקלה גם בתחום הזה. 5) כדאי לשתף אדם קרוב שיהיה מוכן לשמוע אותך באמת, בלי ציניות ובלי הערות, כך שתוכל להיפתח. ייתכן שתרגיש שתעדיף לפנות לטיפול אצל אדם נייטרלי שיקבל אותך כמו שאתה ויהיה פתוח לעזור לך לעשות את השינוי שתבחר. בהצלחה רבה,

למעלה