מקבץ שאלות שממתינות בסבלנות לתשובה

לארי

New member
ורד וחלודה-../images/Emo141.gif

הורד נתקף לפי תאורך במחלת החילדון הנגרמת ע"י פיטרייה. ניתן לטפל בה ע"י אקוגן סיסטאן ולהקפיד על הוראות השימוש כפי שכתוב על האריזה.

frodo

New member
עץ הדקל מתייבש - בגינה שלי יש עץ

דקל מסוג פאלמה, בגובה של 4 קומות. בשמך השנים עלים התייבשו והוא הצמיח "זקן". כאשר הזמנתי גנן כדי שיגזום את העלים היבשים, הוא אמר ששנה לאחר הגיזום גם הצמרת תתיבש. האם זה נכון ? מה אפשר לעשות ? העץ הוא בן 20, קשה לי לדמיין שאצטרך לכרות אותו. תודה על כל עצה שתציל את הדקל !

עידו17

New member
שאלה בסיסית (נדמה לי)

שלום לכולם, לאחרונה קיבלתי מספר שתילי צמחים בצורת גזעים קטנים לנטיעה בחצר (השמות המופיעים על התווית הם במבו, לדראק, פוליסיאס ובוגנבילה). קצה אחד של העץ צבוע באדום למניעת התייבשות (נדמה לי), כאשר הגידול, כפי שנאמר לי, מצריך השקייה בלבד. ולשאלתי - מה פרק הזמן והתנאים החיצוניים בהם מומצץ לשמור על השתילים לפני הנטיעה, האם יש תוקף מסויים לחיי השתילים בטרם יתייבשו או ייפגעו בצורה כלשהי? תודה לכל מי שיוכל להאיר את עיני.

wiz

New member
עץ לאקווריום...

שלום לכולכם, אני חדש פה, וקוראים לי זיו. קודם כל אני רוצה לומר שהתרשמתי מאוד מרמתו הגבוהה והעניינית של הפורום, ומגיע לכם ח"ח
דבר שני - למישהו יש במקרה מושג אילו עצים (גזעים מתים) ניתן להכניס לאקווריום, שישקעו (יש כל מיני גזעים מאוד יפים אך הם צפים...
) ושלא יורידו צבע/יירקבו במים... עץ כזה עולה בסביבות ה-120 ש"ח בחנויות (גניבה!), ורציתי לדעת אם ניתן פשוט למצוא אחד כזה... תודה רבה למגיבים

gpar

New member
צמחים למרפסת שמש

שלום לכולם, סגרנו מרפסת באלומיניום כך שנוצר לנו פטיו גדול (וחם). מחפש צמחים גדולים ויפים שמתאימים לצורך זה. תודה מראש

barakd

New member
כמה שעות יש שמש ? האם יש הצללה או

זכוכית עם פילטר UV? וכמה גדול המקום, יש צמחים גדולים ויש עוד יותר גדולים. האם אתה מעדיף פורחים או ירוקים ? לא שאני ממש יודע את כל התשובות אבל כדי שמי שיודע יוכל לענות. בכל אופן הנה מספר צמחים גדולים: פילנדרונים, פותוסים רעיון מקורי יותר: שיחי קפה שונים. צמחים יותר קטנים: ברומליות שונות. ברק

לארי

New member
כעיקרון לא מומלץ להחזיק את השתילים

בגוש האדמה הקטן שבו הם מגיעים מהמשתלה לאורך זמן(לא יותר משבועיים-שלושה). השורשים גדלים, עלולים להיתקל בחוסר מקום, דבר העלול להביא לפגיעה בצמח.

סינאן

New member
ננסה

היי קודם כל כל גזע וגם אילו שבחניות יש להרתיח טוב טוב לפני שמכניסים לאקוריום אפשר לקחת גזע שתמצא להרתיח לצבוע בצבע בלכת פוליאוריתן ולחבר לבסיס (לא עם בריגי מתכת ) ואת הבסיס לקבור מתחת למצע כך שלא יצוף

המלצה הפוכה

לא לגעת בעצים ובטח לא סתם מה שהכי מתאים לאקווריום הם שורשים ששהו במים שנים העץ שהייתי כן ממליץ עליו הוא מסוג מופאני MOPANI הוא עץ אפריקאי ונמכר לטובת זה בחנויות לממכר דגים הוא עשוי ממעין שני נתחים אחד חום כהה ואחד חום בהיר מזכיר שוקולד רוזמרי לגבי הירוקת הבעיה היא לא בעץ אלא באחזקת האקווריום ליאור

סינאן

New member
יש לחות?

היי ידיד כבר אמר מספר של צמחים אני היתי מכניס שרכים אם ישנה לחות וגם צמח שנקרא קן לציפור יגיע בתנאים טובים לעלים של מטר

למעלה