מצד אחד ברכות...מצד שני

מצד אחד ברכות...מצד שני

קצת קשה לי באופן אישי עם עניין הפונדקאות, אני לא מדברת על הגישה הפמינסטית שהיא גם בין שיקולי, אני מדברת על הילדים הממתינים לאימוץ, בעצם זה שאנו מעודדים פונדקאות אנו חוסמים את הצ´אנס האחרון של ילדים מעט יותר בוגרים למצוא לעצמם בית חם, אנשים רוצים ילד, אבל הם לא מוכנים לקחת ילדים ולא תינוקות, אז קונים רחם, ומביאים תינוק ואלפי ילדים נשארים בודדים, נטולי בית ואהבה, ביטול הפונדקאות היה מביא לפניה אל ילדים יותר בוגרים, מה שלא נעשה היום לצערי. בנוסף על כל זה אינני יכולה להתעלם מהפן הרגשי, עם כל הכבוד הפרדה בין אם לתינוק הגדל ברחמה כדי להעבירו לאישה אחרת הוא משהו שהטבע האנושי כמעט אינו יכול לסבול (וההיסטוריה אומרת את שלה בנושא) אפילו אם ההגיון אומר לי שזה בעצם לא ממש התינוק שלה. אחרון בעניין הוא סיפור ה"קנייה"...לא נראה לי נכון לקנות תינוק. אפרת

מירבי*

New member
פונדקאות זהו תהליך מורכב שאינו מתאי

לכל הזוגות חשוכי הילדים, יש הרבה מאוד תנאים שצריכים להתקיים כדי שזוג יוכל לעשות פונדקאות, נסי להבין את הצורך של אנשים בילד גנטי משלהם, אימוץ זה לא משהו שמתאים לכולם, חשוב מאוד להיות שלמים עם זה כדי שזה יצליח. הפונדקאיות עוברות מבדקים פסיכולוגים קפדניים ביותר כדי לנסות ולזהות בעיות שעלולות להתעורר בבוא העת, אלה מהן שמקבלות אישור להיות אם נושאת, נתמכות במשך כל ההריון ע"י פסיכולוג. גם אימוץ זו קניית תינוק אפרת..גם בעבור זה משאירים ההורים סכום כסף לא מבוטל. מירבי*

אפרת יקרה אני כפונדקאית יכולה לומר

שמצד אחד אני מבינה את מבטך על החיים אך עד שהאדם חווה עצמו את ההרגשה שאינו יכול להביא ילד לעולם ולכן הוא נזקק לפונדקאית ופה אני מוסיפה שכמו שאמרת על טבע העולם אז ככה טבע העולם הוא שכל זוג מלבד עניין האימוץ שהזכרת רוצה ילד משל עצמו זרע או איך שתחליטי לקרוא לזה שימשיך את שושלת המשפחה לכן פה נכנס עניין הפונדקאות שזה לדעתי דבר מופלא שאישרה אותו האנושות. ומצד השני מה שאמרת על האשה הנפרדת מתינוק ברחמה אז עכשיו אענה בשם עצמי כי אני פונדקאית אז אני יכולה להגיד לך שמעט מאוד הנשים שלדעתי יכולות לעשות תינוק וכשהן מגיעות למסכנה הזו הן יודעות שהילד שהן עושות הוא לא שלהם והן למעשה האדמה .. אני רואה את עניין הפונדקאות ככה: הזרע לא יכול לגדול ללא האדמה ככה העובר לא יכול לגדול ללא הרחם לגבי העניין הכספי אני יכולה לומר לך שגם אם היו נשים שרוצות לעשות זאת ללאכסף זה היה בלתי אפשרי מכיוון שהחוק אומר שעל האשה הפונדקאית להיות או גרושה או חד הורית עם מינימום שני ילדים לכן כאן נכנסת עניין הפרנסה שהאשה הפונדקאית רוצה לבטח את חייהם של ילדה ... שמעי לדעתי זה נושא מאוד מאוד מורכב. ושוב שלא תביני המון אנשים קרובים לי העלו את העניין של פרידה מן התינוק איך אוכל לעשות זאת לכן ציינתי שלא כל אחת יכולה לעשות זאת מי שמחליטה להיות פונדקאית צריכה לדעת מראש לקראת מה היא הולכת וצריכה להיות שלמה לחלוטין עם החלטתה... אני מקווה שתטמצטטי עד כמה שיוכלתי תנושא... שלך דרדסית

ועד אני רוצה להוסיף....

