מצויינות

מצויינות

מה זה מצויינות בשבילכם? המצויינות שלי

seaגל

New member
מצויינות...

מולי לבין עצמי או מול החברה? בשבילי מצוינות זה לדעת שעשיתי הכי טוב שיכולתי... מצליחה לרוב בעבודה, רוצה להצליח גם בחיי האישיים שם קשה יותר.... מול החברה לא ממש מעניין אותי ...אני לא טיפוס תחרותי שבוחן את הצלחותיו מול אחרים...

seaגל,לא התכוונתי לפגוע בך!

כשכתבתי למטה מעט מכאן,ש"לא מצפה שתעני..." חששתי שזה "יצלצל" גרוע,אך אם היית מכירה אותי,היית מבינה שמדובר בניסוח שמתיימר להיות מדוייק,זה הכל... ואם לא נעלבת ממני,אז אני מתנצל...כי לא הגבת לי,והגבת רק כאן,הייתי חייב לחשוד במשהו... מכל מקום,אני מאד מופתע לטובה מהשחף שלך,והוא באמת מסמל אצלי את השקט, לדעתי שיא השקט "ששמעתי" כאן עד עכשיו.... יום נעים סיגל.

seaגל

New member
../images/Emo13.gifלא נפגעתי

עוד לא הספקתי ...לענות שם... אל תחשוד יותר מידי...אצלי הכל גלוי, אם הייתי נפגעת הייתי כותבת כאן או במסרים.

מצויינות אצלי זה ככה:

בעבודה עם אנשים במודלים בירוקרטיים,(אין סיכוי שאני חוזר לשם,גם לא על אלונקה...
)זה סוג של שמירה על הסדר,שדברים לא ילכו לאיבוד,שמירה על האלמנטים הקטנטנים שעושים את ההבדל בין הבינוני למצויין,למרשים,למוכר טוב את המטרה הסופית.... מצויינות בעברי היתה סוג של תחרות,להיות ראשון,להתחרות.... היום מצויינות אצלי,זה לא כל מה שכתבתי.....
קצרה היריעה מלכתוב כאן,אבל יביך אותי לכתוב לך עכשיו מה זו מצויינות אצלי,בכמה מילים,זה להסתכל על החיים מלמעלה,ולראות איך כולם מנסים להזדיין....

להזדיין=להצטיין

סליחה,זו היתה הציניות שלי,לעזאזל..... מה,לא תדברי איתי יותר עכשיו?

מקרה נדיר שאני נותן ל"קריזה" להשתלט

עלי,כי הייתי מאד עצבן היום...בגלל כל מיני שטויות קטנות ומרגיזות... אז,סליחה! וזה יצא אמיתי,כי יש לי בעייה עם מודלים בירוקרטיים,שם,אני לא מסוגל להיות נחמד כמו היום,כי שם אני צריך לשחק משחקים,ואני חלש בהם. שם יש דאווין והיררכיות שלא נמצאות בתפיסה שלי,שאני לא מקבל... אז יצאה לי המילה,בשיא הכנות והעצבנות....
אישה,הכל בסדר? דירסט,אה או....אתה לפחות קורא? אם כן,זה מספיק לי.... טל,קראתי אותך,למטה,לא תמיד אני מגיב לך,בלי קשר למה שאת כותבת,אם מתוך הסכמה,ובכלל....נשיקות...

spectacular

New member
מצוינות,../images/Emo39.gif

זה לשאוף ולפעול למען המירב והמיטב, לא להתקע בבינוניות,למרות הנטיה, לפעמים בלי השואה לאחרים, ולפעמים ההשואה הכרחית להגדרת המצוינות, את המצוינות שלי אני קובעת, ולפעמים גם אחרים, לפעמים מה שאני קובעת ומה שאחרים הם שני הפכים (או יותר,) מצוינות בשבילי היא אולי כשלון לאחר ,וההיפך, מצוינות יכולה לבנות ולפעמים גם להרוס, מצוינות זה הרגשה טובה ולפעמים גם רעה, לכל אחד בכל רגע נתון יש הגדרה אחרת למצוינות, והכל נכון וגם לא... המצוינות היא סוביקטיבית והיא בתחושה יותר מכל דבר אחר. למרות שיהיו שיגידו שדוקא לא, וגם הם צודקים... ככה וההיפך, גם וגם ,כן ולא. כמעט כמו כל דבר.

Deerest

New member
כפי שאני רואה

ולא בשבילי, אלא כהגדרה גורפת זה להיות ברמה העליונה ביותר של יכולת בתחום נדרש לא מספיק לעשות ככל יכולתך בשביל תחושת המצוינות, יש כאן דגש מאד חזק על השוואה בין יכולות. מצויינות זו דרך נלמדת שההולך בה בהתמדה מגיע להישגים גבוהים כמעט בכל תחום, ולו רק בגלל ההליכה בדרך, לא רק בגלל יכולות אישיות. חושב שלא ניתן להגדיר מצויינות שלי או של כל מישהו אחר במנותק מהשוואה מול איזשהו סרגל איכויות.

דירסט,תיראה איזה ריאלי אתה....

