מצחיק

מצחיק

לא ידעתי שגם למחנה פליטים יש פורום...

בושה וחרפה לכל מי שתומך במחנה פליטים הזה אם כתמיכה ואם כתמיכה בתור בררת מחדל
מחנה פליטים של אנשים שגנבו את המנדטים ממפלגתם (קדימה), שמחפשים רק מקום בכנסת הבאה,
של מושחתים, שהכניסו חובות של מיליונים למפלגה הקודמת שלהם, ועכשיו לא עוזרים לסדר את החובות האלו
מפלגה ללא אידיאולוגיה, של לוזרים (ציפורה שפיצר, פרץ, מצנע)

shaycohen2

New member
מעניין

מעניין אם גם כשהליכוד ניסה לפרק את קדימה (עוד בתחילת הקדנציה) ולגרום לשבעה חברי כנסת לעזוב את קדימה חשבת שזו שחיתות. וכששלי יחימוביץ הייתה שותפה למהלך דומה, מה חשבת? הרי התיקון שמאפשר לשבעה חברי כנסת לפרוש ממפלגה ולהקים סיעה נפרדת חוקק ע"י הקואליציה בראשות נתניהו. דרך אגב, לעשות זאת בתחילת קדנציה זה חמור בהרבה. לפני בחירות חברי הכנסת עוברים בין מפלגות ונותנים לציבור לשפוט אם המעבר מקובל עליהם. בתחילת קדנציה, לאחר הבחירות, חברי כנסת שעוברים ממפלגה למפלגה "גונבים" את המנדט שניתן ע"י הציבור.
אז כנראה שכשדברים כאלו נעשים על ידי הימין הם מתוחכמים וכשהם נעשים על ידי השמאל הם מושחתים.

mr dish

New member
עצם הקמתה של מפלגת העריקים נזו היתה חטא, כך

שהמאמץ המתמיד לפרקה היה מתבקש, דוקא בשם הפוליטיקה הנקיה !!!

shaycohen2

New member
הבנתי

כפי שאמרתי, יש אנשים שיצדיקו כל פעולה שנעשית על ידי הימין ויגנו כל פעולה שנעשית ע"י השמאל.
לפרק מפלגה שזכתה למספר הקולות הגדול ביותר (כמעט רבע מכלל הקולות) בבחירות דמוקרטיות, מיד לאחר הבחירות, נראה לך "מתבקש, דוקא בשם הפוליטיקה הנקיה". אתה בעצם אומר לרבע מהמצביעים שדעתם לא מקובלת עליך ואתה לא מוכן להתחשב בהצבעתם. מאוד דמוקרטי!
אבל כשאותו הדבר בדיוק נעשה ע"י התנועה של ציפי לבני, הפעם לפני הבחירות, כך שיתאפשר לבוחרים להביע את עמדתם על כך בקלפי, זוהי שחיתות!
הגיוני...

מה הקשר ימין שמאל?!

מדבור כאן במדינת ישראל היפה ומדינת ישראל המכוערת,

וכנראה שאתה לא מבין

ככל הקדימה, התנועה, אולמרט, דליה איציק, אריה דרעי, ש"ס עובדיה יוסוף, מתחזקים ככה מדינת ישראל היפה נחשלת ונעלמת

אלו תופעות מגונות, זה שיש בכלל שיח ציבורי סביב חזרתו של אולמרט לפוליטיקה ולא סתם להיות מלך המלכים, זה כבר בושה וחרפה וגעל נפש,

mr dish

New member
דבריך מגוחכים עד מצחיקים. לשיטתך, הבחירות נעש

ות רק כדי לזכות, לנצח ולהתבסס בעמדה הקובעת...

אתה מדבר על שחיתות? הצחקתני.

shaycohen2

New member
לא הבנתי את טענתך

הבחירות מתקיימות בכדי לתת לציבור לקבוע מי ינהיג את המדינה. אתה חושב אחרת?
מה אתה טוען בדיוק?

אני טוען

שלא דיברתי על הבחירות,

דיברתי על התופעה המכוערת של גנבת מושבים
ועל התופעה המכוערת שאם אתה מפסיד אתה הולך ופותח מפלגה חדשה.

shaycohen2

New member
פניתי ל-mr dish

את עמדותיך הבהרת. גם אני הבהרתי את עמדותיי לגבי מעבר בין מפלגות ומתי הדבר לגיטימי. מעבר לזה, אין לי מה להוסיף לדיון איתך.

mr dish

New member
אסביר, לאט....

