מקווה שהגעתי לפורום הנכון. צריך עזרה ב...

kasherious

New member
מקווה שהגעתי לפורום הנכון. צריך עזרה ב...

היי, שמי אלון. סטודנט לתקשורת במרכז הבינתחומי הרצליה.
במסגרת הקורס: "יסודות העיתונאות" (מרצה: חיליק שריר סמנכ"ל התוכן של חדשות 2)
התבקשנו להכין לקרוב כתבת מגזין עד 1500 מילים. על איזה נושא שבא לנו ובלבד שזה יהיה באמת באמת
נושא מעניין שהיה יכול להתפרסם בכיף בעיתון 7 ימים\לילות לדוגמא. הוא פסל לאנשים המון המון נושאים.
אני כבר שבוע מחפש משהו לכתוב עליו. אני משתגע. ואין לי כוונה לנסוע ליו"ש ולהסתכן כדי למצוא משהו מעניין.
אם מישהו כאן מכיר משהו שלא נגעו בו בתקשורת, איזה אדם שעושה או עשה משהו מעניין. או איזו תופעה שצריך
לסקר אותה ועדיין לא נגעו בה. אתם יודעים...

בבקשה ספרו לי (-:
פליז.
[email protected]

dl5248

New member
תהליכי קבה"ח ומו"מ מלחמת יוה"כ

סתם..

אילו רעיונות הוא פסל?

kasherious

New member
אני אגיד לך מה הוא פסל לי.

א) על התופעה של המוסיקה היוונית בארץ שנהיית יותר ויותר פופולארית. אמנים יווניים מהטופ של הטופ מגיעים לפה כל הזמן. טברנות במרכז נפתחו. יש תחנות רדיו יווניות ברשת. וכמובן, יותר מ-500 שירים מתורגמים או על בסיס לחן יווני. (הטענה שלו: המצב הכלכלי ביוון חרא, בגלל זה הם באים כי זה קרוב. זה לעשות תופעה יש מאין).
ב) שוקי כהן, האבא של החיילים הבודדים ברעננה. אדם שהחליט להקדיש את חייו לטיפול בחיילים בודדים. (התגובה שלו: היי אלון, למה זה מעניין?)
ג) כתבה על ירידתה של מכבי נתניה ליגה ואיך הירידה משפיעה על האוהדים. איך משתנים החיים של אוהד שרוף אחרי דבר שכזה.

כל אלו הוא אמר שלא מספיק מעניינים...
אני חייב מישהו עם סיפור מעניין. תעזרו ליי. SOS (-:

בכל אחד מהנושאים שהזכרת יש סיפור. שמע, כתבה

על המוזיקה היוונית בארץ באמת חבל לכתוב. אם כבר, אז על מוזיקאים ישראלים (תימנים, למשל) שהתחברו למוזיקה הזו בעוצמה. קראתי ששלומי סרנגה הוא זמר נערץ ביוון. המורה שלך טועה בכך שזמרים יוונים באים לישראל באופן סדיר עוד הרבה לפני המשבר, אבל צודק הזה שאין לך פה סיפור. זמר ישראלי שמופיע בהצלחה ביוון - זה סיפור. כמו עם האדם שנשך כלב.

כנ"ל לגבי ירידתה של מכבי נתניה ליגה ואיך הירידה משפיעה על האוהדים. העולם צריך עוד כתבה על זה? בחייך. אבל תכתוב על זה שפיירברג בנתה אצטדיון יקר (וגדול מדי בשביל מכבי, שויתרה על המגרש הישן שלה), כנראה כדי שייקרא על שמה בבוא היום, והכניסה את נתניה לחובות עתידיים שלא יאומנו, ובדיוק אז נופלת מכבי ליגה - תערבב ספורט עם פוליטיקה, תראיין את הרצל קרן, היריב שלה בבחירות הקרובות, ויהיה לך בנזונה של סיפור.

אפרופו פיירברג וספורט

כל פעם שיוצא לי לעבור בנתניה אני נתקל בשלט חדש המכריז על פועלה של ראש העיר מרים פיירברג איכר בסגנון "ראש העיר נתניה מרים פיירברג איכר מברכת את המשתפים באליפות ישראל בדוקים".
עברתי כמה פעמים ליד פארק האופניים הראשון בישראל שיזמה ראש עירכם מרים פיירברג איכר, ועדיין אני תוהה: רוכבים שם לפעמים על אופניים?

