מציאת רופא

סאני49

New member
מציאת רופא

הי, שלום לכולם,

אני חולת לופוס מזה שנים רבות ובתקופה האחרונה אני מתלבטת לגבי רופא טוב שיכול לעזור לי להמשיך להתנהל עם המחלה.

למעשה , כבר תקופה ארוכה אני "הרופאה של עצמי" בזכות העובדה שאני ברמיסיה ארוכה. אבל לפעמים אני מפחדת שמשהו ישתבש ואז , רופאת משפחה רגילה לא תוכל לעזור לי.

מבקשת את עצתכם והמלצתכם בעניין פניה לרופא טוב , שיהיה גם רופא משפחה וגם רופא שאפשר לסמוך עליו בעניין המחלה.

אני שייכת למכבי וגרה באזור תל אביב.

אשמח לכל תשובה.
שבוע טוב

ל3

New member
ברוכה הבאה

אני חושבת שיש בעיתיות מסוימת שרופא משפחה ינהל את מקרה הלופוס שלך. רופא משפחה, אמין ומקסים ככל שיהיה, הוא לא ראומטולוג ולא עבר התמחות נרחבת במחלות הראומטולוגיות וההשלכות שלהם. כן חשוב שיהיה רופא משפחה טוב שיש לך קשר איתו ושהוא יכול להיות בקשר עם הראומטולוג במקרה הצורך אך את צרכה להיות במעקב אצל מומחה בראומטולוגיה. לגבי זה שאת במעקב על עצמך, אני קצת חוששת כשאומרים את זה כי זה נכון שאת מכירה את הגוף שלך הכי טוב אבל גם במצבי רמסיה ארוכים ( טפו טפו) כן חשוב להמשיך מעקב מדוקדק אצל הראומטולוג בשביל בדיוק לגלות סמני התפרצות מקדימים ולשמר את הרמסיה.
בשורה התחתונה נכון וחכם לעשות את מה שאת עושה כרגע- לחפש ראומטולוג טוב. אני לא מכירה רופאים ממכבי אבל יודעת שבבית חולים איכילוב ישנם מספר לא מועט של ראומטולוגים טובים שעובדים גם במכבי. שווה להרים טלפון ליחידה הראומטולוגית שם ולשאול
בהצלחה ומחכה לעידכונים בהמשך

למעלה