מצלמה דיגיטלית...

kaminero

New member
מצלמה דיגיטלית...

אני רוצה לקנות מצלמה דיגיטלית עכשיו התחלתי לחפש ברשת ובנתיים המצלמות שמצאו חן בעיני הן אלו: Sony DSCP92,nikon coolpix 4300,Olympus MJU400 אם יש לכם המלצה על אחת מהן או על מצלמות אחרות בסדר גודל של בין 2000 לעד 3000 בלחץ תרשמו בבקשה מה שאני מחפש במצלמה בגדול זו איכות ושתהיה קומפקטית תודה רבה

™I©Eman

New member
אני לא חושב שהניקון קומפקטית

הסוני בינונית והמיו (אולימפוס) באמת די קטנה וממש יפה.. לי יש סוני DSC-P72 ואני מאוד מרוצה, וה-P92 היא אחותה הגדולה, כך שגם היא בטח מוצלחת. מבחינת ביצועים ה-MJU אמורה להיות פחות טובה, והיא גם "רק" 4MP, כי המחיר מתבזבז על העיצוב, על המידות ועל זה שהיא אמורה להיות "עמידה בתנאי מזג אויר קשים". את הניקון אני לא מכיר אבל "אומרים" (אהממ.. אביב..
) שיש להן ממשק נוראי.

kaminero

New member
אז על איזה מהן

אתה ממליץ? כמה mp יש לסוני ואיך היא מבחינת גודל? אתה ממליץ על מצלמה אחרת בסדר גודל של הסכומים האלו?

™I©Eman

New member
חשבתי עשית בירור קודם..

ושיש לך קצת מידע על המצלמות... בכל מקרה, ה-MJU היא 4MP, הסוני (P92) היא 5MP והניקון היא 4MP, כמו האולימפוס. מבחינת הגודל ה-P92 אמורה להיות בערך כמו ה-P72 שלי (אני חושב), והוא ממוצע. האולימפוס די קטנה והניקון נראית קצת גדולה. איזה יותר טובה? הסוני או הניקון, את הניקון אני פשוט לא מכיר אז לא יודע. אבל האולימפוס פחות טובה מהסוני, אבל יותר קטנה (אם הגודל ממש חשוב)..

kaminero

New member
אני כל היום עושה חיפוש

עכשיו מה שלא הבנתי מה ההבדל בין הSony DSC-P10 לבין הSony DSCP92 ושוב מה לא נוח בניקון?

2cookie

New member
הממשק שלה

שאל את עצמך, מה לא נוח במוטורולה? אז הממשק של נייקון גרוע כמעט כמו ממשק של מוטורולה... יש יותר מדי תפריטים במצלמה הזו. אולי אני התרגלתי להכי פשוט שיש, אבל אני מאמין שאפילו למי שרגיל לממשקים מסובכים (מוטורולה
) היא תיראה מסובכת מדי.

™I©Eman

New member
P10 יותר יקרה

נחשבת יותר איכותית ויוקרתית. בתכלס יש ההבדלים ביניהן קטנים, עדשה שונה, חיישן שונה, זמני חשיפה ופיצוי חשיפה שונים וכו' כו'.. בכל מקרה, לדעתי חבל על הכסף ואם מתלבטים בין שתיהן אני לא חושב ששווה להשקיע עוד כמה מאות בשביל ה-P10 (לא שאני יודע מה ההבדלי מחיר ביניהן).

2cookie

New member
מההתרשמות שלי

הצבעים בP92 חיים ומדוייקים יותר, בשתיהן יש בעיה מוזרה של הילה סביב חפצים מסויימים בקצוות התמונה (די נפוץ למען העמת, אבל הבעיה במצלמות הספציפיות האלה די מעצבנת...) וזהו בערך.

2cookie

New member
אני אישית לא אוהב את הצורה

והגודל של הסוני. העיצוב שלה מושקע יותר מאשר שהיא נוחה ביד. אין לה HAND GRIP וזה די משמעותי. את האולימפוס אני לא מכיר, אבל את הנייקון די אהבתי. ממש מצלמה לטיפשים, כל תמונה יוצאת טובה. נוח לאחוז אותה לבעלי ידיים גדולות וגם קטנות, ורק הממשק שלה מאד מסובך ולא נוח. אבל אפשר להסתדר.

2cookie

New member
"יאללה חברה מצטלמים"

-"טוב, אנחנו מוכנים, תצלם!" -"תגידו צ'יזזזזזזזזזז רק רגע! אני חייב לשנות את הרזולוציה
" -"נו, עכשיו?" -"לא לא, שניה" -"עכשיו?" "עוד מעט!" -"טוב נמאס לי, אני הולכת..." -"או הנה! תגידו צ'יזזזזזזזזזז! או רגע, שכחתי להעביר את הפלאש למצב RED EYE
" -"נו?" -"עוד לא... ארררררר...." -"טוב די כבר נמאס לנו, כשתסיים לשנות הגדרות תקרא לנו. (ברקע שומעים הערות כמו "נתפסו לי השרירים של הלחיים מהחיוך הממושך הזה"...)" זה היה ניסיון שלי לצלם תמונה של כל החבר'ה עם נייקון קולפיקס 4300, לאחר מכן צילמתי עם הHP פוטוסמארט 735 שלי: "יאללה מצטלמים! תגידו צ'יזזזזזזזזזז זהו." "מה זהו? כבר צילמת? |כולם באים ומצטופפים מול המסך|" אפרופו מסך, של הנייקון קטן מדי. אפילו HP תקעו מסך יותר גדול במצלמה זולה יותר

™I©Eman

New member
שמענו על המסך של ה-HP..../images/Emo67.gif

לפחות בניקון הרזולוציה פחות נמוכה

2cookie

New member
סיכמנו שזה לא משנה../images/Emo3.gif

כולה מסך של מצלמה, לא הבנתי למה צריך בו רזולוציה גבוהה, אם רוצים לבדוק איך האיכות פשוט מגדילים. כדי להבין אם הפוקוס נכון ואם המסגור טוב זה בהחלט מספיק, חוץ מזה הוא בהיר מרוב המסכים האחרים שראיתי במצלמות וגדול מרובם.

™I©Eman

New member
סיכמת עם מי?! עם עצמך?../images/Emo3.gif

לדעתי דווקא חשוב כדי לדעת איך התמונה יצאה לפני שאתה מעביר למחשב (כדי שאם לא יצאה טוב תדע לצלם מחדש)..

2cookie

New member
גם ככה מצלמים כמה

זה כל הרעיון בדיגיטלית
ואתה הסכמת איתי! חוץ מזה אף פעם לא ראית את המסך של הHP ואתה לא יכול לקבוע אם הוא מספיק או לא

™I©Eman

New member
אני לא אמרתי דבר כזה..

ואם כן אז רק בשביל להשתיק אותך
וגם כל הקטע שאתה יכול לראות אם התמונה מספיק טובה

למעלה