מצוקת דוגמנים

eternal itch

New member
מצוקת דוגמנים

אפתח בברכות על הפורום החדש. ואציג בפניכם את בעייתי החמורה
: אני סטודנטית למעבדה רפואית ויש לי ביום ראשון בוחן בכימיה אורגנית. למרות הפצרותיה של המרצה שלנו שנקנה מודלים כבר בתחילת הסמסטר לא עשינו זאת. כשהבנו שבלי המודלים כישורי הראייה המרחבית שלנו לוקים בחסר, גילינו שמלאי המודלים באוני' בן-גוריון אזל ויחודש רק לאחר הבוחן. בשלב זה פנינו לאילתורים כשבינתיים הצלחנו ליצור היטב טטרהדר באמצעות גפרורים ופלסטלינה ציבעונית . שיטה זו לא צלחה כשניסינו ליצור ציקלוהקסנים כדי לבדוק קונפורמציות של אקסיילי ואקווטוריילי, הם התפרקו. אולי לכם יש רעיונות יצירתיים אחרים להכנת מודלים למוקולות? וכן, אני יודעת שזה נשמע הזוי לחלוטין, אבל ככה זה כשלומדים כימיה, לא?

yonien

New member
למה בדיוק צריך מודלים?

את יכולה למצוא אתרים באינטרנט עם אנימציה תלת מימדית שיראו לך איך ציקלו-הקסאן הופך קונפורמציות או איך נראה טטרה-הדר. אין צורך לבזבז כסף על זה. ואם זו שאלה ספציפית אז תשאלי.

eternal itch

New member
זה כלי עזר

מן הסתם אני לא יכולה לשבת עם אינטרנט פתוח בזמן בוחן ולא תמיד פשוט כ"כ לראות צורה מרחבית ואיך שהיא משתנה רק עפ"י הציור. אז למרות שתיאורטית החומר מובן, המודלים מהווים כלי טוב לראות את כל המבנה המרחבי בצורה ברורה יותר. וכנראה שבתור בחורה
זה יותר קשה לי (כנראה שהכימיה שלנו במוח קצת משובשת...). וחוץ מזה, הייתי שמחה לקבל לינקים לאתרים כאלה, זה יכול רק לעזור. בינתיים אני חוזרת לצביעת גפרורים!

UST

New member
הצעה

אפשר לנסות לקנות כדורי "קל קר" קטנים וביחד עם שיפודים/קיסמים לבנות מודלים.

eternal itch

New member
רעיון חביב

אבל אני מפחדת שחוסר הגמישות של הקלקר תהווה בעיה כשארצה להזיז דברים. זה טוב בתור מודל דומם.
תודה, בכל אופן.

למעלה