מצטרפת חדשה

ffox28

New member
מצטרפת חדשה

אני מצטרפת חדשה עם הריון תאומים אחרי טיפולים
בינתיים בשלב ההלם מהעובדה ששני העוברים נקלטו
איך מתכוננים להריון תאומים?

iron lung

New member

יש לי קצת במשותף איתך וקצת לא, אנסה כמיטב יכולתי לענות לך. גם אני הריתי מטיפולים, אבל אצלי הם ראשונים, כך שלא הייתי צריכה להתמודד עם החששות מטיפול בשלושה ילדים קטנים, שמתוכם שניים קטנטנים. מודה שזה נשמע מאוד לא פשוט.
חושבת שקודם כל את צריכה לקחת לעצמך קצת זמן לנשום ולהבין מה קרה / קורה, מבלי להחליט החלטות ומבלי להגיע למסקנות - בסופו של דבר תעשי (כך אני מקווה) מה שהכי נכון וטוב לך ולמשפחה הגרעינית שלך, מבלי להתחשב בדעתם של אחרים, שבאמת איננה חשובה פה, למרות שלפעמים נדמה שכן (בייחוד במצבים ככ מבלבלים).
מציעה לך להפגש ולהתייעץ בהקדם עם רופא כדי להבין מה האפשרויות שלך ומה חלון הזמן שבמסגרתו את צריכה לעשות החלטות.
אני רוצה מאוד לייעץ לך להצטרף לפורום של הורים לתאומים שפעיל הרבה יותר מהפורום הזה (יסלחו לי המנהלות, אבל הפייסבוק פעיל הרבה יותר. בד״כ לא מייעצת עצות שכאלה, אבל השואלת במצוקה). הקבוצה מדוברת סגורה, כך שמכרים שלך לא חייבים לדעת ואפשר גם להצטרף עם פרופיל ״אנונימי״ או בדוי. רק כדי לקבל תמונה - במה בדיוק מדובר ואולי אפילו ליצור קשר עם אמהות שחוו דילמה דומה, או שמגדלות תאומים ועוד ילד בהפרשים דומים. לא יכולה לייעץ לך אם להצטרף כבר עכשיו או רק במקרה שתחליטי להמשיך עם שני עוברים - זה כבר נתון להחלטתך, אבל אם תחליטי להמשיך עם שני עוברים, אז ממליצה לך בחום רב להצטרף לקבוצה הזו - הורים לתאומים ושלישיות בפייסבוק, זו קבוצה סופר (דופר) פעילה ומאוד תומכת וחיובית. יש שם הרבה הורים עם שלושה ילדים קטנים ואפילו יותר.
בנוסף, ממליצה מאוד (מאוד!!) ללכת למעקב אצל רופא שמתמחה בהריונות בסיכון גבוה. ההריון עצמו יכול להיות קל ונעים (אם כי כבד מאוד בסוף) וגם יכול להיות מורכב, עדיף לא לקחת סיכונים.
מאחלת לך כל טוב והקלה בקרוב.

תולית5

New member
בשעה טובה!

אני אישית ממש בתחילת ההריון קראתי ספר מקסים על הריון וגידול תאומים.
"תאומים- המדריך המלא לשנה הראשונה" (ספר דיגיטלי, כתוב עם חוש הומור ועם עצות פרקטיות, מומלץ!)
זה עזר לי קצת להתכונן נפשית...
אבל בכל מקרה, מניסיון של 2 לידות קודמות (הריונות רגילים), אני יודעת שרק אחרי הלידה, כשחווים בפועל את הכל- רק אז מתחילים באמת לקלוט ולהתמודד עם הכל.. כך שאני מצפה ללא מעט הפתעות :)
אבל בכל זאת משתדלת לקרוא, להתעניין, להתייעץ עם אימהות לתאומים ועם הריוניות תאומים..
וכמובן שצריך לחשוב על דברים טכניים כמו מעבר דירה (במידת הצורך), קניית עגלה מתאימה, קניות כפולות שונות (כמו 2 טרמפולינות) וכו'..
בהריון תאומים יש סיכויים יותר גדולים שתהיה לידה לפני חודש9 ולכן אומרים שכדאי להיות מוכנים כמה שיותר מוקדם.

בהצלחה, שימשיך תקין :)

למעלה