כרקע כללי עלי אני הגעתי לענין לא סתם צפיתי בסבל אחותי המון זמן וראיתי עד כמה היא משתוקקת לילד משלה ראיתי תטיפולים ותסבל שעברה וכן הייתי מוכנה להיות פונדקאית שלה שכמובן לבסוף תודה לאל היא נכנסה להריון ונולדו לי שלושה אחיינים מדהימים... מפה פחות או יותר בה הרעיו לכן נכון שלאחותי לא הייתי עושה את זה בתשלום.. אבל זה החוק במדינה ולא אשקר ואומר שכסף לא מושך... אבל יש פה מעבר לכסף יש פה סיפוק עצום מצידי להרגיש שעוד זוג שהיה כמהה לילד יכולתי לעזור לו ובשבילי זה העולם ומלואו... והאמיני לי אני מדברת ממש מעומק ליבי ואפילו שקלתי שאסיים את הפונדקאות הראשון אם אלוהים ירצה והכל יהיה בסדר אחזור על זה בשנית. הדרדסית

מירבי יקרה......

אני ממש מצטערת שההודעות שלי כל כך ארוכות אבל אני ממש ממש רוצה לספר את נקודת ראות של הפונדקאית.. מתוך נסיון שלי כמובן אני לא מכלילה אבל חשוב שידעו מה מרגישה הפונדקאית ואני אשמח לענות על כל שאלה שתשאל בכייף הדרדסית

מירבי*

New member
מילותייך חשובות מאוד דרדסית יקרה

הפורום הזה נועד בדיוק לזה, אני קוראת בשקיקה את דברייך ואני בטוחה שעוד רבות אחרות, אל תפסיקי לכתוב וראי את הבית הזה כביתך,הרגישי בנוח לכתוב הודעות בכל אורך שאת מוצאת לנכון, זה נפלא! אף אחד לא יכול להסביר כמוך את נקודת הראות של הפונדקאית.

הקשת בענן.... לכבוד השבוע החדש../images/Emo42.gif

אם לא ניקח סיכונים, לעולם לא נגיע אל הקשת. אם לא נחפש, לעולם לא נמצא. אם לא נתאמץ להתגבר על הספקות והפחדים שבנו, לעולם לא נדע כמה נפלא לחיות משוחררים מהם. אם לא נצעד אל מעבר לקשיים, לא נגדל ונתחזק. אם לא נשמור על חלומותינו, נאבד אותם לנצח. אבל, אם נעיז לנסות ולהתנסות, אם נבחן ונחפש, אם נגלה ונחלום, אם נתפתח ונגדל, ונעבור כל יום עם ההבנה שאנחנו יכולים לקחת רק במידה שזה אנחנו יכולים לתת, ואנחנו יכולים לקבל מהחיים רק מתוך המגוון שאותו אנחנו חיים. כי אז... נוכל באמת להיות מאושרים. נוכל במהלך חיינו להגשים חלום או שנים, ולנהוג באופן שיוביל אותנו לגעת בקשת בענן, ולצבוע את חיינו בצבעים של ימים נפלאים. שיהיה לכולנו שבוע נפלא
שלכם דרדסית

אפרת יקרה.

אני עומדת מצד החוסר פריון. אני כלכך משתוקקת לילד משלי. אני מרגישה את הכמיהה זאת. אני אמנם נרשמתי לאימוץ, אבל לאימוץ של תינוק. אני לא רוצה לאמץ ילד גדול. לתינוק אני ציכה להמתין כ6 שנים. אין הרבה תינוקות לאימוץ בארץ. נשים אשר פונות לפונדקאות הן לרוב נשים אשר כמהות לילד משלהם, מהגנטיקה שלהם. אלו הם זוגות שלא תמיד פונים לאימוץ, ואם כן פונים לאימוץ זה לרוב לא יהיה ילד גדול. אני לא חושבת שאיסור פונדקאות יביא פתרון לילדים שלא נמצאו להם משפחות. אני רואה את זה כשני דברים שונים לגמרי. אמנם כתבתי בצורה מבולגנת, אבל מקוה שהבנת את עמדתי. שבת שלום. שרה