הנכנס למטבח הפוליטי, מוותר מראש על כמה תכונות אנושיות מצויות...

מי שמתמודד על הולכת תנועה פוליטית, צריך להביא בחשבון שבמשטר דמוקרטי, הרוב מחליט במי לתת את אמונו והמפסיד מקבל עליו את החלטת הרוב, לא בורח מחריצת דינו, עורק ומקים תחרות על אותן הדעות שהחליטו כי הפסיד ומגדיל לעשות - יורש גם את קורבנו....

shaycohen2

New member
אני מעתיק תשובה שכבר נתתי בעבר

לגבי כל הטוענים שלבני הפסידה בפער גדול בפריימריז לראשות קדימה וכעבור כמה חודשים הלכה להקים מפלגה אחרת:
קודם כל, עם עובדות לא מתווכחים ואלו הן העובדות. גם ציפי לבני לא הסתירה אותן ואף חזרה עליהן מספר פעמים לאחרונה.
אם זאת, הפרשנות שלי לעובדות שונה מהפרשנות של רבים מהמקטרגים. אמנם ציפי לבני הפסידה לשאול מופז בפריימריז בקרב מתפקדי קדימה אך התמיכה שלה היא זוכה בקרב מצביעי המרכז שמאל היא גדולה בהרבה מהתמיכה לה זוכה מופז. לראיה, מספר המנדטים של התנועה בראשות ציפי לבני נע באיזור ה-7-12 מנדטים בכל הסקרים האחרונים (ונמצא במגמת עליה) בעוד קדימה נאבקת באחוז החסימה (מלמטה, ברוב הסקרים). המסקנה המתבקשת היא שיש בציבור ביקוש קשיח למפלגת מרכז בראשות ציפי לבני, למרות תוצאות הפריימריז בקדימה. דרך אגב, גם הטענה שלבני מחקה את קדימה בהיותה ראש קדימה לא נכונה. אמנם מספר המנדטים של קדימה ירד דרסטית במהלך הקדנציה האחרונה, אך עד שלבני הפסידה בפריימריז, עדיין היו לקדימה 11-12 מנדטים בסקרים, אותם מנדטים שיש לתנועה עכשיו.
הסיבה לנצחון המוחץ של מופז בפריימריז נעוצה בבעיתיות של שיטה זו, במיוחד במפלגות חדשות יחסית להן אין בסיס מתפקדים רחב וותיק. במצב כזה, מועמד שמצליח לפקוד תומכים רבים שלו לתנועה יכול לקבל תוצאות הסותרות את רצון רוב מצביעי המפלגה. תופעות דומות אפשר לראות אפילו במפלגה ותיקה כמו הליכוד, שם ניתן לראות ביישובים מסויימים מספר מתפקדי ליכוד הגדול ממספר המצביעים לליכוד באותו יישוב (ביישובים הנמצאים מעבר לקו הירוק). מתפקדים אלו משנים את רשימת המפלגה לכנסת כך שתתאים להשקפותיהם, למרות שחלקם כלל לא מצביעי ליכוד.

מצביעי המרכז שמאל

לא מעניינים!!!! ליבני פירקה את המשחק הפוליטי, היא הפסידה וברחה להקים תנועה חדשה... (אלטנוילנד), מחנה פליטים חדש ישן!!
המסקנה היא שליבני עם 12 מושבים לא תקים ממשלה, וספק אם תקבל תיק בכיר, אז אל תקשקשו לי בזנב!!!

shaycohen2

New member
ועוד דבר לגבי הפריימריז בקדימה

הפריימריז שם כל כך טובים ומשקפים את רצון הבוחר, עד כדי כך שמופז, שנבחר באמצעותם ברוב ענק לראשות המפלגה, החליט לוותר על הפריימריז לרשימה לכנסת ולהחליף אותם בוועדה מסדרת!

mr dish

New member
עוד צבוע דו ערכי...האם יש ברשימת המכולת המעוו

תת של מלכתך איזשהו סעיף הדן - מראש - בחוקי המשחק הדמוקרטיים שתנועה המגונה שלה? על מה אתה מלין?