לא רוכבים שם על שום דבר והפארק די שומם

אבל כשפיירברג עוברת שם עם האוטו היא רואה את השלט ומתענגת, ובנתניה זה מספיק.

החינוך האפור

מערכת החינוך בישראל שוכרת קבלני כח אדם כדי לספק לעצמה צוות הוראה זול ובלתי מוסמך.
המורים האלה, סטודנטים ברובם מעסיקים את הילדים בחוגים שונים בזמן הלימודים.

במקום ללמוד חשבון עברית או תנ"ך, כרבע משעות הלימודים בשעות הבוקר מוקדשים לחוגים שפעם היו רק בשעות אחר הצהריים.
חוג לקרמיקה, חוג ליצירה מעיסות נייר הכל על חשבון שעות הלימודים.

יש כאן עוול כפול, מצד אחד פגיעה בחינוך ובשעות לימודים.
ניצול של עובדים חסרי זכויות שמפוטרים כל קיץ מחדש כדי שלא יקבלו קביעות.

עוד נושא שכמעט לא מדברים עליו זה חברות מסחריות שמשווקות לילדים.
הבולטת בתחום היא חברת PMI בשיתוף עם ידיעות אחרונות שמשווקות קלפי סופרגול והזבלונים.
השיטה היא לחלק חוברות וכמה קלפים חינם על מנת לגרום לילדים להתחיל לאסוף קלפים.
כדי למצוא את הקלפים החסרים הילדים אמורים לקנות מוצרים שונים ומשונים וכך לקדם מכירות של חברות שנמצאות בקשר מסחרי עם היזמים.

לקבלני כח האדם הוסף

בנות שירות לאומי\ מורות חיילות. גם כאן העוול הוא כפול- גם הפגיעה בחינוך שציינת כבר, אבל העוול השני הוא הפוך מהעוול למורי קרן קרב: מתן צ'ופרים למי שנמנעה משירות צבאי בלי תנאים מוקדמים.

זה סיפור אחר

כאן מדובר בשעות בהן הילדים אמורים ללמוד חשבון עברית אנגלית ע"י מורים מוסמכים ובפועל זוכים לשיעור מקרמה מסטודנט חסר הכשרה פורמלית.

בנות השירות הלאומי הן כח עזר, הן מתווספות לסייעות בחינוך המיוחד, עזרה בשיעורי בית ועזרה פרטנית למתקשים.
אפשר להתנגד להן אבל מדובר בסיפור אחר.

אם אתה מאמין לסיפורים על "כח עזר" זכותך

מבלד זה שאני אחד הנפגעים ישירות מהכנסתן להדרכת טיולים במערכת החינוך, גם ידוע לי בוודאות שיש בתי ספר בהם הן מלמדות בכיתה כאחד המורים.

זה מה שאני מכיר מנסיוני

אם בנות שירות לאומי מלמדות בכיתות כאילו היו מורות מוסמכות בודאי שזה לא בסדר ואני מסכים איתך לגמרי שזאת תופעה פסולה מכל וכל.

אולי על סרטן הטמטום או הפתאיות (gullibility)

של העידן החדש, הפושה כאש בשדה קוצים, בצבור בישראל ?

kasherious

New member
טוב...תודה לכולכם. אני מבין בזכותכם שבמדינה

שלנו, כל מה שעלול לעניין הולך ישר על החדשות. אם משהו מעניין הוא כנראה יגיע אל מכתבי המערכת של ערוצי החדשות. כי אף אחד לא מכיר בסביבתו איזהשהו סיפור לכתבת מגזין.
מה שכתבתם פה זה תחקיר לאמנון לוי, ולא לכתבת מגזין שסטודנט צריך להגיש. בוספו של דבר מצאתי משהו מעניין. אחד מאלופי הדיבייטינג של ישראל מרחיב את הפרוייקט "דיבייט לבתי ספר" אל הפריפריה ולבתי ספר נכשלים. זה סיפור לכתבת מגזין (-:
בכל מקרה תודה.

למעלה