שרה (סוזי) יקרה../images/Emo91.gif

מתוך נסיון של חברה שחיפשה ולבסוף מצאה... ישנם תינוקות קטנים למשפחות הרוסות שממש ממש מחפשים להם בית וזה דיי בדוק ... אבל אני בטוחה שזה לא מספק את הרצון לילד משלך ולכן לדעתי כמו שאמרת זה נפלא שחקקו את חוק הפונדקאות פה בארץ! לדעתי לפעמים לאמץ ילד לא משלך מוציא אותך מהלחץ של ההריון והרבה נשים נכנסות להריון ספונטני כתוצאה מכך.. אז גם זו מצווה לאמץ וגם זה עוזר פעמים רבות... ועוד פעם הכל זה לדעתי שלך דרדסית

אורית ג.

New member
שלום לכם . אני בנסיון המי-יודע-כמה

לשלוח את ההודעה הזה : אפרת אני חולקת עליך ולא מבינה איך הגישה הפמיניסטית ככלל (באופן כללי , לא הפרטית שלך או שלך חנה) סותרת את עניין הפונדקאות. זה גופה של האשה והיא עושה בו כרצונה (אין סרסורי פונדקאות ואין כפיה) זכותה גם למכור את גופה אן להשתמש במינוח הזה בכלל, כמו שעוזר בית מוכר את גופו או כמו שסבל בשוק עושה זאת. ומי שמוכר את מוחו ? במה הוא טוב יותר ממי שמוכר את גופו? כל אחר ´מוכר´ מה שיש לו ומזה מתפרנס - גם אם אין כל אידאולוגיה של ´עזרה לזולת´ בעניין. ולעניין האימוץ.... מנין היהירות להחליט שבגלל שיש הרבה ילדים מסכנים בבתי יתומים אסור לעודד או לאפשר פונדקאות? באותה מידה זוג שמוליד ילדים בדרך טבעית עושה עוול לילדים שהוא "לא אימץ כביכול" . או במילים אחרות : מה הקשר? מי שרוצה ומוכן לאמץ שיאמץ (וגם זוגות שכבר ילדו) ויציל ילד מחיים בבית יתומים ומי שלא - פונדקאות היא הפתרון עבורו (בהנחה שכנראה טיפולי פריון לא תמיד מביאים את התוצאה הרצויה). ולמה כדי לפתור בעיות של ילדים כלשהם צריך להכריח אנשים שיש להם בעיה בפריון? ולעניין קניית ילד: כבר ענו שגם באימוץ (חו"ל) זה ככה. שלא לדבר על קניית ביצית. קניית ילד היא בסך הכל (בהנחה שהמדינה מארגנת את זה ולא סוחרי ילדים) דמי תיווך :למדינה, לבית היתומים ותשלום הוצאות (עורכי דין, רופאים , משרדים שונים) ואת המשפט הז : "עם כל הכבוד הפרדה בין אם לתינוק הגדל ברחמה כדי להעבירו לאישה אחרת הוא משהו שהטבע האנושי כמעט אינו יכול לסבול " בכלל לא הבנתי , כשהחלופה היא אימוץ! ולסיום (בתור אחת שילדה ולא אימצה) : עדיף שהכל ילך כדרך הטבע , אבל אם לא אפשר לראות בהחלט את העדיפות של פונדקאות על כל שיטה אחרת : זהו אימוץ מגיל 0 , ילד שהוא תמיד "רצוי" (לא ´פנצ´ר´), ´הכרת´ התינוק עוד משלב ההריון, עם גנטיקה משותפת בין ההורים לתינוק . אלה דברים היוצרים זיקה משותפת טובה בהרבה מ"סתם" אימוץ. וכמובן שבין אלה שאינם יכולים להוליד בדרך הטבעית יש הרבה סוגים של אנשים : גם כאלה שהגנטיקה כן חשובה להם. עד כדי כך שהם יוותרו על ילד בכלל אלמלא הפונדקאות. (בתקווה שהיום השרתים של תפוז יהיו נדיבים יותר להודעות שלי...)