נדה.

shaycohen2

New member
שוב אתה תוקף בלי להבין דברים לעומק

אני לא בא בטענות לקדימה על כך ששינו את שיטת בחירת הרשימה לועדה מסדרת.
אני רק טוען שזה מוכיח שפריימריז הן שיטה בעייתית, במיוחד במפלגות חדשות יחסית, שאין להם בסיס תומכים ותיק ויציב.
התוצאות עלולות להיות מוטות ע"י מתפקדים ממחנה מסויים, באופן שלא משקף כלל את רצון בוחרי המפלגה.
אתה מקדש שיטה לפיה כל אדם שמשלם 50 ש"ח לשנה דמי חברות במפלגה יכול להצביע בבחירות המקדימות. האם אתה בטוח שאתה צודק?
דרך אגב, מאותה סיבה אני גם לא בא בטענות ליאיר לפיד על כך שקבע בתקנון מפלגתו שלמשך שבע שנים הוא יהיה יושב הראש. מה הוא יכול לעשות - לתת לכל מי שרוצה להצטרף ולהצביע לראשות המפלגה?- וכך אולי גם נקבל את פייגלין בראשות יש עתיד.
הדמוקרטיה מתבטאת בבחירות לכנסת (בין השאר). הציבור ישפוט למי הוא רוצה להצביע. מי קבע שצריך לקדש גם את הבחירות המקדימות?
במשך שנים לא היו בחירות מקדימות באף מפלגה- היו ועדות מסדרות. האם ישראל לא הייתה דמוקרטיה אז?
גם ברשימת מפלגת השלטון, הליכוד ישראל ביתנו, שליש (וקצת יותר) מהמועמדים לא נבחרו בפריימריז.

לא בידיוק

אני בעד בן אדם, שמצהיר שהוא יצביע, ויתמוך במפלגה מסויימת,
שבודעות אין לו עבר פלילי, ומוכן לשלם דמי חבר מסויימים, אז אני מוכן שיתקבל כחבר במפלגה,
עכשיו בנוגע לבחירת רשימת המפלגה לכנסת,
אני בעד שיהיה מעורב בבחירת הרשימה, רק חבר מפלגה שהוכיח את עצמו, בכך שהוא חבר רציני ופעיל, שהוא הגיע למספר מסויים של ישיבות או אירועים או הפגנות, והיה לו יותר משנה אחת חברות במפלגה,
ככה אתה מקיים בחירות רציניות ואמיתיות,
בנוסף בנוגע למעומדים לרשימה לכנסת, הייתי מציע שכל בן אדם המבקש להתמודד, ישלם תשלום נוסף של עוד כמה מאות שקלים ואולי אפילו יותר מכך, ויתן הצהרה של חתימות מחברי מפלגה, שיש לו לפחות כמות של כמה עשרות או מאות תומכים שמביאים תמיכה בו,
לפניי שמתקבל אישור להיות מועמד ,
ככה יוצרים בחירות יותר מסודרת, רציניות יותר, עם מספר מועמדים ומצביעים מצומצם יותר אך איכותי יותר,
אני בספק שכל בוחרי רשימת הכנסת של הליכוד או העבודה כולם היה להם יותר משנה במפלגה, ואני בספק שכל חברי המפלגה שם ללא עבר פלילי,
אני למשל, אם הייתה לי מפלגה, הייתי פועל כך, שאנשים שהם ערסים או פרחות , או מסוממים, או אלכוהוליסטים, (אנשים מפוקפקים), לא היו בכלל נכנסים למפלגה, ככה יוצרים מפלגה כבר איכותית יותר וכו,
וגם רשימה יותר איכותית.
אגב, מפלגת שינוי, במידה מסויימת כך התנהלה, הבעיה העיקרית שם, זה שהיה את מועצת שינוי, ששם היו קרעים פנימיים.

כמה דברים

1. תתייחס לדברים ואל תתחמק, לא דיברתי על הליכוד, הוא לא הנושא כאן.