אין לך נטייה לחשוב שמצויינות היא יחסית,למתבונן? לאו דווקא לסרגל האיכויות? אתה יודע למה?: כי הסרגל הזה הוא בדרך כלל עקום,כולם רואים את אותו הדבר בדרך שונה,כל אחד לעצמו,ולכן,אז-המצויינות מקבלת ביטוי מעט שונה ממה שנתת,למרות שאני מסכים עם מה שכתבת.... כמה פעמים שמעת דירסט,בחייך,על אנשים שמרגישים "תותחים",בתחום מסויים, ובעיניך,זה היה כמעט כלום....? אז אני מדבר כאן על מצויינות אחרת,תחושתיצת,סובייקטיבית,ולא אובייקטיבית יש דבר כזה,מצויינות אובייקטיבית,גם אני,ואולי כולם מסכימים על כך. הבת שלי,חושבת שהיא מצויינת בנגינה על אורגן,אני מעודד אותה המון,אך לפי אותו מדד סרגל,היא לא מבריקה,המתוקה. הרבה פעמים אני אומר: הכי חשוב ההרגשה שלה.....

Deerest

New member
שתי פנים

יש לה למצוינות הפן האישי והפן הציבורי לפני הרבה הרבה שנים היה רק הפן הציבורי, בו הסרגל די ישר ואחיד והתוצאות חד משמעיות. יש דרך, יש רכישת ידע, יש מבחנים, יש ציונים... וזהו, שחור על גבי לבן. חולף לו הזמן וברבות הקשיים לעמוד בסרגל המצויינות הציבורי, אט אט כל אחד בונה לו סרגל משלו, בו הוא יכול להיות מצויין כל הזמן. אם בזכות פיתוח כישורים ויכולות, אם בגלל הזזת השנתות בסרגל. אני חושב שצריך את שני הסרגלים. למשל, אם אתה רוצה להתקבל לאוניברסיטה, להתקבל לעבודה, או בכלל להתפתח בתחום מסויים, אתה מצמיד את הסרגל שלך לסרגל של התחום ורואה מה מצבך - תותח או חובב. נדמה לי שהפתגם הזה עם ראש השועלים וזנב האריות ממחיש די טוב את היחס בין הסרגלים, בכל אופן לגבי התחושה האישית.

עילוי........אתה מלך...

תגיד רגע דירסט,חשבת פעם לנסות "להזיז את השנתות בסרגל?" אמרת את זה גם בגלל שאתה יודע עלי משהו? בכדי לדעת אם לפגישה שלנו,היתה איזו השפעה על הכתיבה וסגנונה... מכל מקום,מצאתי את זה בזנב ובראש....חשבתי שאתה רומז למשהו שקשור אלי... הכל בעיני המתבונן...נראה לי שזו תהיה התשובה שלך, יום נעים דירסט מכל מקום אהבתי מאד את התשובה שלך,מיקס יפה של מה שכתבה טל,ומה שכתבת אתה בתגובה הראשונה. להתראות.

רגע

מצויין ראשון אחד ואנחנו שם במצויינות האישית. חשים בה...נוגעים בה....חוקרים אותה ורוצים לחזור עליה. המצויינות האישית נבדלת מכל מצויינות אחרת והיא הכי חשובה. זו מצויינות שלי כלפי עצמי. סרגל האיכויות שלי....בו אני בחרתי. בהחלט יכולה להגדיר אותו במנותק מהשוואה מול איזשהו סרגל איכויות .
שאתה כאן מחזק לי את ענין ההתמדה. הייתי צריכה את המשפט הזה...אין לך מושג כמה!! הפעם המצויינות קשה לי יותר מכל פעם....ואני כל כך רוצה בה...יותר מכל פעם...מדהים כמה שכל יום עובר הופכת ליותר מצויינת...בסוף תהיה הצלחה? אלה ימים שההצלחה דורשת סופר מצויינות... וזה קשה!! בוקר טוב עולם
ויום הולדת שמח לי
תאחלו לי מצויינות בעבודה כי זה מה שחסר והכל נפלא לי תודה חברים שלי

../images/Emo65.gifבלון|../images/Emo65.gifמזל טוב,אישה!

כבר אמרת,לנו ושכחנו,או שלא ידעתי? המון מזל טוב לך,המון הצלחה בהגשמה האישית שלך,בכל המישורים המקיפים את חייך,במישור המקצועי,בחברה,ובמשפחה כמובן, והכי חשוב,שתהיי בריאה,אנשים שוכחים מה הכי חשוב בחיים...

הגדרתי למצוינות

מצוינות = היכולת לאפשר לעצמי ליצור מרווח טעות, וללכת מיד לתיקונים. ולהוקיר את עצמי על עצם העשיה. היי ידידי היקרים לונג טיים נו טולק
קפצתי לומר שלום, אני בפורום דמיון מודרך וNLP. שיהיה לכם שבוע נפלא מיקי

waldmanisrael

New member
אהלן,כל כך יפה הציטוט של גיתה.בוא י

בוא אלינו לפורום להעצים את האנשים,את עצמך,

למעלה