מסכים במאה אחוז עם דברייך

ביום שלא יהיו ילדים טבעיים ורק אימוץ אז אני אצדיע לכולם ולגבי אימוץ חול לא אתפלא אם ישנן מדינות בהן מולידים ילדים רק בשביל כספי האימוץ ועל פי זה גם אימוץ הוא לא מוסרי ליאור

מיכל מסכימה איתך המון בורות לא סתם

איך את יכולה לדבר ככה אורית ג יקרה אני בטוחה שלך יש ילדים משלך לכן חוסר הרגישות שלך לעניין. לאמץ אמנם זה דבר חשוב אך מה כל כך קשה להבין שטבע האדם לרצות בילד משלו שנושא את הגנים שלו פרי אהבתו ממנו ומבן\ת זוגו\תו אני חושבת שלבוא בגישה כמו שלך זה סתם התנשאות בלי להבין את הנקודה למה יצרו את חוק הפונדקאות. ולכן שאת מביעה דעה שכזו נחרצת מבלי להתחשב ברגשות אחרים בררי דברים!!! זה מאוד פשוט לבוא ולזרוק
שלך דרדסית

אורית ג.

New member
דרדסית - לא הבנת כלום

אני חושבת שאת לא באמת פונדקטאים כי את לא עקבית עם הגישה שלך. אני - בעל פונדאות ולא חושבת שזה ניצול או שזה לא לגיטימי אני - חושבת שזוג יכול להעדיף ילד מהגנים שלו. מיכל - חושבת בדיוק ההפך ממני והיא נגד פונדקאות. ואת : כל שתי הודעותץ מחליפה את דעותייך. ולהאשים אותי בחוסר רגישות...אחרי שכתבתי שאני מבינה את הצורך בילד גנטי גם למי שלא מצליח להרות באופן טבעי.... ממש לא הבנת כלום (אני מקווה זה לא עובר לעובר
) (מירבי? מה קורה פה... את בטוחה שהיא לא מתחזה)

אורית ג.

New member
סליחה על כל שגיאות ההקלדה

(אני באמת הותעתי לרעה ממה שקרה כאן) פונדקטאים == פונדקאית , כמובן הודעותץ == הודעות בעל פונדקאות == בעד פונדקאות וחוץ מזה נמאס קצת מהקלישאות "חוסר רגישות" ו"תבררי קצת פרטים"

מירבי*

New member
אורית, אני מקווה שמדובר בחוסר הבנה

אני בכל מקרה הבנתי מצויין את כוונותיך, אני כמובן חושבת כמון ומסכימה איתך. במקרה האישי שלי מה שמניע אותי ללכת לפונדקאות זה הרצון הבלתי מתפשר שלי לילד שיהיה שלנו גנטית ( בעיקר אחרי שיש לי בבית הוכחה אחת ששווה להתעקש בשבילה).
מירבי*

אז ככה אורית ג. קודם כל../images/Emo52.gif../images/Emo52.gif

גם אני טעתי התכוונתי אחרי אמירת של מיכל אבל למה שאמרה ליאור אבל מה את מפקפקת בעצם היותי פונדקאית?? מיכוון שאני מכבדת את בקשתה של מיירב לא חושפת את עצמי כאן לחלוטין אם תרצי לדבר איתי אישית ושאוכיח לך שאני פונדקאית בשמחה אעשה זאת כתבי לי לחפוז ואענה לך במסר אישי.... מעולם לא שיקרתי בדבריי... כל מעטה הסודיות שלי כאן בפורומים הוא בגלל שאנשים כאן לא נחשפים אך אני נמצאת בצאט קולי שנקרא פאלטוק שזו תוכנה דיבור שם מדברים אנשים מכל העולם ושם כל חברי הקרובים יודעים על היותי פונדקאית ושם אני חשופה לחלוטין... כך שמאוד כאב לי שפקפקת בכנותי... בסך הכל אני כאן לענות מהצד השני אני המון זמן חכיתי לפורום שכזה שאוכל לבטא את עצמי ברבים לאוכלוסית נשים שפחות או יותר נוגעת בדבר אז בכל מקה אם פגעתי בך אז סליחה אנחנו אנשים לפעמים טועים אך אל תפקפקי בכנותי אני פונדקאית לחלוטין! שלך דרדסית

מירבי*

New member
דרדסית, את טועה בפניה, קראי שוב

את ההודעה של אורית ג והביני למה היא התכוונה, היא תומכת ברעיון הפונדקאות. מירבי*

למעלה