ולשאלתך\

2. ולא לא חשבתי שזו שחיתות, להרוס ארגון מושחת זו מצווה , לא שחיתות.
3. לי אין בעיה עם מעבר של חברי כנסת, עובדתית, יש אנשים שהביאו את המושב למפלגה ספציפית, אם זה לקדימה אז לקדימה אם זה למחנה פליטים אחר אז למחנה פליטים אחר, ולכן מין הראוי זה שהם יחזירו את המושב למפלגתם, יתפטרו מתפקידם בכנסת, ויצטרפו למפלגתם החדשה כמו למשל עמיר פרץ.

shaycohen2

New member
הדיון הזה מיצה את עצמו.

כמו שאמרתי, לא חשבת שזו שחיתות כשזה נעשה ע"י הליכוד אבל זו שחיתות בלתי נסבלת כשזה נעשה ע"י התנועה.
לשיטתך, זו הייתה מצווה לשנות את החוק בכדי לפרק את קדימה אך אסור לתנועה להשתמש בחוק זה. זה חוק שנועד רק לצורכי קואליציית נתניהו. ככה אתה רואה את מהות הכנסת והחקיקה בישראל? כך מתנהלת דמוקרטיה?
נכון, אתה לא דיברת על הליכוד. הסיבה לכך היא שאתה לא יודע להיות אובייקטיבי. אתה מגנה דברים, רק כשהם נעשים ע"י המחנה שאתה לא מסכים איתו.
לשים את התנועה באותה שורה עם המפלגות החרדיות זה פשוט לא נכון. התנועה איננה מפלגה סקטוריאלית, היא פשוט תנועה שאתה לא מסכים עם דעותיה. תלמד להבחין בין שני הדברים.
לגבי הטענה השלישית שלך: לדעתך, לפי מה שאני מבין (וזה קצת קשה להבין מתוך ההתלהמות הכללית של דברך), לא נכון שחבר כנסת ייקח את המנדט שקיבל על סמך חברותו במפלגה אחת ויעביר אותו למפלגה אחרת. זכותך לחשוב כך. אני רק ציינתי שהחוק שמאפשר זאת חוקק ע"י הקואליציה. התנועה רק השתמשה בכלים שניתנו לה ע"י חקיקה זו. כשהימין יפסיק לחוקק חוקים פרסונאליים, שכל מטרתם להקשות על גוש המרכז שמאל לתפקד כאופוזיציה, אני אהיה הראשון לקרוא לשינוי חוק זה, ועוד כמה אחרים.

לא דיברתי על שינוי חוק

אתה מתחמק דברים
אני לא רוצה להיות אובייקטיבי, אני רוצה לפגוע במי שפוגע במדינה שלי
אני רוצה למחוק את כל המפלגות האפסיות הללו והמושחתות כמו קדימה שכנראה תעלם, וקדימה החדשה שצצה לה בסקרים

המטרה מקדשת את כל האמצעים, וגם אם לשיטתך, נגיד אני מגנה את מה שהליכוד עשה שניסה לקחת חברי כנסת מקדימה,
אז מה, אז היית חושב אחרת?!

ואני שוב פעם מציין, אותה לא מעניין החוק שחוקק, ואותה לא מעניין אם הקואליציה חוקקה אותו.

התנועה עשתה מעשה "נבל ברשות התורה" היא עשתה מעשה תועבה, לא כל מה שחוקי הוא צודק או מוסרי , היא נבל ברשות התורה,
היא לקחה את חוקי המדינה ועשתה מזה את שיטת השקשוקה,
וכאן זה לא פורום של משרד עורכי דין, אז מספיק לדבר איתי כאילו אנחנו עורכי דין עם עניבות, זה לא מעניין אותי,זה לא מעניין את הישראלים זה לא מעניין אף אחד,
דברים כאלו על שחיתויות קטנות מאלו היו מעיפים פוליטיקאים לכל הרוחות ביפן, ובדרום קוריאה וכו,
זאת הפוליטיקה המכוערת והמגעילה שמתקלקלת מיום ליום
אני לא יכול להסכים עם דעותיה של התנועה, כי אין לה דעות אין לה עקרונות.
קדימה עובדתית נולדה בחטא, וגם רבים וטובים לפניי ציינו זאת שוב ושוב,
התנועה נולדת בחטא גם כן, זה לא חוק, זאת עובדה קיימת.

למעלה